Arka Przymierza

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Arka Przymierza jest jednym z najważniejszych elementów tradycji chrześcijańskiej oraz judaistycznej i jednocześnie, jedną z najbardziej fascynujących niewyjaśnionych zagadek ludzkości (zaraz po świętym Graalu). Wiele osób próbowało ją odnaleźć, ale jeszcze nikomu to się nie udało – nie wiadomo więc, czy tak naprawdę istnieje, mimo że wiele dokumentów o niej mówi.

Arka Przymierza

Według tradycji w Arce Przymierza znajdują się dwie kamienne tablice z dekalogiem. Gdyby więc została ona odnaleziona człowiek miałby w ręku dowód zawarcia porozumienia między Bogiem, a ludzkością – byłoby to najbardziej niewiarygodne odkrycie od zarania dziejów! Sama skrzynia nazywana Arka Przymierza jest natomiast opisana jako drewniane pudło obite metalem szlachetnym (najczęściej mówi się o złocie), bardzo ciężkie i jednocześnie drogocenne.

Arka Przymierza – gdzie jest?

Odnaleziona Arka Przymierza zapewne stałaby się powodem okrutnych konfliktów na świecie – bogactwo jakim jest ona sama w sobie oraz drogocenne kruszce, z których została stworzona, dają razem skarb o niewyobrażalnej potędze, o mocy władania ludzkimi umysłami.

Arka Przymierza – Biblia

Najwięcej przesłanek na temat Arki Przymierza oraz tego gdzie jest można znaleźć oczywiście w Biblii. Mówi się o tym, że została ukradziona przez któregoś z faraonów, ale pewien epizod w Piśmie Świętym wspomina po prostu o tym, że nikt jej nigdy nie odnajdzie, dopóki Bóg tak nie zadecyduje, dlatego też nie wiadomo, czy ona w ogóle jest na ziemi w znaczeniu pojętym dla ludzkości.

Jedno jest pewne – jej znaczenie jest niebagatelne i zawsze takie pozostanie. Arka Przymierza zapewne śni się wielu archeologom po nocach – sny te mówią o niewyobrażalnym bogactwie. Marzą o niej ludzie, chcący kontrolować czyjeś życie, bądź też zwykłe, niewinne osoby szukające potwierdzenia istnienia Boga.

Arka stała się symbolem wiary, poszukiwań, porozumienia z Bogiem – i tym prawdopodobnie zostanie przez kolejne setki lat. Ludzie nigdy nie przestaną jej szukać, to oczywiste – nadzieja umiera ostatnia. Ale jeśli faktycznie jest to dzieło w jakim sensie boskie, to tylko Bóg zadecyduje kiedy zostanie ona odnaleziona. I nie mamy na to najmniejszego wpływu, choćbyśmy nie wiadomo jak bardzo się starali to zmienić.

Was this helpful?

0 / 0