Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Oko człowieka jest narządem wzroku służącym do spostrzegania tego, co znajduje się wokół człowieka. Oko ludzkie dostrzega wiele barw oraz najdrobniejszych szczegółów niewidocznych dla innych stworzeń na ziemi. Niestety i ten organ ulega starzeniu się, zniszczeniu i może czasem zawieść. Medycyna od zarania wieków stara się wpłynąć na polepszenie wzroku człowieka. W tym celu wymyślono okulary ułatwiające poruszanie się i zdolność widzenia przez osoby mające problem ze wzrokiem. Aktualnie w indeksie medycznym jest wiele chorób oka, należą do nich chociażby krótkowzroczność i dalekowzroczność. Te dwie odmiany chorób znacznie różnią się od siebie.

Jak poprawić wzrok krótkowidza i dalekowidza?

Osoba, która widzi jedynie rzeczy i sytuacje, które znajdują się w jak najbliższej odległości od jego oka to krótkowidz. Wzrok takiej osoby nie zachowuje odpowiedniej ostrości i nie jest w stanie dostrzec przedmiotów znajdujących się w dalekiej odległości od człowieka. Inne cechy, wręcz odwrotne przypisuje się osobie takiej jak dalekowidz. To jej oko potrafi zobaczyć daleko ustawione przedmioty nie zauważając przy tym rzeczy znajdujących się w jej bliskim sąsiedztwie. Często tę chorobę oczu nazywa się nadwzrocznością. Oba rodzaje tych chorób powodują zmniejszenie komfortu życia osób. W celach poprawy jakości życia tych osób wymyślono okulary, a w późniejszym czasie soczewki korekcyjne.

Przeprowadza się również liczne operacje mające na celu polepszenie wzroku lub naprawę wad wynikłych z budowy oka. Zabiegi takie w dużej liczbie polepszają wzrok i sprawiają, ze człowiek może żyć bez okularów. Niekiedy to one są przyczyną kompleksów, przeważnie u osób młodych: dzieci i nastolatków. Pomimo, że w sklepach znaleźć można przepiękne oprawki do okularów, to nadal okulary nie są lubiane i kojarzą się z wadami ludzkimi. Przez taką sytuację zaczęto stosować i używać w życiu codziennym coraz częściej soczewek korekcyjnych, które w takim samych stopniu korygują wady wzroku. Niestety są one bardziej kosztowne i nie zawsze bardziej wygodne. Ich główną zaletą jest ich niewidoczność, oznacza to, że są niewidoczne dla otoczenia. Wie o nich jedynie osoba, która nosi je na oku.

Jak poprawić wzrok - ćwiczenia

Dla tych, którzy chcą poprawić i wzmocnić swój wzrok przygotowano zestawy ćwiczeń wpływających na jego poprawę i korekcję. Ćwiczenia te można samodzielnie przeprowadzać w zaciszu domowym, należy jedynie dobrze i prawidłowo nauczyć się ich stosowania. Mają one na celu poprawę ostrości widzenia, czyli przystosowania ostrości soczewki do ostrości widzenia przedmiotu oraz wzmocnienia mięśni oka. Jednym z rodzaju takich ćwiczeń jest obserwacja na planszy i znalezienie jak największej liczby znajdujących się na niej takich samych przedmiotów.

Przy ćwiczeniach wzroku wykorzystuje się przeważnie figury geometryczne i linie poziome lub pionowe ułożone według wcześniej opracowanych form. Pozwala to również dostrzec i zbadać czy zachodzą jakieś negatywne zmiany w oku. Jeśli test wypada dodatnio i wykryje się wady wzroku, to można stosunkowo szybko rozpocząć leczenie i zahamować dalszy rozwój zmian zachodzących w oku. Oprócz opisanych wyżej wad wzroku istnieje jeszcze wiele rodzai chorób oczu. Wyróżnić można między innymi: jaskrę, zaawansowane zapalenia spojówek, zaćmę, zez, czy kataraktę. Wiele z tych chorób leczy się operacjami chirurgicznymi lub laserowymi. Są to bardzo skomplikowane zabiegi, które przeprowadzają jedynie doświadczeni chirurdzy.

Komentarze:
kaska668 2017-10-09 13:27:01

Szkoda, że na mnie żadne takie ćwiczenia nie działały. Ale walczyłam z tym w zupełnie inny sposób. Postanowiłam wykonać zabieg metodą Lentivu w klinice Optegra. To pozwoliło się pozbyć kłopotu w stu procentach.