3 sporty, na które warto stawiać o każdej porze roku

bukmacher

Regularne uprawianie sportu przynosi wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Dzięki aktywności można m.in. zgubić zbędne kilogramy, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić wydolność organizmu czy uchronić się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Znalezienie w sobie pokładów motywacji do ruszenia się z kanapy nie jest łatwe, zwłaszcza jesienią i zimą, ale kilka dyscyplin można z powodzeniem uprawiać przez 365 dni w roku. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Sporty idealne na cały rok – bieganie

Wiele osób wzbrania się przed myślą o wyjściu na zewnątrz, gdy na zewnątrz rządzi mocno jesienna aura. Nie warto jednak całkiem rezygnować z aktywności – powroty do sportu po długiej przerwie bywają ciężkie, nie wspominając już o zniwelowaniu skutków siedzącego trybu życia. Bieganie to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników outdoorowych aktywności, a padający śnieg czy niskie temperatury wcale nie muszą stać się dla nas przeszkodą. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej klasy odzież termiczną i buty do biegania, które ochronią nas przed doznaniem bolesnych kontuzji. Alternatywą dla treningów na świeżym powietrzu może być bieżnia, jednak nic nie zastąpi nam ćwiczeń w terenie.

Sporty idealne na cały rok – sporty halowe

W Polsce przybywa hal sportowych, z których mogą korzystać nie tylko uczniowie czy zawodnicy lokalnych klubów – większość podobnych obiektów można wynająć na godzinę lub dwie. Koszty takiej usługi nie należą do najtańszych, dlatego też do aktywności warto zachęcić znajomych czy rodzinę. Dużą popularnością cieszą się takie gry zespołowe jak siatkówka, piłka nożna czy koszykówka, jednak coraz częściej w polskich halach gości tenis. Ten ostatni, choć często uznawany za sport dla elit, daje wiele korzyści dla naszego organizmu. Pozwala zwiększyć wydolność organizm, koordynację ruchową, a także stanowi intensywny trening logicznego myślenia – w tenisie bardzo ważna jest antycypacja oraz strategia.

Sporty idealne na cały rok – pływanie

Jednym ze sportów, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich grup wiekowych jest pływanie. Tego rodzaju aktywność jest szczególnie polecana osobom, które borykają się z bólami kręgosłupa oraz nadwagą. Podczas godzinnej wizyty w basenie można spalić nawet kilkaset kalorii, w zależności od poziomu intensywności treningu. Nie bez znaczenia okazuje się również możliwość popracowania nad wydolnością krążeniowo-oddechową naszego organizmu, która w dużej mierze wpływa na jakość naszego codziennego życia. Co ważne, pływać możemy przez cały rok – latem w naturalnych akwenach wodnych, jesienią i zimą na krytych pływalniach.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0