Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Chlamydia jest chorobą zakaźną kotów wywoływana przez bakterie chlamydia psittaci . Zarazki te zachowują się podobnie jak wirusy i muszą mieć żywiciela w przeciwnym razie giną. Choroba ta przenosi się również na człowieka. U ludzi przybiera ona formę choroby wenerycznej wywołanej bakterią chlamydia trachomatis. Choroba może przenosić się z człowieka na człowieka poprzez stosunek płciowy pochwowy, oralny i analny.

U człowieka zwłaszcza w początkowej fazie choroba często przebiega bezobjawowo. Późno zdiagnozowana lub nie leczona może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia człowieka. Choroba tą dotknięte zostają zazwyczaj osoby młode , które maja wielu partnerów seksualnych.

Do objawów charakterystycznych dla tej choroby i występujących zarówno u kobiet jak i mężczyzn należą:
- zapalenie płuc
- zapalenie gardła
- bóle stawów
- zapalenie spojówek
- dyskomfort w okolicy odbytu
- ropna wydzielina w okolicy odbytu
- zespół Reitera
Występują one zazwyczaj po dwóch do czterech tygodniach od odbytego stosunku.

U kobiet dodatkowo występują następujące objawy charakterystyczne dla płci i są nimi:
- ropomocz
- krwawienia międzymiesiączkowe
- ropne upławy w pochwie
- pobolewania w podbrzuszu
- przewlekły zespół bólowy w miednicy mniejszej
- krwawienie po stosunku płciowym
- PID, czyli zapalenie wewnętrznych narządów płciowych.

Z kolei u mężczyzn dodatkowymi objawami charakterystycznymi dla płci są:
- pieczenie cewki moczowej
- zaburzenia oddawania moczu
- ropna wydzielina z zewnętrznego ujścia cewki moczowej
- objawy zapalenia najądrza
- objawy zapalenia jądra
- objawy zapalenia gruczołu krokowego.

Leczenie powinno objąć obydwoje partnerów, aby uniknąć wzajemnego infekowania się. Leczenie należy rozpocząć natychmiast po postawieniu diagnozy. Przeprowadza się je przy pomocy antybiotykoterapii. Antybiotyk przyjmuje się doustnie przez około 8 dni. Po zakończeniu leczenia należy udać się do lekarza w celu potwierdzenia wyleczenia nawet jeśli objawy całkowicie ustąpiły. Nieleczona prowadzi do licznych kłopotów ze zdrowiem i bezpłodności zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Rokowania pokazują, iż chlamydioza jako choroba w pełni uleczalna lubi powracać. Jednak prowadzone nad nią badania, pozwalają nam wysuwać daleko idące wnioski co do skutecznego wynalezienia szczepionki w najbliższej przyszłości.
U mężczyzn nieleczona chlamydioza może prowadzić do:
- astmy oskrzelowej
- skłonności do alergii
- uszkodzenia układu nerwowego
- spadku odporności

Komentarze: