Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Hobby

Dzieci – lubimy gdy są grzeczne, miłe, ładnie się uśmiechają. Oczywiście nie brakuje też rodziców, którzy chcą też by ich dzieci były mądre. Starają się więc na wszelkie dostępne im sposoby pomagać dzieciom w rozwoju intelektualnym. Jedni kupują im zabawki edukacyjne. inni decydują się na gry edukacyjne. jeszcze inni wybierają programy komputerowe ułatwiające naukę i zachęcające do niej dzieci w różnym wieku.

Zagadki logiczne

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na pobudzenie zdolności intelektualnych naszych maluchów są zagadki logiczne. Dzieci uwielbiają zadawać pytania. Lubią też poszukiwać na nie same odpowiedzi. Odpowiadanie na pytania oraz konieczność poszukiwania na nie odpowiedzi poprzez lekturę lub chociażby sięgnięcie do Internetu (mowa tu oczywiście o dzieciach starszych – takich, które potrafią już obsługiwać komputer), wyrabiają w dzieciach samodzielność. Pomagają im w nauce trudniejszych przedmiotów, jednocześnie naukę tą czyniąc bardziej atrakcyjną i ciekawą. Ponadto zagadki logiczne wyrabiają w dzieciach zdolność do koncentracji, myślenia logicznego ale i do poszukiwań twórczych rozwiązań. Stąd też zagadki logiczne dla dzieci są nieodzowną formą wspierania ich wszechstronnego rozwoju.

Zagadki logiczne dla dzieci

Na czym najczęściej polegają takie zagadki logiczne dla dzieci? Dla maluchów są to krótkie, ciekawe rymowane wierszyki, opisujące przedmiot, zwierzę, miejsce, osobę lub roślinę. Dziecko kojarzy na tej podstawie nazwę i podaje ją nam. Wierszyki są najczęściej bardzo wesołe, co jeszcze bardziej przekonuje dzieci i zachęca do poszukiwania odpowiedniej odpowiedzi na zadane im pytanie. Często też, możemy spotkać takie zagadki logiczne, które polegają na łączeniu ze sobą odpowiednich cyferek umieszczonych na kartce papieru. Po połączeniu wszystkich punktów, ukazuje się dziecku dany obrazek. Maluch musi tylko nazwać to co zobaczył. Dla starszych dzieci, zagadki logiczne przybierają już bardziej zaawansowane formy. Są to najczęściej quizy lub testy sprawdzające jego wiedzę ale nie tylko. zagadki logiczne dla dzieci starszych to także ćwiczenia polegające na zapamiętywaniu określonych układów obrazków lub też na logicznym dopasowywaniu pewnych fragmentów obrazków do siebie.

Zagadki logiczne dla dzieci występują w różnych formach. Są to zarówno książeczki, zeszyty ćwiczeń, programy komputerowe oraz gry. Maluchy uwielbiają zgadywanki rysowane. Dodatkową atrakcją jest też zawsze dla nich możliwość pokolorowania danego rysunku. Starsze dzieci wolą gry komputerowe, gry planszowe oraz programy komputerowe. Trudniej jest je przekonać do książek – wiedzą o tym głównie wydawcy książek dla dzieci jak i producenci zabawek dla dzieci w każdym wieku.

Zagadki logiczne dla dorosłych

Nieco inną odmianą zagadek logicznych są te przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. One z kolei przyjmują nierzadko formę dość ciekawych, niekiedy bardzo śmiesznych psychotestów lub psychozabaw. Dorośli oraz młodzież, również chętniej korzysta z tych zamieszczanych coraz częściej w Internecie. Często są to zagadki logiczne z odpowiedziami, na podstawie których można też uzyskać ocenę swojej osoby pod danym kryterium. Innym razem są to zagadki logiczne do samodzielnego rozwiązania z kluczem odpowiedzi na samym końcu.

Wśród młodzieży i dorosłych sporym zainteresowaniem cieszą się także gry logiczne komputerowe lub te umieszczane na stronach internetowych. Nie brak też i takich osób, które są zainteresowane grami logicznymi z możliwością umieszczenia ich w telefonie komórkowym czy innym przenośnym urządzeniu. Jedną z takich aplikacji jest Genius – to krótka aplikacja w języku angielskim, która polega na codziennym trenowaniu naszego umysłu w różnych dziedzinach: logiki, liczenia, spostrzegawczości itp. czynności naszego umysłu. Codziennie czekają na nas, inne zestawy ćwiczeń. Codziennie też możemy wykonywać indywidualne ćwiczenia, z najbardziej interesującej nas dziedziny. To świetna rozrywka, która wciąga, uczy, bawi. Warto więc sięgać po zagadki logiczne, bez względu na nasz wiek czy zainteresowania lub zajmowane stanowiska pracy. Dzięki nim nasz umysł będzie sprawniejszy na dużo dłuższy czas…

Komentarze:
wika 2014-04-27 10:11:27

bardzo fajne pomogło

martyna 2015-04-23 15:25:38

no super