Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Firma

W życiu człowieka przychodzi moment, kiedy pragnie mieć coś własnego, z czego czerpiąc zyski pozwoli sobie na wygodne i spokojne życie. Ile można pracować dla kogoś i żyć w niepewności, że następnego dnia ta praca jeszcze będzie, a my dostaniemy pieniądze za wykonaną pracę, potrzebną na życie. Życie w ciągłym stresie zabiera nam możliwości czerpania przyjemności z pracy, która zawsze była naszą pasją i spełnieniem zawodowym. Posiadając własną firmę, możemy spełniać się zawodowo, pracować dla samych siebie i otrzymywać za swoją pracę tyle ile nam się należy.


Jakie są korzyści z posiadania własnej firmy?

Największym plusem posiadania własnej firmy jest fakt iż stajemy się własnymi szefami i nikt nami już nie dowodzi. Teraz my sami odpowiadamy za swoje błędy i ponosimy ich konsekwencje. Z pewnością własna firma stanie się też dla nas dużą motywacją do działania i pracy, gdyż tym razem nie pracujemy na wakacje nad morzem dla szefa, a na własne wakacje z rodziną. Niby niewiele, a jednak całkiem sporo. Własna firma to również wielkie możliwości, wszystko tak jak tylko sobie zaplanujemy i co najlepsze nikt nie będzie naszych pomysłów negował. Wszystko możemy zrealizować, spełnić najskrytsze plany i największe marzenia, jednak niejednokrotnie wiele ryzykując. Zazwyczaj się opłaca.


Jak założyć własną firmę krok po kroku?

Niestety, czeka nas sporo wizyt w urzędach by złożyć odpowiednie dokumenty, jednak nie zawsze wiemy jakie i na samą myśl już się zniechęcamy. Niepotrzebnie, oto kilka podpowiedzi:

1. Początkowo, w przypadku osób fizycznych należy rozpocząć od zgłoszenia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, a dokładnie podać: imię i nazwisko przedsiębiorcy, nazwę firmy jaką planujemy (choć nie zawsze to obowiązkowe), pesel, dokładny i aktualny adres zamieszkania, adres siedziby planowanej firmy, określony rodzaj działalności zgodnie z symbolami PKD, dokładne miejsce wykonywania działalności oraz datę jej rozpoczęcia. Podczas dokonywania zgłoszenia działalności gospodarczej ważne jest posiadanie dokumentu tożsamości (najlepiej dowodu osobistego) oraz opłaty w wysokości 100zł. Dział ewidencyjny w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku, wydaje zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

2. Potrzebnym dokumentem będzie RG-1, a mianowicie ubiegamy się o numer REGON , który otrzymamy w Urzędzie Statystycznym. Po otrzymaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, należy udać się do urzędu statystycznego (odpowiadającego naszemu miejscu zameldowania) po wpis do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej- numeru REGON. Wniosek wypełnia się na formularzu RG- 1, gdzie wskazujemy rodzaj planowanej działalności. Potrzebujemy do tego ksero zaświadczenia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz oryginału do wglądu oraz dowodu osobistego. Wydanie Regonu zazwyczaj następuje tego samego dnia.

3. Założenie firmowego konta w banku oraz zakup pieczątki. Wybór banku i rodzaju konta zależy wyłącznie od ciebie, warto zapoznać się uprzednio z oferowanymi ofertami banków i wybrać odpowiednią dla nas samych. Bardzo ważna jest pieczątka, bez której ani rusz, nie wystawimy rachunku oraz nie podpiszemy żadnego dokumentu jako firma. Co powinna zawierać? Najważniejszy jest Nazwa Firmy oraz imię i nazwisko właściciela, adres siedziby oraz telefon kontaktowy, NIP, REGON. Koszta to około 60zł.

4. Rejestracja NIP oraz wybór form opodatkowania, a dokładnie jego zasad ogólnych, ryczałtu przychodów ewidencjonowanych, karty podatkowej, procent podatku dochodowego oraz podatku odprowadzanego od towarów i usług wykonywanych (VAT).

5. Dokonaj składki na ubezpieczenie społeczne w ZUS

6. Ostatnim zaś krokiem jest zgłoszenie firmy do Państwowej Inspekcji Pracy.


Bardzo ważnym krokiem przed założeniem własnej firmy jest dokładne przemyślenie i zaplanowanie wszystkich kroków. Warto przedstawić sobie wszystkie za i przeciw, a dopiero podjąć odpowiednią decyzję. Założenie własnej firmy to poważna sprawa, która ma swoje konsekwencje. Czasami jednak dobrze zaryzykować, jak mawiają: kto nie ryzykuje ten nie ma!

Komentarze: