Co robić jak się nudzi?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Mamo, tato! Nudzi mi się – takie zdanie niejednokrotnie słyszymy z ust naszych małych pociech. Nuda to stan, który nie oszczędza nawet takiego małego człowieczka. Wówczas dwoimy się i troimy, by zapełnić czas dziecka jakimś pożytecznym zajęciem. Można im czytać bajki lub pozwolić im na obejrzenie filmu na DVD bądź też puścić im do słuchania modne ostatnio audiobooki. Dziecko można zająć na wiele różnych sposobów i w praktyce, nie jest to wcale takie trudne jakby się to wydawało. Dużo trudniej jest skutecznie zabić nudę w nieco starszym wieku…wówczas nie tylko czasu wolnego jest dużo więcej ale również aspiracje do tego by szczelnie go wypełnić są zupełnie inne.

Nuda to stan, którego chyba każdy człowiek zaznał choć raz w swoim życiu. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie nudził się nigdy to albo kłamie albo jest pracoholikiem. Nudzić może się bowiem każdy, zarówno młodszy, jak i starszy. Co robić jak się nudzi? Jakie sposoby na walkę z nudą są najlepsze?

Co robić jak się nudzi?

Tak naprawdę jest wiele możliwości zabicia nudy. To, co można robić, by się nie nudzić zależy w dużej mierze od tego, ile mamy wolnego czasu i jak lubimy go spędzać. Istnieją bowiem zajęcia zabijające nudę, w których wymagany jest ruch i aktywność fizyczna, a są też takie, do których potrzeba jedynie miejsca w domu, w którym można usiąść i oddać się określonemu zajęciu. Wszystko więc uzależnione jest od nas i naszego nastawienia.

Co robić jak się nudzi na kompie?

Chcąc zabić nudę poprzez jakieś zajęcia ruchowe najlepszym rozwiązaniem jest chyba przejażdżka rowerowa po najbliższej okolicy. Warto wtedy ustalić sobie z góry jakąś trasę i się jej trzymać, by zobaczyć jak najwięcej miejsc, w których się jak dotąd nie miało okazji nigdy być. Drugim pomysłem na zabicie nudy jest po prostu wyjście gdzieś ze swoimi przyjaciółmi bądź nawet samemu. Miejsc, do których można iść jest wiele, ale wszystko zależne jest od tego, gdzie mieszkamy. W mniejszej miejscowości z pewnością wybór miejsca, do wyjścia jest bardziej ograniczony. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na przykład odwiedzić znajomego lub wpaść z wizytą do rodzinki, u której dawno się nie było. Alternatywą dla wizyt domowych jest zadzwonienie do bliskich osób.

W przypadku, gdy mamy kłopot co robić, jak nam się nudzi, ale nie chce nam się wychodzić z zacisza własnego domu, również znajdzie się wiele pomysłów na zapełnienie wolnego czasu. Niekoniecznie musi to od razu oznaczać oglądanie telewizji czy surfowanie po sieci. Lepiej jest wykorzystać ten czas bardziej wartościowo. Można przeczytać książkę, której lekturę odkładało się od dłuższego czasu. Można pobawić się ze swoim zwierzątkiem domowym, o ile takie posiadamy. Ono na pewno doceni czas, jaki się jemu poświęciło. Ciekawą propozycją na zabicie nudy jest ugotowanie lub upieczenie czegoś smakowitego. Uruchamia się wówczas swoją kreatywność, podobnie jak też przy wykonywaniu własnoręcznie prezentów czy kartek dla najbliższych. Niezwykle interesującym zajęciem, jakiemu można się poddać w czasie nudy jest granie w gry planszowe. Są one przeważnie bardzo pouczające i można się przy nich naprawdę dobrze bawić.

Pomysłów na zabicie nudy jest więc wiele, co sprawia, że gdy ktoś twierdzi, że się nudzi oznacza to, iż jest zbyt leniwy bądź za mało kreatywny, by ten stan zmienić.

Was this helpful?

0 / 5