Firma

Firma

Zapoznaj się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi funkcjonowania firmy. Podpowiemy Ci,jak założyć własne przedsiębiorstwo, doradzimy gdzie lokować pieniądze, jak zdobyć dofinansowanie działalności i jaka reklama będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Inwestycje

Od tej pory inwestowanie nie będzie miało dla Ciebie tajemnic - dzięki artykułom Megapedii dowiesz się, co znaczy dobrze inwestować, czym są hossa i bessa, jak odnaleźć się w gąszczu giełdy, oraz do czego służą obligacje. Zapraszamy do czytania.

 1. Inwestowanie w nieruchomości
 2. Inwestowanie w złoto
 3. Jak inwestować na giełdzie?
 4. Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet
 5. Obligacje skarbowe
 6. Weksel

Marketing

Nie wiesz czym jest marketing, jakie są mechanizmy jego działania i jego główne odmiany? Zapoznaj się z naszymi artykułami, które pomogą Ci zrozumieć czym jest, i jak funkcjonuje marketing.

 1. Analiza SWOT
 2. E - mail marketing
 3. Marketing internetowy
 4. Marketing mix
 5. Neuromarketing
 6. Strategia marketingowa

Pomysł na biznes

Pragniesz założyć własną firmę, ale nie wiesz, czym miałaby się zajmować? Pomoc znajdziesz tutaj, w tym dziale. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni profil firmy, podsuniemy ciekawe pomysły, zapoznamy z plusami i minusami różnych typów działalności.

 1. Pomysł na biznes

Prowadzenie firmy

Prawdziwy niezbędnik przedsiębiorcy - jeśli nie jesteś pewny, jak dobrze poprowadzić swoją firmę, zajrzyj tutaj. Artykuły z tego działu na pewno poszerzą twoją wiedzę i pomogą Ci przejść przez zawiłą biznesową terminologię.

 1. Amortyzacja
 2. Jak oszczędzać pieniądze?
 3. Negocjacje w biznesie
 4. Praca na akord
 5. Savoir vivre w biznesie
 6. Umowa o dzieło
 7. Umowa o pracę
 8. Umowa zlecenie

Reklama

Zapoznaj się z reklamą - zobacz, jak skutecznie się reklamować w internecie i nie tylko. Nasze artykuły dostarczą Ci wielu wskazówek i pomogą wybrać najodpowiedniejszą i skuteczną reklamę.

 1. Promocja stron
 2. Reklama prasowa
 3. Reklama w internecie

Założenie firmy

Jeśli planujesz założenie własnej, niezależnej firmy - dobrze trafiłeś. Dzięki naszym artykułom dowiesz się, jak najłatwiej założyć swój własny biznes, i zapoznasz się z możliwościami dofinansowania własnego przedsiębiorstwa.

 1. Dofinansowanie działalności gospodarczej
 2. Jak założyć działalność gospodarczą
 3. Pożyczka na start
 4. Spółka akcyjna
 5. Spółka cywilna
 6. Spółka jawna
 7. Spółka komandytowa
 8. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 9. Własna firma