Urynoterapia jest jedną z najstarszych metod medycyny naturalnej, polegającej na leczeniu rozmaitych, własnym moczem. Na czym to polega? Urynoterapia polega na piciu lub smarowaniu skóry własnym moczem. Jak się bowiem okazuje własny mocz zawiera wiele korzystnych dla zdrowia substancji, które zostały wydalone i nie wykorzystane przez nasz organizm. W moczu zawarte są bowiem witaminy, składniki mineralne, hormony, a także cenne enzymy. Bardzo cenny jest również mocznik, który ma działanie przeciwnowotworowe oraz przeciwbakteryjne.
Znawcy od urynoterapii uważają, że jeśli ktoś decyduje się na samodzielną terapię własnym moczem, może go wypijać maksymalnie pół szklanki dziennie. Zaleca się rozcieńczanie moczu wodą, bądź naturalnym sokiem, wówczas taka terapia ma działanie profilaktyczne. Leczenie moczem działa w pełnym słowa znaczeniu gdy dodamy do niego odpowiedni post urynowy.
Post urynowy – na czym polega, jak go stosować?
Na czym polega post urynowy? Główną zasadą jest powstrzymanie się przez pewien okres czasu od jedzenia oraz picia tylko moczu i wody. Kuracja nie może być przeprowadzana na własną rękę, tylko pod nadzorem urynoterapeuty. Gdzie takiego lekarza znajdziemy? Urynoterapeuta zazwyczaj przyjmuje w przychodni medycyny naturalnej. Ile trwa post urynowy? Minimum kilka dni zaś może się przeciągnąć również do kilku tygodni. Jego koniec następuje w momencie poprawy stanu zdrowia pacjenta. Do postu urynowego nie można podjeść od tak, z dnia na dzień. Należy się do niego odpowiednio przygotować, stosując około 3-4 tygodni wcześniej dietę zabraniającą na spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, słodyczy czy też białego pieczywa. Jaki to ma cel? Wówczas pity przez nas mocz będzie bezwonny i bezsmakowy.
Zasady stosowania diety urynowej
- Spożywanie każdego dnia całego wydalonego przez siebie moczu.
- Przed rozpoczęciem postu urynowego, bardzo ważne jest odstawienie wszelkich leków. Jednak nie róbmy tego na własną rękę, konsultacja z lekarzem jest bowiem niezbędna.
- Spożywanie około 2 litrów płynów dziennie, a najlepiej wody.
Podczas diety urynowej pojawiają się poniższe objawy:
- Kryzys ozdrowieńczy,
- Ból gardła,
- Ból głowy,
- Katar,
- Kaszel,
- Złe samopoczucie,
- Gorączka.
Objawy te mijają po kilku dniach.
Was this helpful?
4 / 0