Ból brzucha

Ból brzucha

bolbrzucha_m-5157670Ból to sygnał od naszego organizmu, że właściwie coś złego zaczyna się z nami dziać. Dowcipni nawet żartują, że jak boli to znaczy że człowiek w ogóle żyje… Niekiedy ból, który nam towarzyszy w różnych, tych podstawowych czynnościach, bywa tak niemożliwy do wytrzymania, że zaczynamy się obawiać, czy jest to wynik jedynie naszej nadwrażliwości na ból, czy też nie jest to sygnał, że właśnie zaczynamy mieć poważny problem z naszym zdrowiem.

bol-brzucha_m-2698012Ból brzucha

Zdarza się także, czasem coś nas przez chwilę boli – na ogół wydaje się to normalne, spowodowane złym trybem życia i odżywiania, gwałtownym poruszeniem, upadkiem. Prawdą jest, że ból jest nieodłącznie związany z naszym życiem. Jednak są sytuacje, gdy nie należy go ignorować i miejsca w ciele, które boleć ot tak, bez powodu, nie powinny. Jednym z nich jest brzuch. Gdy odczuwamy ból brzucha większość osób go ignoruje. Wydaje się bowiem, że brzuch boli często i bez powodu i nie można nic z nim zrobić. To nieprawda! Są sytuacje, gdy możemy sobie pomóc, a nawet musimy sobie pomóc!

Ból brzucha po jedzeniu

Gdy odczuwamy ból brzucha po jedzeniu zwykle myślimy: no tak, znowu się przejadłem. Może to być prawdą, wtedy na ogół boli nas po prostu żołądek. Powinniśmy zażyć odpowiednie leki i na następny raz zjeść mniej. Również po imprezie może pojawić się ból brzucha – jest to na ogół spowodowane bólem wątroby. Tego jednak nie należy ignorować! Gdy czujemy, że za dużo wypiliśmy i nas boli, powinniśmy udać się do lekarza – o wątrobę trzeba dbać!

bole-brzucha_m-7738402Ból brzucha – wyrostek?

Gdy bolą dolne partie brzucha może to być spowodowane atakiem wyrostka robaczkowego. Jest to kolejna sytuacja, w której nie możemy zignorować bólu. Tutaj wystarczy kilka godzin i człowiek umiera! Jednak pocieszające jest to, że ból jest tak intensywny, że nikt o zdrowych zmysłach nie postanowiłby walczyć z nim bez pomocy lekarza.

Ból brzucha w ciąży

Również musimy pamiętać, że ból brzucha w ciąży jest bardzo niebezpieczny. Nigdy nie wiadomo, co dzieje się z płodem, która część nas tak naprawdę boli. Dlatego wizyta u lekarza, gdy jesteśmy w ciąży i gdy boli to konieczność.

Ból brzucha – leki

Oczywiście w sklepach można kupić przeróżne tabletki na ból brzucha. Możemy je brać z nadzieją, że poczujemy się lepiej. Przez parę pierwszych minut powinny pomóc. Jeśli nie – natychmiast udajmy się do lekarza, bo życie jest najważniejsze.

Was this helpful?

2 / 0