Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Astrologia i parapsychologia

Z pojęciem ezoteryki spotkać się można podczas zgłębiania nieznanych dla nas religii i poznawania ich tajemnej wiedzy. Ezoteryka, to pojęcie odnoszące się do swoistego, osobliwego postrzegania rzeczy na ziemi i w niebie. Często jej nauka balansuje na wiedzy spomiędzy krawędzi naukowych i magicznych.

Ezoteryka

Co to jest zatem ezoteryka? I czym się charakteryzuje? Można określić ją jako wiedzę nadprzyrodzoną ze świata białej i czarnej magii, dostępną wyłącznie dla wybranych osób, wtajemniczonych i akceptowanych w kręgu ezoteryków. Z upływem czasu powstaje coraz więcej szkół ezoterycznych i miejsc, w których poznaje się jej zasady i naucza wiary oraz zgłębiania duchowego wnętrza człowieka.

Nauka ta działa według kilku naczelnych zasad, stosownych i akceptowanych od zarania wieków. Jedną z naczelnych jest zasada mówiąca, że każdy człowiek powinien w swoim wnętrzu szukać prawdy o sobie i otaczającym go świecie. Inna główna zasada głosi, że każda przyczyna ma swój skutek i każdy skutek ma swoją przyczynę. Wszystkie zdarzenia następują według pewnego rodzaju prawa i ładu. Są one wynikiem złych lub dobrych poczynań osoby, której dotyczą. Ezoteryka naucza w jaki sposób, zgłębiając jej tajemną naukę można stać się panem swojego życia. Zarówno duchowego, jak i doczesnego. Poza tym istnieje wiele zasad etycznych dotyczących tej dziedziny. Jedną z naczelnych jest zakaz pomagania poprzez wiedzę tajemną osobie, która tego nie chce lub nie wie o tym.

Osoby znane z pojmowania filozofii ezoterycznej posiadają możliwości działania na ludzi energią skupioną w swoim duchowym wnętrzu. Energia taka jest energią pozytywną i potrafi wpłynąć na dalsze losy człowieka. Ogólnie znane jest stwierdzenie, że całym światem rządni pole energetyczne o różnych częstotliwościach. Ezoteryka potrafi określić i odnaleźć stopień energetyczny człowieka i poprzez liczne działania wpłynąć na dalsze jego życie. Przyszłość owiana jest wielką tajemnicą, choć każdy człowiek dałby wielu, aby dowiedzieć się, co w przyszłości może go spotkać. Dzięki temu wiele zdarzeń w ogóle nie miałyby miejsca i można by było uniknąć nieprzyjemnych chwil.

W celu poznania przyszłości ludzie udają się do osób, często znawców zagadnień ezoteryki, które potrafią nakreślić ich niedaleką przyszłość. Mogą to być osoby umiejące odczytywać horoskopy, stawiające tarota lub umiejące wywróżyć w inny sposób, czego może spodziewać się osoba przychodząca do wróżbity. W przepowiedniach stosuje się wiele pomocnych narzędzi ułatwiających przewidywanie przyszłości. Mogą to być karty, kamienie lub runy. Te ostatnie to charakterystyczne znaki umiejscowione na kawałkach owalnych kamieni. Historia ich sięga wielu tysiącleci wstecz. Ich mocą jest precyzyjne przekazanie wiedzy o przyszłości oraz naznaczenie szlaku, z którego nie wolno zboczyć podczas dalszego życia. Symbole zawarte na kamieniach układają się w określony sposób, widoczny i zrozumiały jedynie przez wybitnego ezoteryka. Poznanie tajemnicy każdej z run jest zgłębieniem ogromnej ilości wiedzy na temat połączenia nieba z ziemią. Porównuje się to do doznania oświecenia duchowego, które jest przeznaczone jedynie dla ludzi oczyszczonych i dobrych.

Trzeba zaznaczyć, że ezoteryka nie zawsze była i jest akceptowana. Często porównywana jest do czarnej magii, nieczystych działań i mieszaniu w ludzkich umysłach. Znane jest zwłaszcza negatywne stanowisko kościoła katolickiego, twierdzące, że ezoteryka nie jest żadna nauką i prowadzi jedynie do grzechu i wiary, że można przewidzieć przyszłość.

Komentarze:
Tessa Maria 2016-07-14 02:10:26

WŁAŚNIE TO MNIE DZIWI BARDZO DZIWI, ŻE KOŚCIÓŁ KATOLICKI MA NEGATYWNE STANOWISKO W TEJ SPRAWIE WYRZUCAJĄC HASŁA CZARNA MAGIA, GRZECH, A JAKI TO GRZECH DOWIADYWAĆ SIE O PRASTARYCH LUDACH O ICH WIERZE O ICH SYMBOLICE. TO JEST NAUKA I DOBRZE ŻE DO NIEJ WRACAMY UCZĄC SIE BY PODTRZYMYWAĆ WIEDZE NASZYCH PRA PRA PRZODKÓW* MAGIA? MAGIA ZAWSZE BYŁA I MAGIA ZAWSZE NAM W ŻYCIU TOWARZYSZYŁA * KADZIDŁA PRZY OŁTARZU TO TEŻ MAGIA I RYTUAŁY* EZOTERYKA TO WIEDZA I NAUKA Z PRZED TYSIĘCY LAT A KOŚCIÓŁ KATOLICKI NIE GRZESZYŁ, NIE KŁAMAŁ, WMAWIAJĄC NAM KŁAMSTWA I MAŁO TEGO, WYMACHUJĄC MIECZEM I PRZEZ ROZLEW KRWI NAKAZYWAŁ PODPORZĄDKOWANIE SIE I TYCH SPRAW NIE BOI SIĘ CZYM PRZYJDZIE IM I NAM ZAPŁACIĆ ? A INDIANIE OBU AMERYK ? O TYM HOLOKAUŚCIE NIE MÓWI SIE* TO ONI WŁAŚNIE MIELI PIĘKNĄ RELIGIE WŁAŚCIWĄ CZCZĄC SŁOŃCE KTÓRE JEST ŻYCIODAJNE, TO ICH MODLITWY BYŁY KIEROWANE WPROST W NIEBIOSA SIEDZĄC W NATURZE NA TRAWIE, NA PNIU, PRZY RZECE PRZY STRUMIENIU -TO JEST EZOTERYKA, TO JEST PIĘKNA RELIGIA I WIARA I TAK POWINNO BYĆ BO STWORZENI ZOSTALIŚMI PRZEZ NATURĘ W NATURZE PRZEZ OGROMNĄ SIŁĘ, ENERGIĘ KOSMICZNĄ, NAZYWANĄ PRZEZ NAS DZISIAJ BOGIEM I NIECH TAK ZOSTANIE, BO TO JEST PIĘKNE, COŚ CO DO KOŃCA PRZEZ NAS NIE JEST POZNANE - NAZYWAMY BÓG- CZYLI WIELKA KOSMICZNA SIŁA, ABSOLUT * POZNAWANIE ŻYCIA PRA PRA PRZODKÓW I STOSOWANIE JAKO PASJA TO STYL ŻYCIA, TO JEST EZOTERYKA I NIC W TYM ZŁEGO * WŁAŚNIE TO JEST PIEKNE * O TO CHODZI, POZNAWAJMY I ROZWIJAJMY SIE DUCHOWO *

Ania 2017-05-18 16:47:00

Nie popieram . Zerknijcie na stronę olszanka ( kościół w małopolsce) tam w zakładce modlitwa uwolnienia są pytania przygotowujące do spowiedzi generalnej. Bardzo polecam wszystkim