Bajki animowane

bajki-animowane-2

W jaki sposób najlepiej zadbać o wszechstronny rozwój dzieci? – dostarczając im jak największej ilości stymulujących ten rozwój elementów. Mogą to być zarówno zabawki, dostosowane ściśle do wieku i potrzeb rozwojowych dziecka jak i książeczki, które dziecko może czytać wraz z nami śledząc treść lub uzupełniając ją w określony sposób (kolorowanki, książeczki z naklejkami).

Bajki animowane dla dzieci

Jednakże nie tylko zabawki czy książeczki pomagają w pobudzaniu możliwości rozwojowych naszych dzieci. Doskonale radzą sobie z tym zadaniem także bajki w różnej postaci. Najbardziej dostępne to bajki animowane, czyli różnego rodzaju kreskówki, dostępne zarówno w telewizji, na płytach DVD lub CD bądź także z możliwością obejrzenia ich drogą on – line. W jaki sposób, bajki animowane dla dzieci mogą sprzyjać i sprzyjają zazwyczaj, rozwojowi naszych pociech?

Bajki animowane a wyobraźnia

Otóż przede wszystkim tego rodzaju bajki pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Zachęcają też nasze pociechy, do późniejszego opowiadania widzianych, ulubionych czy też śmiesznych i wartych uwagi scen w danej bajce. Dziecko tym samym rozwija swój zasób słów oraz sprawia, że jego wypowiedzi stają się bardziej płynne i logiczne. Ponadto bajki animowane dla najmłodszych przybliżają dzieciom świat zewnętrzny pokazując jego bogactwo oraz zróżnicowanie. Tym samym dokonuje się pełniejszy jego rozwój intelektualny. Dzieci oglądające bajki animowane są bardziej skore również do podejmowania własnej inicjatywy oraz aktywności. Częściej wykazują też większe zainteresowanie otaczającym go światem. Uczą się też jak go odwzorowywać możliwie najbardziej wiernie.

Zalety bajek animowanych

Bajki animowane, które dzieci mogą samodzielnie oglądać, mają jeszcze jeden plus – są doskonałą formą wypełnienia czasu wolnego naszych pociech. Ponadto często jest to też dobry sposób na nudę, szczególnie w czasie gdy za oknem pada deszcz i jest zbyt zimno, by zabawa mogła odbyć się na zewnątrz.

Jeśli dziecko otrzyma jakąś najnowszą animację na płycie, można też pozwolić mu by zaprosiło swoich znajomych na wspólne obejrzenie. Potem dzieci mogą wymienić swoje poglądy oraz podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat danej bajki czy ocenić postępowanie określonego bohatera.

Bajki animowane dla dzieci – uczą, bawią i pozwalają niekiedy na lepszy kontakt z rówieśnikami.

Was this helpful?

2 / 0