Gotowanie i wypieki

Kawa bez której tak wielu z nas nie potrafi dziś zacząć dnia. Jest jednym z najbardziej popularnych napojów pobudzających oraz form poczęstunku w chwili spotkań, zebrań, pracy itp. Lekarze odradzają spożywanie kawy ze względu na zbyt duże skoki ciśnienia i pozbywanie się podczas jej picia wapnia z organizmu. Są jednak i tacy którzy uważają kawę za lek, a mianowicie twierdzą iż zawiera składniki antyrakowe. Jak jest jednak z kawą zieloną, która choć tak mało znana, ma również swoich miłośników oraz wrogów.

Zielona kawa - właściwości

Zielona kawa ma głównie właściwości odchudzające. Poprzez kwas chlorogenowy ACG, który zawiera w swoim składzie, opóźnia wielokrotnie przyswajanie cukru oraz doskonale zapobiega gromadzeniu się go w postaci tłuszczu. Zielona kawa jest jeszcze bardzo mało znana na Polskim rynku, jednak już dostępna.

Zielona kawa - odchudzanie

Zielona kawa ma głównie za zadanie spalanie tłuszczu, spożywana jako suplement diety, dostarcza organizmowi antyoksydantów. Jeśli spożywamy zieloną kawę w nadziei iż pomoże nam schudnąć, to słusznie, jednak by uzyskać efekty należy połączyć ją z odpowiednią dietą oraz wyrzeczeniami, ćwiczeniami. Podczas stosowania zielonej kawy bardzo ważne jest wprowadzenie do życia również zdrowej diety, niskokalorycznych produktów oraz dużej aktywności fizycznej bez której ani rusz.

Zielona kawa - gdzie kupić i jaka jest cena

Zielona kawa choć w Polsce mało znana jest już dostępna na rynku. Oferuje ją już kilka znanych marek kaw, a można ją kupić w cenie od 7 zł za 100 gramów.

Zielona kawa a zdrowie

Zielona kawa różni się od tradycyjnej. Ziarna zielonej kawy nie są palone. Dzięki temu jest pozbawiona typowego aromatu, a jej smak zdecydowanie różni się od naszej tradycyjnej czarnej kawy. Smakowo jest dość cierpka więc nie każdy ją polubi. Jednak kuszący jest fakt iż doskonale wpływa na naszą figurę i spalanie zbędnych kilogramów, a co najważniejsze jest zdrowsza od czarnej kawy.

Komentarze:
ewa 2013-04-05 14:29:33

szukam ale ten smak :-/ nawet znajomej która lubi takie smaki nie wchodziła. a co z green coffee w saszetkach (np. leptin.pl)? ponoc smakuje o niebo lepiej, jak rozpuszczalna z mlekiem? próbował ktos??

ali 2013-04-23 17:19:34

mam wrażenie że to zwykłe capucino ,piszą o cierpkim smaku więc nie wiem czy kupiłam orginał.

Gabriela 2013-09-21 16:44:09

Piję ją od około 2 tygodni. Nic mi na razie nie ubyło, ale by stwierdzić jakieś pozytywne jej działanie na pewno trzeba wielu miesięcy. Kupiłam tańszą (ok. 50 zł za kg), ale cena jest b. zróznicowana, sięga nawet ponad tysiąca zł za kg. Zapewne ta droższa jest skuteczniejsza, ale na nia mnie nie stać. Problem też z mieleniem - bardzo twarde ziarenka. Ktoś tu sugerował, że najpierw utluc w moździerzu, a potem w maszynce do mielenia kawy. Próbowałam zmiażdzyć w możdzierzu, ale to praca syzyfowa, nie dałam rady. Najwyżej skrócę żywot maszynki - nie mam innego sposobu, by tę kawę zmielić inaczej.

monika 2013-12-11 12:01:04

witam zielona kawe mozecie kupic w cafe borówka i odrazu zmiela na miejscu. nie powiem ile kosztuke ale ok 15 zl za 250gr. jezeli wam nie samkuje to polecam z cytryna i imbirem, od razu inny smak. polecam

aga 2013-12-14 09:34:18

a co to jest cafe borówka?

Ewa 2014-04-02 04:07:58

Sklep internetowy, wpisz sobie w Googlu to Ci znajdzie ich stronę

Inga 2014-11-19 23:02:37

Ja biorę tabletki z wyciągiem z zielonej kawy, be slim zielona kawa,niestety, ale nie potrafię się przemóc żeby ją pić.

Tess 2015-11-11 18:28:35

Ja piję zieloną kawę od pewnego czasu ale nie wyczuwam żadnej cierpkości chociarz piję bez cukru i innych dodatków. Nie odchudzam się -piję dla przyjemności.