Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Hobby

Człowiek w życiu musi zmagać się z różnymi sytuacjami. Nigdy nie wiemy, co nas może spotkać, co nas może zaskoczyć, w jakiej sytuacji możemy się znaleźć. Odpowiednie wiadomości pozwalające przeżyć nawet najcięższe warunki, są na pewno przydatne i pomocne w życiu każdego człowieka. Wiele się mówi w ostatnich latach o sztuce przetrwania.

Sztuka przetrwania - Bear Grylls

Któż nie zna wielkiego podróżnika Bear’a Grylls’a? Kto nie wie co on potrafi, jak umie sobie w życiu radzić, jak potrafi przetrwać najgorsze nawet warunki? Na kanale Discovery możemy wciąż oglądać ogromne zmagania tego człowieka, który w każdym odcinku pokazuje zupełnie nowe możliwości przetrwania i zmagania się z ogromnym ryzykiem. Czy jednak tak naprawdę wygląda sztuka przetrwania? Co się z nią wiąże? Chcąc odpowiedzieć najprościej na te pytania należy rzec, iż jest to umiejętność, pozwalająca człowiekowi przeżyć nawet w najbardziej niebezpiecznych i ciężkich warunkach.

Sztuka przetrwania w lesie

Sztuka przetrwania sama w sobie jest sztuką z tego względu, że człowiek nie mając przy sobie nic, poprzez odpowiednią wiedzę i umiejętności potrafi sobie ze wszystkim poradzić. Na przykładzie tego popularnego podróżnika, można sprawdzić, jak zabić duże zwierzę, jak poradzić sobie z brakiem wody, w jaki sposób ochronić się przed niebezpieczną zwierzyną, czy też jak zorganizować sobie spanie, na wolnej przestrzeni. Las to miejsce, które nie napawa człowieka wielkim optymizmem. Ciemność, same drzewa, brak możliwości znalezienia odpowiedniej drogi. I nagle w samym środku jesteśmy my! Musimy zrobić wszystko, by przetrwać, by przeżyć i by wyjść z tego bez szwanku. Czy jest to możliwe? Czy można tego dokonać?

Oczywiście! Poprzez postawę, jaką prezentuje Bear Grylls można zobaczyć, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania i pomysłów, które nie mogą człowiekowi przyjść do głowy. Jeśli osoba znajdująca się w kryzysowej sytuacji jest głodna, zmęczona i chce w końcu wyjść z tego, w czym się znalazła, zrobi wszystko, by sobie poradzić. To jednak, co powinno stanowić dla człowieka podstawę, to pierwsza pomoc. I nie chodzi tu oczywiście tylko i wyłącznie o to, by znać przepisy, by wiedzieć w teorii, jak wszystko się nazywa. Niezależnie od tego, czy chodzi o sztukę przetrwania, czy życie w normalnych warunkach, pierwsza pomoc jest niezbędna. Nigdy nie wiemy, czy się nam coś nie stanie, czy ktoś nie będzie potrzebował pomocy, czy aby przeżyć, nie będziemy musieli sami sobie poradzić z przeciwnościami losu.

Sztuka przetrwania w żaden sposób nie jest łatwa do opanowania. Czy można się jej nauczyć? Czy można zdobyć wiedzę i mieć pewność, że damy sobie radę zawsze i wszędzie? Chyba nie! Nie każdy człowiek ma w sobie siłę do walki, chęć pokonywania trudności i umiejętność radzenia sobie ze wszystkim i wszędzie. Trzeba być osobą odporną zarówno fizycznie, jak również i psychicznie. Ktoś, kto panicznie boi się ciemności, pająków, czy też ciszy, na pewno nie jest w stanie sobie z tym poradzić niezależnie od tego, jak bardzo by się starał. Warto mieć na uwadze to, by umieć walczyć ze swoimi słabościami, by starać się być człowiekiem odważnym, pewnym siebie i nastawionym walecznie do życia. Nigdy bowiem nikt z nas nie wie, kiedy sztuka przetrwania może się nam przydać. A ona zdecyduje o tym, czy poradzimy sobie i wyjdziemy z sytuacji zwycięsko, czy też się poddamy, umierając na placu boju. Nasz los leży w naszych rękach! Uczmy się tego, by dbać o siebie, swoje zdrowie i życie. A jeśli znajdziemy się w sytuacji kryzysowej, pokażmy drugą swoją naturę i nieobliczalność, walcząc ze wszystkich sił, swoje życie. Mamy bowiem je tylko jedno.

Komentarze: