Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Chrześcijaństwo

Chrześcijaństwo

Stań twarzą w twarz z chrześcijaństwem - największą monoteistyczną religią świata. Ponad dwa tysiąclecia jej historii i przemian, podstawowe założenia, nakazy i zakazy, święta i modlitwy chrześcijańskie - wszystko to znajdziesz na Megapedii. Zobacz, kim był Jezus, jak zrobić prawidłowy rachunek sumienia, jakie tajemnice posiadał papież Jan Paweł II.

Kazania i czytania

Poznaj czytanie mszalne i ewangelię na dziś. Zobacz czym są czytania, jaką mają historię i jaki jest klucz ich doboru. Obszerny zbiór czytań z Pisma Świętego, które są czytane na każdej mszy świętej. Zobacz także najlepsze homilie dla dorosłych i dla dzieci.

 1. Czytania na każdy dzień
 2. Ewangelia, czytanie na dziś
 3. Kazania i homilie dla dzieci i dorosłych

Modlitwy

Poznaj historię modlitw chrześcijańskich. Zobacz, skąd się wzięły poszczególne modlitwy, jak się zmieniały na przestrzeni dziejów, czym się różnią od siebie modlitwy w różnych odłamach chrześcijaństwa. Sprawdź, jak prawidłowo się modlić i przekonaj się o zbawiennej mocy pięknych modlitw, takich jak Litania loretańska, Koronka do Miłosierdzia Bożego, czy Ojcze nasz.

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego
 2. Litania do Wszystkich Świętych
 3. Litania loretańska
 4. Modlitwa Jezu ufam Tobie
 5. Modlitwa Wiernych
 6. Tajemnice różańca

Święta chrześcijańskie

Poznaj chrześcijański kalendarz świąteczny - zobacz jakie dni świąteczne obchodzą chrześcijanie z całego świata, dowiedz się, dlaczego świętuje się konkretne dni i co one oznaczają w tradycji chrześcijan. Z nami dowiesz się także, jak przeżyć Wielki Post, oraz które święta zostały zniesione, a które są obowiązkowe.

 1. Kalendarz adwentowy
 2. Święta nakazane (obowiązkowe)
 3. Święto Trzech Króli
 4. Tradycje wielkanocne
 5. Wielki Post
 6. Wszystkich Świętych
 7. Zaduszki

Tajemnice chrześcijaństwa

Poznaj tajemnice chrześcijaństwa. Zobacz, w jaki sposób doszło do przekazania Mojżeszowi tablic z dziesięciorgiem przykazań, przestudiuj historię Jezusa Chrystusa - kluczowej dla chrześcijan postaci, sprawdź, jakie dogmaty cechują katolików i skąd się wzięły i jak są uzasadniane. Dzięki nam możesz odkryć również największe tajemnice pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

 1. 10 przykazań Bożych
 2. Apokryfy
 3. Arka Przymierza
 4. Biblia
 5. Całun Turyński
 6. Droga Krzyżowa
 7. Egzorcyzmy
 8. Jezus
 9. Komunia Święta
 10. Namaszczenie chorych
 11. Nowy Testament
 12. Objawienia fatimskie
 13. Pomoc duchowa
 14. Rachunek sumienia
 15. Religia
 16. Sakrament bierzmowania
 17. Sakrament małżeństwa
 18. Spowiedź powszechna
 19. Spowiedź święta
 20. Stary Testament
 21. Tajemnice Jana Pawła II
 22. Wiara katolicka

Zakony

Na świecie jest wiele różnorakich zakonów związanych z różnymi religiami. Poznaj zakony mieszczące się w obrębie chrześcijaństwa, zobacz, jaką ciekawą historię mają Bernardyni, Jezuici, Dominikanie, Franciszkanie czy Paulini. Dowiedz się także, jakie reguły przyjmują mniej znane, egzotyczne lecz równie ciekawe zakony, takie jak Chrystusowcy, Doloryści, Duchacze, Rogacjoniści czy Zmartwychwstańcy.

 1. Bernardyni
 2. Dominikanie
 3. Jak zostać księdzem?
 4. Jezuici
 5. Zakon Krzyżacki
 6. Zakon Templariuszy

Życie chrześcijan

Dział poświęcony życiu codziennemu chrześcijan. Sprawdź, jak wygląda codzienność chrześcijanina, jego życie rodzinne, osobiste. Zobacz, jakie są kościelne procedury dotyczące ślubów, unieważnienia małżeństwa, bierzmowania, sakramentu komunii oraz jak powinny wyglądać zajęcia z religii. Ciekawe i rzeczowe artykuły o życiu powszednim chrześcijan.

 1. Duchowa adopcja
 2. Rozwód kościelny - unieważnienie małżeństwa
 3. Ślub konkordatowy