Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Hobby

Rebusy to łamigłówki dla dzieci i dorosłych, które za pomocą odpowiednio ułożonych rysunków, znaków lub też napisów tworzą szyfr. Cała zabawa polega na odszyfrowaniu hasła, co nie jest prostym zadaniem. Treści zawarte w rebusie zwykle bywają niejednoznaczne, mające na celu naprowadzenie gracza na właściwe znaczenie, prowadzące do hasła, poprzez odpowiednie skojarzenia. Te trudniejsze, wymagają od grającego większej wiedzy z wielu dziedzin, myślenia, sprytu, wyobraźni oraz umiejętności kojarzenia, która podczas gry bywa niezbędna.

Już w dawnych czasach rebusy były formą rozrywki, układali je Leonardo Da Vinci, Botticelli, Rabelais, Voltaire, Twain, w Polsce zaś Siemiradzki. Jest wiele rodzajów rebusów - mamy rebusy matematyczne, rebusy ortograficzne, rebusy dla dzieci i dorosłych.

Dzieci rosną w ekspresowym tempie i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko czas ich dzieciństwa mija. Z dnia na dzień stają się starsze, mądrzejsze, ciekawsze i gotowe na nowe zadania. Kiedyś wystarczyły kredki i kartka papieru, teraz chcą ćwiczyć swe zdolności, wykazywać się swą mądrością i sprytem. W pewnym wieku, dzieci uwielbiają rebusy.

Dla dziecka rebusy to nie tylko zabawa, lecz i nabywanie umiejętności analizy i syntezy wzrokowej oraz słuchowej, a także umiejętność czytania ze zrozumieniem. Warto rozpocząć zabawę rebusami prostymi, by dziecko bez problemu potrafiło odczytać hasło np. poprzez złączenie nazwy obrazka z literą, tak by powstał nowy wyraz, tworzący hasło. By dziecko szybko się nie znudziło, gdy tylko poczuje, że jest dobre i bez problemu sobie radzi z rebusami, podnosimy poziom trudności i zadajemy go w postaci przekształceń lub wymiany liter.

Dziecko będzie zmuszone odrobinę się pogłowić nad zadaną zagadką. Jakie są plusy zabawy w rebusy z dziećmi? Dzieci uczą się poprzez zabawę, ćwicząc umiejętność czytania, myślenia i układania w całość. Ten rodzaj ćwiczeń, będzie formą przyjemną i lubianą przez dziecko, a jego wyniki będą dla nas zaskakujące. Rebusy to forma zabawy, pozwalająca odkryć nowe wyrazy, zwroty oraz umiejętności w dziecku. Dziecko myśląc, że się bawi, nieświadomie ćwiczy czytanie, doskonale się przy tym bawiąc. Przecież one uwielbiają zdobywać to co nowe, a jeśli nie stanie na przeszkodzie, sprawi im to ogromną satysfakcję i pozwoli poczuć się dumnie.

Rebusy dla dzieci pobudzają również ich zainteresowanie grafiką, a właściwie znakami graficznymi. Dziecko w ten sposób wzbogaca swe słownictwo, aktywizuje myślenie i pozwala sobie na zabawę, dającą mu wiele radości i satysfakcji z rozwiązania. Rebusy wzmacniają w dziecku wiarę we własne siły, pokazują, że czytanie nie jest trudne i skoro przychodzimy tak łatwo, na pewno trudniejszy tekst też da rade przeczytać. Osoba układająca rebusy, powinna pamiętać iż ich stopień trudności należy zaczynać od najłatwiejszego i stopniowo wzrastać do najtrudniejszego.

Dziecko rozwiązując kolejno rebusy, stanie się coraz lepsze, włoży w to więcej wysiłku i w ten sposób będzie się rozwijało, ćwicząc umysł, pamięć, skojarzenia, czytanie, liczenie i samo myślenie. Ciekawym sposobem wykorzystywania rebusów do nauki dla dzieci, jest wprowadzanie liter, których uczy się obecnie dziecko. W przypadku gdy jest na poziomie znajomości wszystkich liter, można zaproponować mu rebusy z samymi spółgłoskami lub samogłoskami, bądź nowo poznanymi wyrazami w celu ich przećwiczenia. Dla dziecka zabawa w odgadywanie będzie dodatkowo przyjemna gdy zorganizujemy rywalizację z rodzicami, którzy dla malucha zawsze są wzorem mądrości, sprytu i zdolności. Zawsze będzie brało przykład z rodziców, naśladowało, a gdy uda mu się z nimi wygrać, poczuje, że jest dobry, a zarazem zmobilizuje się do dalszego działania.

Komentarze:
fffffff>33333 2012-10-19 12:07:53

Te rebusy to chyba dla rzłobków dajcie trudniejsze !!!

kremówka123 2015-01-01 19:53:16

takie se to wszystko szukam gotowych bo sama musze zrobić