Zielona kawa

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Kawa bez której tak wielu z nas nie potrafi dziś zacząć dnia. Jest jednym z najbardziej popularnych napojów pobudzających oraz form poczęstunku w chwili spotkań, zebrań, pracy itp. Lekarze odradzają spożywanie kawy ze względu na zbyt duże skoki ciśnienia i pozbywanie się podczas jej picia wapnia z organizmu. Są jednak i tacy którzy uważają kawę za lek, a mianowicie twierdzą iż zawiera składniki antyrakowe. Jak jest jednak z kawą zieloną, która choć tak mało znana, ma również swoich miłośników oraz wrogów.

Zielona kawa – właściwości

Zielona kawa ma głównie właściwości odchudzające. Poprzez kwas chlorogenowy ACG, który zawiera w swoim składzie, opóźnia wielokrotnie przyswajanie cukru oraz doskonale zapobiega gromadzeniu się go w postaci tłuszczu. Zielona kawa jest jeszcze bardzo mało znana na Polskim rynku, jednak już dostępna.

Zielona kawa – odchudzanie

Zielona kawa ma głównie za zadanie spalanie tłuszczu, spożywana jako suplement diety, dostarcza organizmowi antyoksydantów. Jeśli spożywamy zieloną kawę w nadziei iż pomoże nam schudnąć, to słusznie, jednak by uzyskać efekty należy połączyć ją z odpowiednią dietą oraz wyrzeczeniami, ćwiczeniami. Podczas stosowania zielonej kawy bardzo ważne jest wprowadzenie do życia również zdrowej diety, niskokalorycznych produktów oraz dużej aktywności fizycznej bez której ani rusz.

Zielona kawa – gdzie kupić i jaka jest cena

Zielona kawa choć w Polsce mało znana jest już dostępna na rynku. Oferuje ją już kilka znanych marek kaw, a można ją kupić w cenie od 7 zł za 100 gramów.

Zielona kawa a zdrowie

Zielona kawa różni się od tradycyjnej. Ziarna zielonej kawy nie są palone. Dzięki temu jest pozbawiona typowego aromatu, a jej smak zdecydowanie różni się od naszej tradycyjnej czarnej kawy. Smakowo jest dość cierpka więc nie każdy ją polubi. Jednak kuszący jest fakt iż doskonale wpływa na naszą figurę i spalanie zbędnych kilogramów, a co najważniejsze jest zdrowsza od czarnej kawy.

Was this helpful?

0 / 0