Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni

Własne mieszkanie to najważniejszy kąt w jakim każdy człowiek szuka schronienia, odpoczynku, dobrego posiłku i odrobiny spokoju. Każde z pomieszczeń jest szczegółowo planowane i tworzone według naszych potrzeb. Kuchnia nie jest jakaś tam zwykła, to miejsce wspaniałych pomysłów kulinarnych, rodzinnej atmosfery (każdy członek rodziny musi się w niej dobrze czuć) i niepowtarzalnych dań, które wykonują kolejno domownicy. Jest dostosowana dla dorosłego jak i dla dziecka. Nie brak w niej nic, co mogło by się przydać głodnemu.

Łazienka, nie da się ukryć, jest równie ważna co kuchnia. Powinna zawierać niezbędne miejsca do dbałości o higienę ale i pozwalać na odrobinę relaksu np. w wannie pełnej piany. Zazwyczaj tworzona jest z myślą o kobiecie, bo nie da się ukryć, że to płeć piękna przesiaduje w niej najdłużej. Najważniejszym jednak miejscem w domowych pomieszczeniach jest sypialnia. Pewnie niejedna osoba będzie gotowa się ze mną kłócić i pewnie miała by również rację. Dla mnie sypialnia jest bardzo ważna gdyż to w niej odpoczywam, relaksuję się, zbieram energię na kolejny dzień, a także mam chwilę tylko dla siebie.

Tak więc skupmy się na aranżacji sypialni, która mimo iż dla każdego ma różnorodne znaczenie, powinna być odpowiednio zaprojektowana. Według stylistów sypialnia powinna zachować klasyczną aranżację, gdyż ta nigdy nie przestaje być modna i ma ukryte w sobie piękno. Jeśli klasyka wydaje ci się odpowiednia, oto co powinna w sobie zawierać. Bardzo ważnym elementem są kolory ścian. Nie powinny to być jaskrawe kolory ani tez ciemne, idealnie zaś nadadzą się odcienie beżu, szarości, ecru, bieli, brązu lub kolorów pasteli. Zapamiętaj, że powinien to być kolor pośród którego spokojnie zaśniesz, a i pomoże ci wstać, ożywiając swoją jasnością.

Sufit powinien mieć jaśniejszy odcień od ścian, chyba że zdecydujesz się na ściany w bieli. Klasykę w sypialni zdecydowanie podkreśli drewniana podłoga, o którą dziś nie trudno. Szczególnie polecane są ciemne odcienie np. mahoń. No i czas na łóżko, duże i wygodne, ustawione w centralnej części sypialni, to na nim będziesz wypoczywać po ciężkim dniu w pracy.

A co z dekoracjami? W sypialni nie powinno być ich dużo, jednak każda z nich powinna rzucać się w oczy swoją wyrazistością. Istotną rzeczą w sypialni jest ciekawa narzuta na łóżko, które zazwyczaj zajmuje większą część sypialni. To istotne by pasowała do odcieni ścian i wystroju pokoju. Szafeczki z nocna lampka gdybyś miała ochotę poczytać i klasyczna sypialnia gotowa.

Nie każdemu pasuje ten styl, gdyż dla wielu wydaje się nudny i zbyt prosty. Na szczęście możliwości dziś jest znacznie więcej, np. styl otwarty. W tego rodzaju sypialni znajdziemy nie tylko łóżko ale i garderobę oraz zaciszne miejsce pracy. Zdecydowanie odradzam ten rodzaj sypialni, gdyż odbiera on całkowicie urok miejsca wypoczynku i spokojnego snu. Doskonałym uzupełnieniem naszej sypialni mogą być również duże lustra (szczególnie przydatne jeśli w sypialni posiadamy również garderobę), toaletki (zazwyczaj dla pań) czy też dodatkowe komody, pasujące do pozostałych mebli i dodatków w pokoju. Mimo wszystkich znajdujących się w niej przedmiotów, sypialnia powinna być przejrzysta i świeża, a jaka by nie była z pewnością idealnie podkreślą jej urok świece (pięknie nadadzą niepowtarzalny nastrój oraz podkreślą uroki sypialni).

Choć zazwyczaj ma mało miejsca (nieraz musimy dokonać aranżacji sypialni ze skosami, na poddaszu) staje się najbardziej zacisznym kątem w domu. Ogromnym plusem sypialni na poddaszu jest jej miejsce położenia, gdyż w chwili zmęczenia uciekamy od hałasu rodzinnego, które ma miejsce na dole domu i chowamy się w naszej oazie ciszy. Aranżację tego typu sypialni tworzymy na podstawie kształtu dachu, wielkości pomieszczenia jak i układu konstrukcji. W przypadku większego pomieszczenia, ciekawym zastosowaniem są duże okna, tworzące wizerunek tarasu, gdyż po ich otwarciu możemy stanąć przy poręczy i spoglądać na ciekawe widoki natury. Warto zachować w tego typu sypialni przejrzystość gdyż jest mała i zagracanie jej, zmniejszy ja jeszcze bardziej. Jak widać istnieje mnóstwo pomysłów na udane aranżacje sypialni w bloku czy w domu.

Was this helpful?

2 / 0

Dodaj komentarz 0