3 minutowe odchudzanie

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

3-minutowe-odchudzanie_m-7505697Kult szczupłej sylwetki to swego rodzaju trend, który promowany jest przez większość ogólnodostępnych mediów. O szczupłą figurę zabiegają zarówno nastolatki jak i osoby bardziej dojrzałe. Wszyscy są przekonani, iż smukła sylwetka jest wyznacznikiem powodzenia w życiu. Z tego też względu nie dziwi fakt, ogromnej popularności coraz liczniejszych programów dietetycznych. Jedne z nich opierają się jedynie na spożywaniu określonych składników pokarmowych. Inne z kolei tak jak na przykład 3 minutowe odchudzanie opierają się przede wszystkim na aktywności fizycznej uprawianej systematycznie, w określonych odstępach czasu. Efektem ma być nie tylko utrata kilogramów, ale przede wszystkim odpowiednio wymodelowana sylwetka.

3 minutowe odchudzanie – na czym polega?

Program 3 minutowe odchudzanie to dość intensywny program treningowy. Jego głównym założeniem jest spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest przyczyną zwiększenia się masy ciała oraz przybycia zbędnych kilogramów.

3 minutowe odchudzanie – ćwiczenia Trening przeznaczony jest teoretycznie dla wszystkich, ale wymaga regularnego stosowania oraz rygorystycznego przestrzegania zasad. Trening można wykonywać w domu lub na zewnątrz bądź na basenie. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierzemy dla siebie. do swojej dyspozycji mamy:

bieganie

pływanie
jazdę na rowerze treningowym
ćwiczenia typu: brzuszki, pompki lub przysiady.

Filozofia programu 3 minutowe odchudzanie opiera się na następującym schemacie: 30 sekund wykonujemy określone ćwiczenie wolno – 30 sekund szybko. Rytm ten musi być zachowany przez 3 minuty bez przerwy.

3 minutowe odchudzanie – efekty

Dodatkowe efekty możemy uzyskać stosując dietę niskokaloryczną czyli ograniczając spożycie słodyczy, tłuszczy oraz napojów słodzonych czy gazowanych. Unikać należy również smażonych potraw oraz przypraw takich jak: sól, pieprz, musztarda czy ketchup które wzmagają nasz apetyt.

Program 3 minutowe odchudzanie spotyka się ze sporym zainteresowaniem, głównie ze strony kobiet. To właśnie panie przede wszystkim starają się o to, by jak najszybciej stracić zbędne kilogramy i uzyskać szczupłą, smukłą sylwetkę.

Was this helpful?

0 / 0