Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Medycyna niekonwencjonalna

Chromoterapia to jedna ze znanych metod leczenia współczesnego człowieka polegająca na ukazywaniu kolorów otaczających nas, na co dzień. Już od dawna stwierdzono i jest to naukowo udowodnione, że kolory posiadają ogromny wpływ na samopoczucie człowieka. Barwy, jakie dostrzega ludzkie oko mogą przyczynić się do stanu, w jaki wprowadzony zostanie ludzki mózg.

Chromoterapia - leczenie kolorem

Często reakcje ludzkie są ściśle powiązane z kolorami będącymi w obszarze przebywania danej osoby. Niesamowite stwierdzenia padły podczas obserwacji ludzi, na których przeprowadzano doświadczenia mające udowodnić wpływ kolorów na doznania i ogólne samopoczucie oraz zachowania ludzi. Do jednych z nich zaliczyć można pobudzenie do działania i chęć pokonywania nowych wyzwań życiowych. Precyzyjnie dobrana chromoterapia pomaga osiągnąć stan nie tylko duchowego i psychicznego zadowolenia, ale w dużym stopniu pozytywnie wpływa na pobudzenie metabolizmu ludzkich komórek, co w efekcie skutkuje pobudzeniem do pracy niemalże wszystkich organów będących w ciele człowieka.

Należy zaznaczyć, że ta metoda leczenia jak każda inna wymaga stosowania jej regularnie i systematyczne. W tym przypadku wokół leczonej osoby umieszcza się kolory mające ogromny, pozytywny wpływ na jej doznania i samopoczucie. Mogą to być ulubione kolory danej osoby, dostosowane do jej charakteru i wymogów. Przeważnie w leczeniu stosuje się ćwiczenia polegające na patrzeniu przez kilka minut w dany kolor. Dzięki temu mózg człowieka w zależności od potrzeb, uspokaja się lub pobudza do myślenia.

Każdy kolor ma określone właściwości i przypisane są dla niego określone znaczenia. Barwy mogą również odpowiadać za narządy ciała człowieka. W celach lepszej skuteczności leczenia chromoterapią powstały właściwe do tego celu lampy. Imitują one odpowiednie kolory, na które należy patrzeć. Takie kąpiele w kolorach trwają w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania schorzenia. Decyduje o tym również osoba, która będzie naświetlana. Zasady, które umożliwiają odniesienie sukcesu w stosowaniu chromoterapii mówią o właściwym, pozytywnym podejściu do samej metody leczenia kolorami.

Chromoterapia - znaczenie kolorów

Znaczenie kolorów w życiu człowieka jest akcentowane już od dawien dawna i dlatego ta metoda medycyny niekonwencjonalnej znalazła tak szerokie zastosowanie. Nawet osoby niemające nic z nią wspólnego, choć w małym stopniu w przeszłości poznały jej zalety. Wszyscy chyba wiedzą, że nerwy i zdenerwowanie ukoi barwa zielona, natomiast kolor czerwony pobudza do działania i dodaje energii. Inne działanie terapeutyczne ma kolor biały, który w dużej dawce działa wstrząsowo i sprawia, ze rozpoczyna się nowy etap w życiu człowieka. Jest on odpowiedzialny za równowagę w organizmie. Utożsamia się go ze słońcem, dlatego tak bardzo lubimy słoneczne dni.

Chromoterapia - efekty

Wpływ barw na zdrowie człowieka jest ogromny. Polepsza się nie tylko stan psychiczny, ale widoczne są również efekty leczenia, jeśli chodzi o stan chorobowy narządów ludzkich. Jeśli umysł ludzki patrzy optymistycznie w przyszłość, to potrafi on zdziałać samoistnie wiele dobrego w celu zwalczenia komórek chorobowych. Często dochodzi wówczas do samowyleczenia. Metoda ta znana jest i ceniona na całym świecie. Zdobywa również zwolenników wśród mistrzów sztuki niekonwencjonalnej. Jej głównymi zaletami jest brak skutków ubocznych, kolory sprawiają, że umysł człowieka odpoczywa, odpręża się i gotowy jest do lepszej pracy. Chromoterapia dzieli kolory na zimne oraz ciepłe i według nich stara się leczyć barwą. W niektórych szkołach uczy się, że istnieją dwa podstawowe kolory, w innych natomiast wyróżnia się siedem stopni barw podstawowych.

Komentarze:
dajana 62 2012-11-06 08:00:49

i ileż byłoby z takiej terapi radości przyjemnośći i dużej pomocy,bez gadania trzy po trzy z psychologiem który jest o 20 lat młodszy i niejednokrotnie on gada od rzeczy co tylko powoduje zdenerwowanie