Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Ekologia

Ekologia, segregowanie odpadów, oszczędzanie energii, ponowne wykorzystanie surowców, wykorzystywanie surowców wtórnych, oszczędzanie wody i zdrowy tryb życia, w tym także korzystanie ze środków lokomocji stanowiących jak najmniejsze zagrożenie dla środowiska naturalnego, to rzeczy, które ostatnio stały się bardzo popularne, rozgłaszane, a co więcej podejmowane są różnego rodzaju działania mające na celu ochronę środowiska i umożliwienie kolejnym pokoleniom bezproblemowe funkcjonowanie na naszej planecie. Jednym z głównych problemów, występujących w zadziwiająco wielu regionach świata jest brak wody. Nie zrozumie tego nikt, kto nie miał kłopotu z jej dostępnością. Ten najważniejszy, najbardziej potrzebny do życia związek chemiczny, który jest większością budulca ludzkiego ciała jest niedostępny dla części mieszkańców globu, co powoduje choroby, cierpienia i śmierć. Każdy, posiadający dostęp do bieżącej wody winien się zastanowić jak oszczędzać wodę tak, ażeby w niedalekiej przyszłości jej ilość nie była zbyt mała dla wszystkich istnień.

Oszczędzanie wody na świecie

Szczególnie zagrożone są przede wszystkim kraje położone na terenie Afryki. Wielomiesięczne, a niekiedy wieloletnie susze na niektórych jej terenach sprawiają, że na jej łonie umierają zarówno zwierzęta, jak i ludzie. Woda, która jest ukryta głęboko pod ziemią, dla niecywilizowanych i nie rozwiniętych krajów, tak zwanego trzeciego świata jest całkowicie niedostępna. Pomoc, jaka potrzebna jest do wykopania studni musi w związku z tym przyjść z zewnątrz, co z kolei wiąże się z ponoszeniem niezmiernie wysokich, jak na tamte warunki kosztów. Pomóc w organizacji środków przeznaczonych na ten cel można w różny sposób. Jednym z najprostszych, dostępnie obecnych jest zwyczajne kupowanie wody mineralnej konkretnej firmy, która we współpracy z fundacjami i organizacjami część dochodu przeznacza na cele charytatywne, w tym przypadku związane z ratowaniem życia w niektórych regionach Afryki i innych kontynentów zagrożonych suszą.

Oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym

Zastanawiając się jak oszczędzać wodę przy niewielkim nakładzie finansowym wart o zwrócić uwagę na czynności, jakie wykonuje się codziennie, szczególnie te, które wiążą się z higieną osobistą. Zrezygnowanie z kąpieli na rzecz prysznica, używanie kubeczka podczas mycia zębów, czy mydlenie rąk pod wyłączonym kranem, to tylko kilka zmian, które mogą prowadzić do poprawienia ogólnej sytuacji na świecie.

Oszczędzanie wody - sposoby

Dobrym pomysłem na oszczędzanie wody jest również (w przypadku posiadania ogródka) zbierania wody deszczowej i wykorzystywania jej do podlewania roślin czy trawnika. Niektóre pory roku w Polsce charakteryzują się wysoką ilością opadów, w związku z czym gromadzenie wody w beczkach, wiadrach lub innych zbiornikach pozostawionych bezpośrednio pod rynnami lub na ziemi pod „gołym niebem”, w znaczeniu nie zasłaniania go drzewami, krzewami czy daszkami, nie sprawi żadnej trudności, jak i nie będzie wymagało szczególnej troski. Sprawdzając poszczególne sposoby, można się nimi podzielić z innymi, dzięki temu zwiększać liczbę osób zainteresowanych i zaangażowanych w tym temacie. O tym, jak oszczędzać wodę można także przeczytać w wielu poradnikach, książkach i na dużej ilości stron internetowych. Przez wzgląd na plagi, klęski i nieszczęścia, jakie niesie za sobą brak wody coraz więcej osób interesuje się tematem i czynnie uczestniczy w pomaganiu odnalezienia jego rozwiązania.

Komentarze: