Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Astrologia i parapsychologia

Psychokineza, niegdyś nazywana telekinezą, dziś nosi nazwę także jako Anomalna Perturbacja. Nazwa telekineza wypadła z obiegu wśród fachowych określeń parapsychologicznych. Psychokineza (telekineza) to określenie, którego używa się do opisania teoretycznego wpływu na przedmioty fizyczne, możliwość ich poruszania, ingerowania w ich zachowanie bez fizycznej ingerencji, jedynie za pomocą mocy psychicznych. W ogólnym znaczeniu, telekineza to wykorzystanie właściwości PSI, pozwalających wpływać na zachowanie danej, konkretnej materii. Od około 2004 roku, ezoteryka określa mianem telekinezy, różnego typu perturbacje anomalne, które wpływają zarówno na ciała stałe, płynne oraz gazowe, bez ingerencji fizycznej, jedynie za pomocą koncentracji i myśli oraz bezpośredniego kontaktu wzrokowego z danym przedmiotem. Określa się to jako myślenie astralne, polegające na wyobrażeniu sobie najpierw czegoś (za pomocą czynnika PSI), a następnie sprawienia by wyobrażona czynność stała się faktem w czasie rzeczywistym. Telekineza jest często naturalnym zjawiskiem w wielu powieściach science-fiction.

Tak jak już wcześniej wspomniano, nazwa telekineza, była początkową nazwę tegoż zjawiska, jednak z czasem i biegiem rozwoju parapsychologii słowo zostało zastąpione wyrazem psychokineza, co nie oznacza, że telekineza jest obecnie błędnym określeniem, jednak powinno się używać aktualnych, oficjalnych określeń. Z kolei obecnie obserwując literaturę dotyczącą psychokinezy można wywnioskować, że podobnie jak wcześniej telekineza, tak teraz psychokineza zostaje wypychana na drugi plan przez określenie „anomalna perturbacja”.

Wyróżnia się dwa rodzaje psychokinezy w ogólnej parapsychologii, jest to:

• Makro Psychokineza – efekty, które można zauważyć nawet gołym okiem.
• Mikro Psychokineza – efekty, które są niezauważalne dla człowieka, dostrzec można je dzięki odpowiednim pomiarom oraz analizie.

Aktualnie przeprowadzane są badania nad tymi rodzajami psychokinezy. Według przedstawicieli nauki głównego nurtu, aktualnie nie ma ani jednego dowodu na istnienie psychokinezy oraz możliwości jej wykorzystywania. Jedynym teoretycznym dowodem mogą być zeznania świadków, które nie do końca muszą być prawdziwe.

Psychokinezę (telekinezę) dzieli się ze względu na przedmiot oddziaływania, następująco:

Lewitacja – to umiejętność polegająca na unoszeniu przedmiotów
Teleportacja – to umiejętność przenoszenia przedmiotów bez tak zwanej straty czasowej.
Pirokineza – to umiejętność zwiększania temperatury przedmiotu prowadzącego do samozapłonu w wyniku zwiększenia drgań cząsteczek przedmiotu.
Kriokineza – to umiejętność polegająca na zmniejszeniu temperatury danego obiektu.
Elektrokineza – to umiejętność pozwalająca na tworzenie błyskawic za pomocą ocierania molekuł.
Hydrokineza – to umiejętność pozwalająca manipulować wodą oraz zwiększać jej objętość poprzez powielanie cząsteczek.

Istnieje jeszcze wiele rodzajów psychokinezy, jednak większość z nich jest tak bliska powieściom science-fiction, że aż nie ma sensu o nich wspominać.

Czy psychokineza istnieje naprawdę?

Według wielu naukowców psychokineza to tylko wytwór bujnej wyobraźni, inni z kolei uważają, że jest to jak najbardziej prawdopodobne, a z kolei jeszcze inni, mają nawet na to dowody w postaci pewnych osób, które takimi zdolnościami się wykazywały. Deja Allison, stwierdziła niegdyś w swoim wywiadzie dla Crystalinks, iż praktycznie każda osoba może posiadać zdolności psychokinetyczne, jednak powstają one na wyższym poziomie i nie możemy „na zawołanie” wykorzystywać tychże zdolności nie kontrolując jednocześnie naszego podświadomego umysłu.

Zarówno w literaturze jak i na stronach internetowych możemy znaleźć mnóstwo ćwiczeń, teoretycznie pozwalających sprawdzić nasze psychokinetyczne możliwości. Nie ma niestety żadnego potwierdzonego dowodu na to, że tego rodzaju „ćwiczenia” w jakikolwiek sposób wpływają na rozwinięcie zdolności psychokinetycznych u człowieka. Jedną z najbardziej popularnych metod rozwijania takich zdolności jest siedmiostopniowa metoda, proponowana przez serwis internetowy Spirit Online. Oto ona:
○ Po pierwsze, codziennie powinniśmy zacząć medytować około trzydziestu minut.
○ Każdego dnia powinniśmy próbować co najmniej dwa razy naszych zdolności psychokinezy, gdzie jedna próba powinna trwać nie mniej niż trzydzieści minut.
○ Przynajmniej przez jeden tydzień powinniśmy skupiać się na jednej metodzie, jeśli próby będą bezowocne, powinniśmy zmienić metodę.
○ Podczas przeprowadzania ćwiczeń powinniśmy być wypoczęci, podchodzić do tego jak do eksperymentu bądź zabawy, ponieważ zbyt mocne próby mogą skończyć się zirytowaniem i zdenerwowaniem.
○ Powinniśmy próbować, aż do skutku, poddanie się to opcja nie możliwa.
○ Powinniśmy mieć przekonanie, iż potrafimy to zrobić, pomimo pierwszych niepowodzeń.
○ Przede wszystkim powinniśmy uwierzyć w psychokinezę.

Komentarze:
panwladza32 2017-10-09 19:05:02

A czy redaktor tego tematu kiedyś próbował psychokinezy???

Radosław.S 2017-11-16 01:02:55

Napiszę bo doświadczyłem to we Wrocławiu, ale niespałem ponad 3 dni, patrząc na budynek w mieście to nocą pomieszczenia samoistnie się zapalały. Czułem gorące oczy i odwodnienie itp.. Moje GG 966662

jajko 2017-11-20 03:37:35

Bo o to chodzi żeby organizm tak wycieńczyc a jednoczesnie mózg dopingowac tak zeby to tak było:)proste tylko tuningujesz umysł reszta to otoczka xd