Ból głowy

bol-glowy-2

Dopada nas wtedy kiedy się tego nie spodziewamy i niszczy cały dzień uprzykrzając życie i powodując spadek formy – ból głowy jest prawdziwym przekleństwem. Na ogół mija tak szybko jak się pojawił, jednak zdarzają się sytuacje, gdy ciągnie się przez długi okres czasu lub jest dziwnie silny. Nie warto się niepokoić, choć trzeba mieć się na baczności – ból głowy może (choć nie musi) nam sygnalizować większe problemy w organizmie.

Ból głowy – przyczyny

Przyczyny bólu głowy są różne. Podstawową i najczęściej spotykaną jest przemęczenie i ogólne osłabienie organizmu. Ból tego typu zwykle bardzo szybko mija i nie należy do szczególnie uciążliwych.

Wiele osób cierpi na ból głowy

także wtedy gdy jest im za ciepło i spędzają dużo czasu w hałasie. Wtedy wystarczy zażyć odpowiednie tabletki przeciwbólowe lub zadbać o chwilę spędzoną w ciszy lub na słuchaniu muzyki relaksacyjnej. Nie zawsze bowiem warto faszerować organizm lekami – czasami wystarczy po prostu się wyciszyć, odpocząć.

Ból głowy w skroniach

Czasem zaczyna nas boleć w skroniach, co może być powodowane tymi samymi czynnikami, które zostały wymienione powyżej. Są też osoby, które cierpią na migrenę – wtedy ból głowy co jakiś czas nawraca, odbierając radość życia i całą przyjemność. Należy jednak wiedzieć, że z migreną można walczyć – nie jest to choroba, z którą walka jest łatwa – aczkolwiek jest możliwa – więc trzeba próbować.

Długotrwały ból głowy

Ból głowy może też sygnalizować dużo gorsze choroby – między innymi nowotwory bądź problemy natury neurologicznej. Dlatego jeśli głowa boli od długiego czasu, a tabletki przeciwbólowe nie pomagają – nie wolno tej sytuacji zignorować, trzeba natychmiastowo udać się do lekarza. Zdarza się również, że głowa boli przy pochylaniu – może to być związane z chorymi zatokami.

Jaki widać – ile rodzajów bólu głowy, tyle jego przyczyn. Gdy boli tylko trochę można próbować walczyć domowymi sposobami lub lekami bez recepty. Jeśli jednak ból staje się nie do zniesienie – niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem. To właśnie on powie co robić dalej, skieruje na odpowiednie badania. Nie ignorujmy tego bólu – bo przecież bez głowy żyć się nie da.

Was this helpful?

0 / 0