Każdy człowiek w swoim życiu przeżywa chwile smutne i wesołe. Jest wiele sposobów na podniesienie własnego dobrego samopoczucia. Lepszy humor to przede wszystkim jeden krok do przodu dla naszego zdrowia oraz lepsza wydajność w pracy. Duże grono osób na poprawę humoru wybiera wyjścia na przedstawienie, a dokładniej rzecz ujmując kabaret.
Kabaret Moralnego Niepokoju – skład
Jednym z bardziej znanych kabaretów polskiej sceny satyrycznej jest Kabaret Moralnego Niepokoju w skład którego wchodzą: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć i od 2012 roku Magdalena Stużyńska. W 2011 roku z kabaretu odeszła Katarzyna Pakosińska – jeden ze znaków rozpoznawczych grupy.
Kabaret Moralnego Niepokoju – historia
Początki i pierwsze kroki zaczynają się w roku 1993, jednak za oficjalną datę przyjmuję się rok 1996, kiedy to – jak mówią – po raz pierwszy zobaczyli mikrofon. Poznali się studiując polonistykę, gdzie byli założycielami gazetki akademickiej „Podniebienie”. Ona była takim czynnikiem, która dawała nadzieję na ich twórczość. Gdy historia czasu pozwoliła na ukształtowanie się zespołu poprzez dołączenie do zespołu profesjonalnych muzyków postanowili spróbować swoich sił w konkursie. Swoje doświadczenie czerpali z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu Potem, Stanisława Tyma i Dudka. Wyruszyli na eliminację PAKI do Radomia, a następnie finał do Krakowa. Zaskoczyli wszystkich i odebrali nagrodę Grand Prix, która jest bardzo szanowanym trofeum wśród kabaretów.
Kabaret Moralnego Niepokoju – programy
Od początków czasu istnienia do dnia dzisiejszego skład kabaretu przedstawił kilkanaście programów:
- Sonata Metafizyczno – Rozrywkowa (1996)
- Parada Uniesień czyli metafizyka na świeżym powietrzu (1997)
- Czarny Kot (1998)
- La Granda Maniana (2000)
- Piosenki (2002)
- Jakoś to będzie (2003)
- A miało być tak pięknie (2005)
- Historia Polski według Kabaretu Moralnego Niepokoju (2006)
- Historia Świata według Kabaretu Moralnego Niepokoju (2006)
- Babilon Tour (2007)
- Zgadzamy się z każdym posunięciem władz (2008)
- Bajki (2008)
- Trasasasa (2009)
- Galaktikos (2011)
- Historia Literatury według Kabaretu Moralnego Niepokoju (2011)
- Pogoda na suma (2013)
- Jerzyk dzisiaj nie pije (od października 2014)
- Maj zaczyna się we wtorek
- Tego jeszcze nie grali
- Ucho Prezesa – serial internetowy (od 8 stycznia 2017 do 2019)
To co wyróżnia kabaret wśród wielu innych to osobowości składu. Jak tylko wyjdą na scenę z odpowiednimi rekwizytami, ubiorami oraz odpowiednią nutą nastroju ludzie nie mogą powstrzymać się od śmiechu. Spontaniczność, ciekawość, błyskotliwość oraz efekt zaskoczenia to właśnie te elementy które prezentują podczas swoich występów.
Kabaret Moralnego Niepokoju – skecze
Popularność ich bardzo dobrze widać także w internecie. Na popularnych serwisach rozrywkowych można zobaczyć większość z ich skeczów. Oglądalność jest naprawdę spora. Ludzie żyją ich występami i na poprawę humoru warto jest obejrzeć jeden ze skeczów.
Dziś swoją popularnością podbili już chyba serca większości Polaków lubiących śmiech i dobrą zabawę. Bilety sprzedawane na ich spektakle trzeba odpowiednio wcześniej rezerwować i czekać aż w końcu zobaczymy na scenie nietuzinkowy skład ludzi, którzy wiedzą co to jest humor w najlepszym wydaniu.
Was this helpful?
2 / 1