Biała magia

biala-magia-2

Biała magia jest terminem występującym głównie w baśniach, literaturze fantasy i w grach RPG. Jej charakterystyczna cecha to fakt, iż w opozycji do magii czarnej dotyczy działań, które mają przynieść innym osobom korzyść lub używane one są do dobrych celów lub przynajmniej nie wyrządzają one nikomu szkody. Czarodziejami zwie się właśnie użytkowników tej odmiany magii.

Biała magia – zaklęcia

Poza wiarą w cudowne działanie zaklęć i rytuałów jako narzędzi, którymi posługuje się magia panuje też przekonanie, że jej biała odmiana nie wymaga absolutnie żadnych czynności ani wysiłków i jest to po prostu dobro i harmonia. Jeśli mamy je w sobie to sprawiają one, że wokół dzieją się magiczne rzeczy. A wydarzają się one same bez zaklęć, rytuałów i jakichkolwiek czynności, zwanych magicznymi. Osobę taką dobro nawiedza samo, a jej pragnienia spełniają. Miłych ludzi coś popycha do takiej osoby, która lubią też małe dzieci i zwierzęta. Generalnie taka osoba ciszy się ogólną pomyślnością w życiu, toteż wcale nie musi manipulować sowim losem. Jednostka taka wie, iż wszystko co się jej przytrafia jest właściwe toteż przyjmuje to ze spokojem, a nawet z radością. Zdaje sobie także sprawę, że inni ludzie mają prawo do własnego życia i własnych wyborów, więc siłą rzeczy nikogo od siebie nie uzależnia. Według tego stanowiska ten rodzaj magii to wewnętrzna harmonia, miłość, życzliwość, uśmiech i obdarzanie innych tym, co w nas najlepsze.

Według innych opinii magia ta to praktyka posługiwania się mocą osobistą w połączeniu z mocą ziemi. Am ona na celu spowodowanie pożądanej zmiany i jest pozytywnym, pełnym szeroko rozumianej miłości procesem zmieniania siebie i swojego świata. Celem jej jest niesienie bezinteresownej pomocy innym a także samemu sobie poprzez wypowiadanie pewnych formułek i wykonywania wskazanych rytuałów. Ponadto nie można nią zaszkodzić ani ściągnąć na siebie złego ducha. Tłumaczy się to tym, iż działają tu tylko i wyłącznie duchy dobre, albo siła naszego umysłu.

Biała magia – miłość

Osoby wierzące w działanie tych praktyk przekonują, iż w sytuacji, gdy pragniemy na przykład nowej miłości albo rozbudzenia uczucia w kimś, kto od pewnego czasu jest obiektem naszych westchnień, powinniśmy skorzystać z czarów miłosnych. Zaznacza się jednak, że jeśli nasz obiekt związany jest z kimś innym lub nie pasuje do naszej osoby, nasze zaklęcia będą bezskuteczne. Natomiast w przypadku, gdy jesteśmy już w związku, ale zamierzamy rozbudzić w drugiej połówce namiętność albo zapewnić sobie stałość jej przywiązania to zaklęcia takie jak Czarodziejskie róże, Przywołanie idealnego kochanka, Zaklęcie z muszelką, Rytuał ziemi, lub Rytuał miłosny Afrodyty powinny spełnić swoja rolę.

Biała magia – zaklęcia miłosne

Jedną z metod na pozyskanie miłości ukochanego są też na przykład Magiczne kwadraty Miłości. Jak więc zdobyć miłość ukochanego? Czerwonym atramentem na kawałku papieru w kształcie serca poperfumowanym jaśminem wpisujemy pod sobą następujące słowa tak, aby stworzyły magiczny kwadrat: QEBHIR, ERAISA, BAQOLI, HIOLIA, ISLIAC, RAIACA. Kolejnym krokiem jest wysłanie go w tajemnicy do mężczyzny, którego miłość chcesz zdobyć. Analogicznie mogą postąpić mężczyźni, czyli na kawałku papieru w kształcie serca poperfumowanym jaśminem piszemy czerwonym atramentem inne słowa: IALDAH, AQORIA, LOQIRE, AIRDRO, HAFEON. Tu także w podobny sposób przesyłamy list do obiektu naszych uniesień. Do czarów zalicza się także sporządzanie różnych amuletów, jak np. Naszyjnik Afrodyty: Nanizane na sznurek różne muszle i noszone jako naszyjnik także mogą być amuletem, który przyciągnie uwagę wybranego przez Ciebie chłopca.

Was this helpful?

2 / 0