Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Wszelkie uzależnienia są bardzo trudne do wyleczenia. Bardzo ważna jest chęć pacjenta do podjęcia leczenia. Jeśli osoba uzależniona stwarza zagrożenie dla siebie i innych, pojawiają się okoliczności do zmuszenia chorego do leczenia.

Wyróżniamy dwa rodzaje leczenia uzależnień:

Leczenie odwykowe stacjonarne – to inaczej leczenie zamknięte w ośrodku całodobowym, które trwa od 4 do 8 tygodni. Pacjenci muszą tu przestrzegać regulaminu, który ma za zadanie wspomóc proces terapeutyczny oraz zapewnić bezpieczne warunki do leczenia każdej z przebywających tu osób. Realizowany jest tu tzw. Podstawowy program terapii uzależnień. W późniejszym etapie leczenie to kontynuowane jest w trybie ambulatoryjnym (poradnie, przychodnie, gabinety prywatne). Ten typ leczenia przeznaczony jest dla osób zdecydowanych na zmianę dotychczasowego trybu życia, czyli zerwanie z nałogiem. Ważnym czynnikiem jest psychoterapia pomagająca radzić sobie z zaistniałą sytuacją. Uczy jak radzić sobie ze stresem i problemami, które prowadzą do uzależnień.

Leczenie odwykowe przymusowe – osoba tam kierowana musi poddać się badaniu. Podstawą do zastosowania przymusowej terapii jest występowanie rozpadu życia rodzinnego, demoralizacja nieletnich, uchylanie się od pracy lub systematyczne zakłócanie spokoju u porządku publicznego. O obowiązku poddania się leczeniu decyduje sąd lub gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych. Wniosek taki może skierować rodzina lub inna osoba, która może udokumentować, że uzależniony jest niebezpieczny dla otoczenia. W pewnych przypadkach możliwe jest przymusowe doprowadzenie uzależnionego przez policję.

Jakie korzyści przynosi choremu pobyt w ośrodku?

• Akceptacja siebie i innych.
• Rozwiązanie problemów emocjonalnych.
• Uaktywnienie własnych potencji i rozwoju.
• Budowanie równowagi wewnętrznej.
• Konfrontacja z własnymi ograniczeniami, lękami, słabościami.
• Uwolnienie się od uzależnienia.
• Bezpiecznie schronienie i opieka.

Komentarze: