Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Krew to swoista płynna tkanka krążąca w zamkniętym układzie naczyniowym. Składa się z płynnego osocza i zawieszonych w nim elementów upostaciowanych: krwinek czerwonych czyli erytrocytów, krwinek białych czyli leukocytów oraz trombocytów. W organizmie człowieka ilość krwi wynosi 5-5,5 litra, czyli około 7% wagi ciała. Krew jest „motorem”, która napędza do życia funkcję życiowe: przenosi tlen z narządów oddechowych do tkanek, rozprowadza substancję odżywcze wchłonięte w przewodzie pokarmowym, odprowadza do narządów wydalniczych szkodliwe produkty przemiany materii oraz pełni wiele innych bardzo ważnych funkcji.

Grupy krwi zależą od obecności w krwinkach czerwonych aglutynogenów A i B oraz od zawartych w surowicy aglutynin anty-A i anty-B. Wyróżniamy cztery grupy krwi: A, B, AB oraz 0. Ta ostatnia jest uniwersalna, ale tylko jako dawca. Grupa AB może zostać uniwersalnym biorcą. Jednak najlepiej dla potrzebującego jest przetaczać taką samą grupę krwi.

Grupy krwi - dziedziczenie

Dziedziczenie krwi odbywa się według prawa Mendla, czyli reguły przekazywania cech dziedzicznych. Zależnie od grupy krwi ojca i matki oraz kombinacji alleli w genotypie są różne możliwe grupy krwi dziecka. Allele, czyli wersje genu w określonym miejscu na danym chromosomie homologicznym, określające grupę A i B są dominujące wobec allelu determinującego grup 0.

Grupy krwi - czynnik Rh

Ważnym elementem w krwi jest antygen krwinek małpich, który nazwano antygenem Rh. Występuje on u większości populacji około 85% i jest nazywany Rh plus, natomiast pozostali nie posiadają tego antygenu. Określany jest wówczas jako czynnik Rh minus. Niezgodność tego czynnika u partnerów (kobieta z grupą krwi Rh minus, a partner posiadający czynnik Rh plus) zagraża konfliktem serologicznym, który może prowadzić do choroby hemolitycznej płodu. Po raz pierwszy na jednym z oddziałów położnictwa w Austrii oznaczano czynnik Rh płodu bezpośrednio z krwi matki. Dzięki temu jest możliwość wykrycia u ciężarnych z podwyższonym ryzykiem wystąpienia choroby. Można dużo wcześniej wykryć ryzyko i objąć stosowną opieką przyszłą mamę.

Grupy krwi - dieta

Podstawą funkcjonowania człowieka i jego życia było i jest jedzenie. Jego prawidłowość może się przełożyć na jakość i długość naszego życia. Czy dieta może być zależna od naszej grupy krwi? Współczesna nauka oraz medycyna opracowała diety, które są odpowiednie dla danego rodzaju krwi. Przygotowywanie odpowiednich potraw jest kwestią przyzwyczajenia naszego organizmu. Każdy chciałby, aby jego organizm był jak najlepiej odżywiany.

Dziś sporo osób boryka się z problemem nadwagi. Stosując różne preparaty odchudzające nie wiemy co tak naprawdę nasz organizm potrzebuje aby przemiana materii, a tym samym spalanie tkanki tłuszczowej zaczęło działać. Ważne jest aby była to mądra zmiana całego naszego stylu życia. Dieta zgodna z grupą krwi jest najlepszym sposobem na zmianę naszej sylwetki i samopoczucia. Nie jest ważne aby liczyć kalorie, ale powstrzymać się od nadmiaru jedzenia. Eliminując produkty niewskazane, które nam szkodzą, a koncentrując się na spożyciu wskazanych możemy odżywiać się zdrowo i smacznie.

Komentarze:
warakomski wacek 2014-01-16 12:50:20

sciema

nikt 2015-05-19 00:14:04

Sam jesteś sciema idioto