Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Choroby i Leczenie

Zaburzenia koncentracji

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Koncentracja w naszym życiu jest bardzo ważną rzeczą, na którą każdy powinien mieć wpływ. Mimo wielu rzeczy, które się wokół nas dzieją, powinniśmy mieć koncentrować uwagę na tym, co w danej chwili robimy. Skoro bowiem mamy do zrobienia określone zadanie, wiadomo, że musimy zrobić je tak, jakby inni sobie tego życzyli. Wszelkie rzeczy, które mogą nam to utrudnić działają na naszą niekorzyść. Wiadomo, że możemy pod wpływem wielu czynników być zdekoncentrowani, zdenerwowani i nieskupieni. Są jednak takie osoby, które mają całkowite zaburzenie koncentracji, nie pozwalające im w ogóle wykonywać żadnych czynności. Każda, nawet najmniejsza rzecz jest w stanie ich wyprowadzić z równowagi. Nie potrafią zrobić nic, gdyż naraz myślą o wielu różnych rzeczach i nie do końca mogą określić, na czym w danym momencie należy skupić się najbardziej.

Zaburzenia koncentracji - przyczyny

Przyczyn zaburzenia koncentracji może być naprawdę bardzo wiele i ciężko jest określić jasno, jakie mogą być prawdziwe tego powody. Często zaburzenie koncentracji spowodowane jest przebytym wcześniej urazem głowy. Może bowiem dojść do stłuczenia mózgu lub krwotoku wewnątrzczaszkowego. Natychmiast po takim zdarzeniu trzeba zgłosić się do lekarza - neurologa. Bywa tak, że wiele objawów pojawia się dużo później, niż od razu po wypadku. Często chory nie potrafi nawet skojarzyć, że coś, co miało miejsce kilka miesięcy temu, może mieć wpływ na to, jak on się zachowuje teraz. Często zaburzeniu koncentracji towarzyszy mrowienie, drętwienie różnych części ciała. Mogą też pojawiać się zaburzenia mowy, widzenia, czy też nawet utrata władzy w nogach. Takie sytuacje zazwyczaj mają miejsce wtedy, gdy chory doświadczył udaru mózgu lub przejściowego, ostrego jego niedokrwienia.

Zaburzenia koncentracji mogą również być spowodowane ostrą infekcją wirusową i bakteryjną. Wtedy takiemu objawowi zazwyczaj towarzyszy bardzo wysoka gorączka. Również i osoby z cukrzycą, z chorobami serca i płuc, są narażone na zaburzenia. Zaburzenia koncentracji pojawiają się też często po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Wtedy trzeba wytrzeźwieć, a w przyszłości zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować jego picie. Jak więc widzimy, przyczyn powstawania zaburzeń koncentracji może być tak naprawdę bardzo dużo. Trzeba jednak wiedzieć, że stan, w którym ktoś nie potrafi się na czymś dobrze skupić, w którym ktoś wciąż jest rozproszony i zdekoncentrowany, wcale nie musi być związany z zaburzeniem koncentracji w takim stopniu, by trzeba było się tego bać lub gdy trzeba byłoby to leczyć.

Zaburzenia koncentracji - leczenie

Zaburzeniom koncentracji bardzo często towarzyszy wiele chorób, które mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne i na które trzeba reagować jak najszybciej, starając się być pod ciągłą obserwacją i kontrolą. Wiadomo, że to, co nas niepokoi, martwi i denerwuje, musi być natychmiast sprawdzone i skontrolowane, aczkolwiek nie od razu trzeba się bać, że jest z nami coś nie tak i że jesteśmy bardzo chorzy. Nie wolno bagatelizować wielu stanów rzeczy, ale też nie można od razu samemu stawiać sobie diagnozy. Dobrze, że martwimy się o swoje zdrowie i dobrze, że korzystamy z rad lekarzy i specjalistów. Dopiero jednak, kiedy będziemy mieć pełen obraz tego co nam dolega, możemy stwierdzić, czy warto się martwić, czy też nie.

Komentarze:
alicja 2013-07-05 11:27:14

mam na imię Alicja od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją robię coś niemogę się skupić jak to wykonuje robię po łebkach ktoś coś do mnie mówi ja udaje że słucham a tak naprawdę nierozumiem o co chodzi mówie szybko bez namysłu niemogę poskładć faktów ani zilustrować co mówi do mnie rozmówca zdarza się że niewiem gdzie znajduje się w danym momencie zapominam gdzie co położyłam wszystko w bardzo szybkim tempie ulatuje mi z głowy zdażają się sytuacje że niemam orientacji czy one wogóle było.Kiedyś nadużywałam alkoholu dzięki któremu miałam udar mózgu myślę że to skutki nadużywania alkoholu obecnie biore leki.Rozumiem doskonale ten ból.