Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu”, prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Free Sky sp. z o.o. z siedzibą w z siedzibą w Rzeszowie, ul. kpt. Stanisława Betleja 12, 35-303 Rzeszów.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: klikmapa@gmail.com.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Google LLC w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Astrologia i parapsychologia

Znaki zodiaku - daty

• BARAN (21.03- 19.04)
• BYK (20.04- 22.05)
• BLIŹNIĘTA (23.05- 21.06)
• RAK (22.06- 22.07)
• LEW (23.07- 23.08)
• PANNA (24.08- 22.09)
• WAGA (23.09- 22.10)
• SKORPION (23.10- 21.11)
• STRZELEC (22.11- 21.12)
• KOZIOROŻEC (22.12- 19.01)
• WODNIK (20.01- 18.02)
• RYBY (19.02- 20.03)

Znaki zodiaku - charakterystyka

Baran rozpoczyna cały łańcuch zodiakalny, występuje jako pierwszy, a więc osoby urodzone pod znakiem zodiaku, rodzą się wraz ze słońcem i zawsze muszą być we wszystkim pierwsze. Osoby spod znaku barana są bezpośrednie, bardzo szczere, wręcz obsesyjnie prawdomówne, a co bywa najtrudniejsze, tego samego oczekują od innych. Najważniejsze jest dla nich to co dzieje się w obecnej chwili, nie snują planów. Są prostolinijne, w ich życiu najważniejszy jest pierwszy impuls, przez co często uważa się ich za duże dzieci. Lubią zaczynać coś nowego i bez przerwy działać. Nie potrafią zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Zaletami baranów jest duża siła przebicia, spontaniczne działania, bezpośrednie i dynamiczne zachowania. Osoby spod znaku barana działają bez wahania i nie boją się żadnych kompromitacji. Nie rozczulają się nad sobą gdy spotyka ich niepowodzenie, a co najważniejsze żadna porażka ich nie zniechęca. Po każdej porażce szybko stają na nogi i Ida dalej naprzód. Wady barana to z pewnością agresja, zbyt duża nieostrożność i naiwność. Barany są z pewnością zbyt szczere i bezpośrednie w wypowiadaniu swoich opinii, co często rani innych. Przyjazne znaki: lew, strzelec, bliźnięta, wodnik.

Byk w dużym stopniu poświęcają się i skupiają na przyjemnościach zmysłowych i wygodach. Gdy odbierają rzeczywistość wszystkimi zmysłami, dopiero czują, że żyją. Są konsekwentne i stałe we wszystkim co robią. Gdy czegoś pozytywnego zasmakują i przyzwyczają się, ciężko ich od tego odciągnąć czy też skłonić do zmian. Są bardzo uparci. Uwielbiają posiadać zarówno rzeczy jak i osoby, co daje im duże poczucie bezpieczeństwa. Są bardzo stałe w uczuciach i wierne w związkach. Myślą pragmatycznie i bardzo rzeczowo. Wady byków to apatyczność i powolność. Przez jednostronne myślenie często niedostrzeganą wielu istotnych możliwości oraz rozwiązań. Bywają zaborcze i często nie odróżniają rzeczy ważniejszych od mniej ważnych. Przyjazne znaki: panna, koziorożec, rak, ryby.

Bliźnięta głównie interesują się zbieraniem i przekazywaniem informacji, nie plotek. Są bardzo zmienne i elastyczne, a zarazem sprytne i błyskotliwe. Uwielbiają inteligentnie prowadzić konwersacje, jednak szybko się nudzą, gdy otrzymują zbyt małą stymulację dla swojego umysłu. Ich dużą zaletą jest umiejętność odłączania się emocjonalnie od innych, co pozwala im na obiektywne ocenianie sytuacji. Są świetnymi psychologami i doskonale znają się na ludziach, a bynajmniej czują których unikać. Często z tego powodu ocenia się bliźnięta jako chłodne i zdystansowane. Bardzo łatwo zdobywają wszelką wiedzę, jednak nie koniecznie się w niej zagłębiają i specjalizują, gdyż szybko się nudzą. Mają wiele zainteresowań. Robią tylko to co sprawia im przyjemność i są w tym na prawdę dobre. Są ciekawskie co pozwala im na zdobycie tego czego pragną. Mają cięte i nieco ironiczne poczucie humoru. Ich zdecydowanymi wadami jest zaczynanie wielu rzeczy, znudzenie się i niedokończenie. Mają tendencję do racjonalizowania uczuć. Przyjazne znaki: waga, wodnik, baran, lew.

Rak zazwyczaj sprawia wrażenie bojaźliwego i nieśmiałego, a czasami wręcz zachowują się jakby bali się całego świata. Bardzo mocno się przywiązują do rzeczy i do ludzi. Są bardzo sentymentalne i gromadzą wokół siebie wiele sentymentalnych i zbędnych rzeczy. Raki są wrażliwe, a zarazem przewrażliwione na własnym punkcie. Często ranione wycofują się lub unikają powtórnej sytuacji. Bardzo towarzyscy, otaczają się ludźmi, których zyskują okazywaniem pomocy gdyż boją się opuszczenia. Raki miewają zmienne nastroje, wydają się kapryśne i nieprzewidywalne. Przyjazne znaki: ryby, skorpion, byk, panna.

Lew jest pewien siebie, dumny i obdarzony radością życia. Zachowuje się ekspresywnie i dramatycznie. Bardzo ważna dla lwa jest akceptacja przez otoczenie oraz zwracanie na siebie uwagi innych. Bywają oceniane jako próżne i pompatyczne. Angażują się we wszystko co robią, kierują się idealizmem. Mają dobre intencje i nie rozumieją ludzi innych od siebie. Nie koncentrują się na detalach, a myślą i działają globalnie. Lwy są próżne i egoistyczne. Uwielbiają być podziwiane. Przyjazne znaki: baran, strzelec, waga, bliźnięta.

Panna ma szczególną cechę porządkowania, segregowania i oddzielania rzeczy zdrowych i pożytecznych od tych przeciwnych. Muszą wybierać co często ocenia się w nich jako wybredność. Bardzo dbają o zdrowie i urodę oraz czystość wkoło. Ich wadami jest krytycyzm, pedanteria, nietolerancję. Przyjazne znaki: byk, koziorożec, rak, skorpion.

Waga za najważniejsze uważa harmonię i równowagę. Unika konfliktów za wszelką cenę, nawet stosując nieodpowiednie kroki. Często uważa się więc , że wagi grają na dwa fronty gdyż unikając konfliktów nie mają własnego zdania ani miejsca w sytuacji. Ludzi spostrzegają w odniesieniu do czegoś a nie w kategoriach absolutnych. Mają duży problem z podejmowaniem decyzji. Przyjazne znaki: wodnik, bliźnięta, lew, strzelec.

Skorpion charakteryzuje intensywność uczuć, determinacji i silnego zaangażowania w swoje czyny. Wiedzą czego chcą i cierpliwie czekają na swoje pięć minut. Nigdy się nie poddają i są wytrzymałe. Często jednak popadają w skrajność. Nie tolerują przeciętności. Mają dużą siłę psychiczną i wykorzystują ja do wielu celów. W związkach zazdrośni i podejrzliwi. Przyjazne znaki: rak, ryby, panna, koziorożec.

Strzelec kocha wolność i nie lubi rutyny. Wiecznie w ruchu i poszukiwaniu nowych doświadczeń. Lubi zdobywać nową wiedzę. Szczery i bezpośredni w stosunku do życia i ludzi. Są miłym towarzystwem i bardzo optymistycznie patrzą na wszystko. Lubią filozofować i mędrkować. Mają duże poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności. Często się wymądrzają. Przyjazne znaki: baran, lew, waga, wodnik.

Koziorożec stoi mocno nogami na ziemi ze wzrokiem skoncentrowanym na celu. Wyrzekają się spraw z których nie ma żadnego pożytku. Są realistami. Wiedzą czego w życiu chcą i dążą do osiągnięcia celu. Muszą w życiu działać efektywnie i zaznaczyć swoją pozycję. Występują często w obronie norm i struktur, wytyczając granice. Szybko dają się owładnąć presji sukcesu. Ich zimny rozsądek często zabija ciepłe uczucia. Przyjazne znaki: Panna, byk ryby skorpion.

Wodnik nie lubi ustalonych reguł. Często wybiega myślami w przyszłość nie potrafiąc się skupić na obecnym stanie. Tolerancyjny i nie dziwiący się zbytnio z niczego. Otwarty na nowości, uparty i trudny do przekonania na zmianę poglądów. Bardzo przyjacielskie i lubiane, jednak mimo to zachowują dystans, by pozostać niezależnymi. Często odbierane za zimne i niechętne do bliskości. Przyjazne znaki: bliźnięta, waga, baran, koziorożec.

Ryby są zmienne i podatne na wpływy innych. Często wydają się pozbawieni siły przebicia i umiejętności walki o siebie. Potrafią osiągnąć sukces w dziedzinach pozwalających na wyrażanie emocji i wykorzystanie swej intuicji. Są wrażliwymi osobami, szczególnie na cudzą krzywdę, a już na pewno na krytykę własnej osoby. Odbierają rzeczywistość jako zbyt brutalną i często od niej uciekają do nałogów i iluzji. Często stawiają się w roli ofiary. Łatwo zmieniają zdanie i bywają chwiejne emocjonalnie. Rzadko ich myślenie jest związane z rzeczywistością. Skłonni do alkoholu i narkotyków przez nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Przyjazne znaki: rak, skorpion, byk, koziorożec.

Komentarze:
Dorota 2012-11-04 00:43:02

Urodzilam sie 22 sierpnia, czyli jestem zodiakalnym lwem. Zgadzam sie prawie z calym opisem, ktory tak naprawde ( z malymi wyjatkami) opisuje moja osobe. Mam jednak wrazenie, ze czasem moje lwie cechy mieszaja sie z cechami zodiakalnej panny. Mysle, ze wynika to z faktu, ze urodzilam sie na przelomie znakow. ;)

Kasia 2015-11-20 20:43:43

Urodziłam się w 2004r 20 pażdziernika, czyli jestem zodiakalnom wagą

nadzia 2016-03-07 16:28:33

urodziłam się 2 marca czyli jestem rybą

poszukaj w internecie 2016-11-01 23:52:49

Bujda bledne daty np BYK jest do 20.05 lub 21.05 !!

Michał 2017-07-05 14:55:24

Urodziłem sie w 2010r 4 września czyli jestem pannoł

nata 2018-02-27 18:54:48

Ja też waga Ale nie do końca pasuje może dla tego że miałam być z grudnia

oliwia 2018-03-07 09:55:43

ja jestem lew

Grzegorz 2018-03-26 22:53:23

A ja się urodziłem 23-go października ... Raz jestem waga a gdzie indziej skorpionem hmmm