Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Szczyt seksualnego podniecenia oraz jego rozładowanie to orgazm. Tej chwili zawsze towarzyszy wielka przyjemność. Dotyczy to zarówno kobiety jak i mężczyzny. Przezywanie orgazmu to dla płci męskiej coś naturalnego i wrodzonego. Natomiast kobiety muszą się tej przyjemności nauczyć. Za to kobiecy orgazm jest podobno dużo bardziej silniejszy niż faceta i może być przeżywany na różne sposoby. To jak silny będzie i w jakiej konkretnej sytuacji dojdzie do niego, zależy wyłącznie od dojrzałości psychicznej i doświadczenia seksualnego kobiety. Niestety bywa też tak, że dojście do tej bardzo przyjemnej chwili jest niemożliwe. Może to wynikać z zaburzeń układu nerwowego lub zaburzeń psychicznych i takie zjawisko nazywane jest anorgazmią. Zazwyczaj występuje ona u kobiet.

Jest wiele przyczyn anorgazmii. Może ona mieć charakter pierwotny. Ma to miejsce wówczas, gdy kobieta jeszcze nigdy w swoim życiu nie przeżywała orgazmu. Anorgazmia wtórna pojawia się jeśli kiedyś, w przeszłości kobieta dochodziła do orgazmu a w chwili obecnej jest to nie możliwe. Jest również anorgazmia sytuacyjna. Ta z kolei oznacza, że orgazm nie może być osiągnięty w danej chwili. Powodem zaistniałej sytuacji może być dyskomfort psychiczny, brak poczucia bezpieczeństwa i intymności lub niepożądane zachowanie partnera. Przyczyny anorgazmii mogą leżeć po stronie fizycznej danej kobiety. Może to być np. jakaś wada wrodzona lub nabyta narządów płciowych, zaburzenia neurologiczne i hormonalne, choroby narządów rozrodczych czy zmiany poporodowe. Równie poważne są czynniki psychiczne, do których zaliczamy lęk przed samym stosunkiem, obawa o zajście w ciąże, jakieś ciężki lub traumatyczne doświadczenia seksualne w przeszłości, problemy leżące po stronie partnera, zaburzenia osobowości, wszelkie dewiacje, które nie są akceptowane przez partnera lub sama niechęć do swojego partnera. Anorgazmia może być także spowodowana bardzo rygorystycznym wychowaniem i wpajaniem młodej kobiecie, że seks czy osiąganie orgazmu jest czymś złym, czymś czego należy unikać i wstydzić się. Tego typu sytuacje w dzisiejszych czasach, choć występują znacznie rzadziej, to jednak maja miejsce.

Anorgazmia partnerska dotyczy osoby samego partnera seksualnego. To on może być powodem braku fizycznej przyjemności. Warto w takiej sytuacji porozmawiać z partnerem, gdyż w wielu sytuacjach to on może pomóc pozbyć się tego typu problemów. Może zmienić swoje zachowanie w konkretnej sytuacji, tak aby w jeszcze lepszy i bardziej skuteczny sposób pobudzić kobietę.

Główny objaw tej przypadłości to brak możliwości w osiągnięciu fizycznej przyjemności podczas stosunku. Nawet za sprawą bardzo silnego pobudzenia. W niektórych przypadkach może taka sytuacja wystąpić nawet jeśli w przeszłości kobieta nie miała tego typu problemów. W dłuższej perspektywie może to rodzić zepsucie relacji pomiędzy partnerami. A długotrwałe przekrwienie narządów w okolicy miedniczej może skutkować do przerostu szyjki macicy. Widzimy więc, że utrzymujący się taki stan, jest niekorzystny także dla stany zdrowia kobiety. Dlatego też jeśli anorgazmia nie jest tylko chwilowym, przejściowym stanem powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza.

Często taka przypadłość ma podłoże psychiczne. Z tego tez powodu leczenie może być długotrwałe. Należy wówczas udać się do seksuologa. Warto aby w takiej sytuacji towarzyszył nam nasz partner, bowiem okazać się może, że to również za jego przyczyną występują tego typu dolegliwości. Wtedy leczenie może polegać na odpowiednich treningach wykonywanych przez obie strony wspólnie. Jeśli problem z występowaniem orgazmu ma podłoże somatyczne, podejmuje się leczenie ginekologiczne lub w przypadku zaburzeń hormonalnych endokrynologiczne.

Komentarze: