Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Wiele się mówi dziś na temat cukrzycy. Choruje na nią coraz więcej osób i staje się to chorobą już cywilizacyjną. Niezależnie czy mamy do czynienia z małym dzieckiem, czy też z osobą dorosłą, cukrzyca nie wybiera. Może stać się bardzo groźna, jeśli jest nieleczona lub jeśli się jej w miarę szybko nie zdiagnozuje. Równie groźna jest hipoglikemia, która nie jest tak powszechna jak cukrzyca, ale mimo to zatacza coraz szersze kręgi.

Czym jest hipoglikemia i jakie są jej objawy? Hipoglikemia to stan, w którym ilość glukozy we krwi spada poniżej 55mg/dl. Hipoglikemia może występować również u cukrzyków. Choć wydaje się to być niemożliwym, naprawdę tak jest. Jeśli bowiem cukrzyk przez dłuższy czas nic nie je, wtedy stężenie cukru spada, a pojawiające się objawy w postaci braku siły i osłabnięcia, to są właśnie jej skutki.

Hipoglikemia - przyczyny

Przyczyn hipoglikemii może być naprawdę bardzo dużo. Pierwsza grupa - czynniki egzogenne, zwykle występują u osób, które chorują na cukrzycę. Spowodowane są więc niedożywieniem lub głodzeniem, przedawkowaniem insuliny, znaczny wysiłek lub spożycie alkoholu. Następnie występuje hipoglikemia na czczo - wówczas przyczynami mogą być insulinoma lub inne nowotwory, niewydolność wątroby, niewydolność kory nadnerczy, glikogenozy, czy też choroby nerek powodujące glukozurię. Wyróżnić można również hipoglikemię poposiłkową, która może pojawić się we wczesnym etapie cukrzycy, jak również może występować w zaburzeniach opróżnienia żołądka, czy zespole poresekcyjnym.

Hipoglikemia - objawy

Jak rozpoznać objawy hipoglikemii? Są one odczuwalne i od razu wiadomo, że coś się z człowiekiem dzieje. Początkowo jest to silne uczucie głodu, osłabienie, jak również nudności i wymiotami. Ze strony układu współczulnego - niepokój, poty, drżenie i wzrost napięcia mięśniowego, czy też rozszerzenie źrenic. Jeśli chodzi o układ nerwowy, objawy mogą dotyczyć zaburzeń koordynacji ruchowej, wystąpienia prymitywnych automatyzmów, drgawki, senność, zaburzenia krążenia, oddechu, czy nawet podwójne widzenie. Bardzo ważne - hipoglikemia może prowadzić do śmierci! Jeśli spadek poziomu cukru we krwi jest poniżej 20mg%, wtedy występuje wstrząs hipoglikemiczny, który kończy się śmiercią. Mózg potrzebuje glukozy, a w żaden sposób nie może jej magazynować.

Hipoglikemia - leczenie

Leczenie hipoglikemii nie zawsze musi być ciężkie i trudne. Wystarczy czasami napić się słodkiego napoju, nie podejmować wysiłku fizycznego, a czasami wstrzyknąć glukagon w postaci zastrzyku domięśniowego. Leczenie polega na usunięciu przyczyny. Raz stosuje się leczenie w postaci diety, innym zaś razem trzeba stosować leki. Żadnej z chorób nigdy nie można bagatelizować. Wiadomo, że w każdym przypadku choroby objawiają się inaczej i nie każdy człowiek zawsze reaguje w taki sam sposób. Jeśli jednak zastosuje się odpowiednie rozwiązania, wtedy z całą pewnością można żyć normalnie z większością chorobą. Jeśli są na coś leki i są sposoby na to, by człowieka przywracać do zdrowia, można przyzwyczaić się do choroby i żyć z nią tak, jakby nic się nie działo. Cukier potrzebny jest naszemu organizmowi do życia. Stosując odpowiednią dietę i prowadząc określony tryb życia można bez problemu być normalnym człowiekiem, nawet z bardzo ciężką chorobą. Nie zawsze trzeba wszystko widzieć w szarych barwach. Życie można zawsze odbierać na wesoło, nawet jeśli czasami jest bardzo ciężko.

Komentarze:
Jola 2015-04-02 22:28:09

100 procentowa prawda