Inne wyznania i religie

Inne wyznania i religie

Na świecie istnieje bardzo wiele religii i wyznań, często bardzo mało znanych, ale jednocześnie bardzo ciekawych. Ponadto istnieje szereg wyznań wpisywanych w poczet sekt, które od wieków budzą kontrowersje. Warto poznać je wszystkie. Dowiedz się więcej na temat taoizmu, animizmu, wierzeń Słowian i Wikingów a także na temat scjentologów, wyznawców sekty Moona, czy świadków Jehowy.

Inne religie

Poznaj inne religie świata i dowiedz się, jakie są ich założenia, jakie zasady wiary uznają wyznawcy innych religii. Dowiedz się, na czym polega taoizm, w co wierzyli Słowianie, jakie dogmaty i sakramenty uznają Koptowie, Grekokatolicy czy wyznawcy Prawosławia.

 1. Adwentyści Dnia Siódmego
 2. Animizm
 3. Ateizm
 4. Bahaizm
 5. Grekokatolicyzm
 6. Koptowie
 7. Lefebryści
 8. Mormoni
 9. Pogaństwo
 10. Prawosławie
 11. Protestantyzm
 12. Sikhizm
 13. Szintoizm
 14. Taoizm
 15. Wierzenia Egipcjan
 16. Wierzenia Greków
 17. Wierzenia Słowian
 18. Zaratusztrianizm
 19. Zielonoświątkowcy

Sekty

Świat religii nie jest tak bezpieczny, jak mogłoby się zdawać. Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa grożą ludziom ze strony sekt czy nieformalnych, fanatycznych grup religijnych. Zobacz, jak ustrzec się przed ich manipulacjami, nie dać się złapać w ich sidła. Poznaj najczęściej występujące w Polsce i na świecie sekty i sprawdź, jak szybko je rozpoznać i przeciwdziałać ich zgubnym praktykom.

 1. Raelianie
 2. Scjentologia
 3. Sekta Moona
 4. Sekta Niebo
 5. Świadkowie Jehowy