Znaki zodiaku

znaki-zodiaku-2

Wszystkie Znaki Zodiaku – daty

 • BARAN (21.03- 19.04)
 • BYK (20.04- 22.05)
 • BLIŹNIĘTA (23.05- 21.06)
 • RAK (22.06- 22.07)
 • LEW (23.07- 23.08)
 • PANNA (24.08- 22.09)
 • WAGA (23.09- 22.10)
 • SKORPION (23.10- 21.11)
 • STRZELEC (22.11- 21.12)
 • KOZIOROŻEC (22.12- 19.01)
 • WODNIK (20.01- 18.02)
 • RYBY (19.02- 20.03)

Wszystkie Znaki Zodiaku – charakterystyka

Baran – znak zodiaku między Rybami a Bykiem

Baran rozpoczyna cały łańcuch zodiakalny, występuje jako pierwszy, a więc osoby urodzone pod znakiem zodiaku, rodzą się wraz ze słońcem i zawsze muszą być we wszystkim pierwsze. Osoby spod znaku barana są bezpośrednie, bardzo szczere, wręcz obsesyjnie prawdomówne, a co bywa najtrudniejsze, tego samego oczekują od innych. Najważniejsze jest dla nich to co dzieje się w obecnej chwili, nie snują planów. Są prostolinijne, w ich życiu najważniejszy jest pierwszy impuls, przez co często uważa się ich za duże dzieci. Lubią zaczynać coś nowego i bez przerwy działać. Nie potrafią zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Zaletami baranów jest duża siła przebicia, spontaniczne działania, bezpośrednie i dynamiczne zachowania. Osoby spod znaku barana działają bez wahania i nie boją się żadnych kompromitacji. Nie rozczulają się nad sobą gdy spotyka ich niepowodzenie, a co najważniejsze żadna porażka ich nie zniechęca. Po każdej porażce szybko stają na nogi i Ida dalej naprzód. Wady barana to z pewnością agresja, zbyt duża nieostrożność i naiwność. Barany są z pewnością zbyt szczere i bezpośrednie w wypowiadaniu swoich opinii, co często rani innych. Przyjazne znaki: lew, strzelec, bliźnięta, wodnik.

Byk – znak zodiaku między Baranem a Bliźniętami

Byk w dużym stopniu poświęcają się i skupiają na przyjemnościach zmysłowych i wygodach. Gdy odbierają rzeczywistość wszystkimi zmysłami, dopiero czują, że żyją. Są konsekwentne i stałe we wszystkim co robią. Gdy czegoś pozytywnego zasmakują i przyzwyczają się, ciężko ich od tego odciągnąć czy też skłonić do zmian. Są bardzo uparci. Uwielbiają posiadać zarówno rzeczy jak i osoby, co daje im duże poczucie bezpieczeństwa. Są bardzo stałe w uczuciach i wierne w związkach. Myślą pragmatycznie i bardzo rzeczowo. Wady byków to apatyczność i powolność. Przez jednostronne myślenie często niedostrzeganą wielu istotnych możliwości oraz rozwiązań. Bywają zaborcze i często nie odróżniają rzeczy ważniejszych od mniej ważnych. Przyjazne znaki: panna, koziorożec, rak, ryby.

Bliźnięta – znak zodiaku między Bykiem a Rakiem

Bliźnięta głównie interesują się zbieraniem i przekazywaniem informacji, nie plotek. Są bardzo zmienne i elastyczne, a zarazem sprytne i błyskotliwe. Uwielbiają inteligentnie prowadzić konwersacje, jednak szybko się nudzą, gdy otrzymują zbyt małą stymulację dla swojego umysłu. Ich dużą zaletą jest umiejętność odłączania się emocjonalnie od innych, co pozwala im na obiektywne ocenianie sytuacji. Są świetnymi psychologami i doskonale znają się na ludziach, a bynajmniej czują których unikać. Często z tego powodu ocenia się bliźnięta jako chłodne i zdystansowane. Bardzo łatwo zdobywają wszelką wiedzę, jednak nie koniecznie się w niej zagłębiają i specjalizują, gdyż szybko się nudzą. Mają wiele zainteresowań. Robią tylko to co sprawia im przyjemność i są w tym na prawdę dobre. Są ciekawskie co pozwala im na zdobycie tego czego pragną. Mają cięte i nieco ironiczne poczucie humoru. Ich zdecydowanymi wadami jest zaczynanie wielu rzeczy, znudzenie się i niedokończenie. Mają tendencję do racjonalizowania uczuć. Przyjazne znaki: waga, wodnik, baran, lew.

Rak – znak zodiaku między Bliźniętami a Lwem

Rak zazwyczaj sprawia wrażenie bojaźliwego i nieśmiałego, a czasami wręcz zachowują się jakby bali się całego świata. Bardzo mocno się przywiązują do rzeczy i do ludzi. Są bardzo sentymentalne i gromadzą wokół siebie wiele sentymentalnych i zbędnych rzeczy. Raki są wrażliwe, a zarazem przewrażliwione na własnym punkcie. Często ranione wycofują się lub unikają powtórnej sytuacji. Bardzo towarzyscy, otaczają się ludźmi, których zyskują okazywaniem pomocy gdyż boją się opuszczenia. Raki miewają zmienne nastroje, wydają się kapryśne i nieprzewidywalne. Przyjazne znaki: ryby, skorpion, byk, panna.

Lew – znak zodiaku między Rakiem a Panną

Lew jest pewien siebie, dumny i obdarzony radością życia. Zachowuje się ekspresywnie i dramatycznie. Bardzo ważna dla lwa jest akceptacja przez otoczenie oraz zwracanie na siebie uwagi innych. Bywają oceniane jako próżne i pompatyczne. Angażują się we wszystko co robią, kierują się idealizmem. Mają dobre intencje i nie rozumieją ludzi innych od siebie. Nie koncentrują się na detalach, a myślą i działają globalnie. Lwy są próżne i egoistyczne. Uwielbiają być podziwiane. Przyjazne znaki: baran, strzelec, waga, bliźnięta.

Panna – znak zodiaku między Lwem a Wagą

Panna ma szczególną cechę porządkowania, segregowania i oddzielania rzeczy zdrowych i pożytecznych od tych przeciwnych. Muszą wybierać co często ocenia się w nich jako wybredność. Bardzo dbają o zdrowie i urodę oraz czystość wkoło. Ich wadami jest krytycyzm, pedanteria, nietolerancję. Przyjazne znaki: byk, koziorożec, rak, skorpion.

Waga – znak zodiaku między Panną a Skorpionem

Waga za najważniejsze uważa harmonię i równowagę. Unika konfliktów za wszelką cenę, nawet stosując nieodpowiednie kroki. Często uważa się więc , że wagi grają na dwa fronty gdyż unikając konfliktów nie mają własnego zdania ani miejsca w sytuacji. Ludzi spostrzegają w odniesieniu do czegoś a nie w kategoriach absolutnych. Mają duży problem z podejmowaniem decyzji. Przyjazne znaki: wodnik, bliźnięta, lew, strzelec.

Skorpion – znak zodiaku między Wagą a Strzelcem

Skorpion charakteryzuje intensywność uczuć, determinacji i silnego zaangażowania w swoje czyny. Wiedzą czego chcą i cierpliwie czekają na swoje pięć minut. Nigdy się nie poddają i są wytrzymałe. Często jednak popadają w skrajność. Nie tolerują przeciętności. Mają dużą siłę psychiczną i wykorzystują ja do wielu celów. W związkach zazdrośni i podejrzliwi. Przyjazne znaki: rak, ryby, panna, koziorożec.

Strzelec – znak zodiaku między Skorpionem a Koziorożcem

Strzelec kocha wolność i nie lubi rutyny. Wiecznie w ruchu i poszukiwaniu nowych doświadczeń. Lubi zdobywać nową wiedzę. Szczery i bezpośredni w stosunku do życia i ludzi. Są miłym towarzystwem i bardzo optymistycznie patrzą na wszystko. Lubią filozofować i mędrkować. Mają duże poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności. Często się wymądrzają. Przyjazne znaki: baran, lew, waga, wodnik.

Koziorożec – znak zodiaku między Strzelcem a Wodnikiem

Koziorożec stoi mocno nogami na ziemi ze wzrokiem skoncentrowanym na celu. Wyrzekają się spraw z których nie ma żadnego pożytku. Są realistami. Wiedzą czego w życiu chcą i dążą do osiągnięcia celu. Muszą w życiu działać efektywnie i zaznaczyć swoją pozycję. Występują często w obronie norm i struktur, wytyczając granice. Szybko dają się owładnąć presji sukcesu. Ich zimny rozsądek często zabija ciepłe uczucia. Przyjazne znaki: Panna, byk ryby skorpion.

Wodnik – znak zodiaku między Koziorożcem a Rybami

Wodnik nie lubi ustalonych reguł. Często wybiega myślami w przyszłość nie potrafiąc się skupić na obecnym stanie. Tolerancyjny i nie dziwiący się zbytnio z niczego. Otwarty na nowości, uparty i trudny do przekonania na zmianę poglądów. Bardzo przyjacielskie i lubiane, jednak mimo to zachowują dystans, by pozostać niezależnymi. Często odbierane za zimne i niechętne do bliskości. Przyjazne znaki: bliźnięta, waga, baran, koziorożec.

Ryby – znak zodiaku między Wodnikiem a Baranem

Ryby są zmienne i podatne na wpływy innych. Często wydają się pozbawieni siły przebicia i umiejętności walki o siebie. Potrafią osiągnąć sukces w dziedzinach pozwalających na wyrażanie emocji i wykorzystanie swej intuicji. Są wrażliwymi osobami, szczególnie na cudzą krzywdę, a już na pewno na krytykę własnej osoby. Odbierają rzeczywistość jako zbyt brutalną i często od niej uciekają do nałogów i iluzji. Często stawiają się w roli ofiary. Łatwo zmieniają zdanie i bywają chwiejne emocjonalnie. Rzadko ich myślenie jest związane z rzeczywistością. Skłonni do alkoholu i narkotyków przez nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Przyjazne znaki: rak, skorpion, byk, koziorożec.

Was this helpful?

14 / 2