Co zrobić ze starymi ubraniami?

W szafach stos ubrań, których nawet nie miałaś nigdy na sobie. Twoje dziecko wyrosło z ubranek, a ty trzymasz je sama nie wiesz dlaczego w kartonach? A może masz jakieś zabawki, których twój maluch nie lubi, a trzymasz bo nie masz komu oddać. A myśleliście kiedyś może o tych dzieciach, które nie tylko nie mają rodziców ale i niczego własnego? Dzieci, które czekają na każde święta, dzień dziecka i okazję, kiedy cokolwiek mogą dostać. Dla nich nie ma znaczenia ile to kosztowało, czy jest modne lub nowe, one są szczęśliwe. Cieszą się z wszystkiego, bo przecież tak nie wiele mają. Potrzebują ubrań, zabawę, akcesoriów, książek. Wszystkiego czego potrzebuje twoje dziecko czy każdy inny nastolatek. Nie miały w życiu szczęścia, nie mają rodziny, nie mają własnego domu, a wszystko co je otacza muszą dzielić z innymi. Odmieńmy ich świat choć w kilku procentach, bo od każdego kilka procent może zmienić ich życie w naprawdę wiele!

Jak można dać garść szczęścia dzieciom z domów dziecka?

Myśleliście kiedyś jakie mieszkają tam dzieci? w jakim są wieku? Jak się tam znalazły? W domach dziecka są dzieci od niemowlaczków do nastolatków, od niskich po wysokich, są dzieci różne jednak wszystkie samotne i potrzebujące. Oto kilka pomysłów jak możesz im pomóc:

ZBIÓRKA W TWOIM MIEŚCIE

Zorganizuj raz na rok zbiórkę w twoim mieście, okolicy czy nawet rodzinie. niech każdy przejrzy swoje ubrania, odzież, biżuterię, akcesoria, kosmetyki itp. Z pewnością w szafie każdego z Was jest coś czego nie nosicie, bo jest nie modne, bo znudziło się lub nie lubicie tego koloru. Z pewnością nie jeden z Was otrzymał nie trafiony prezent, kupił kosmetyk nie odpowiadający waszej cerze. Jest mnóstwo rzeczy, które nam zalegają, a dla dzieci będą znaczyć na prawdę wiele. Ty oddasz 2 rzeczy, sąsiad, kolega, kuzynka i już będzie tego jeden worek. Z worka zrobi się 10, 30, a nawet 50! Wszystko zależy od ludzi. Tak naprawdę każdy będzie pozbywał się jedynie zbędnych rzeczy. Rzeczy, które dla innych będą cenne, wymarzone i oczekiwane. Co otrzymacie w zamian? Wdzięczność, uśmiech i szczęście setki, a nawet tysięcy dzieci! A to jest bezcenne!

DZIECI, PODZIELCIE SIĘ ZABAWKAMI

Podobnie do zbiorek ubrań, możesz zorganizować zbiórkę zabawek. Wasze dzieci bawią się zabawkami, które po czasie leżą w kartonach pokryte kurzem. Nie zabieraj swojemu dziecku zabawkę. Wytłumacz i poradź się go, którą zabawkę chciałby podarować dzieciom, które nic nie mają. To będzie dobra lekcja dla twojego dziecka. Następnym razem samo przyniesie zabawkę i powie „Mamo, oddaj to dzieciom, bo ja się tym już nie bawię!”. Oj takich zabawek u każdego dziecka jest sporo, nie trafionych prezentów, zabawek z których wyrosło. Zaproponuj zbiórkę zabawek sąsiadom czy znajomym. Niby tak nie wiele ale uwierz mi, dla domu dziecka będzie to całkiem sporo!

ZAMIAST KWIATÓW – ZABAWKI!

Czeka cię szczególne wydarzenie w twoim życiu, twój ślub. Gości będzie sporo, bo przecież to twój wielki dzień, jedyny w życiu. A ty nawet w tym dniu możesz pomagać dzieciom. Jak? Zaproponuj gościom weselnym by zamiast kwiatów kupili jaką maskotkę, zabawkę czy lalkę. Załóżmy, ze będzie 100 gości, sam zobacz ile zbierzesz zabawek dla dzieci z domu dziecka. Dla tych dzieci będzie to wspaniały podarunek, który bardzo je uszczęśliwi. A co byś zrobiła z kwiatami? Wstawiła do wody i patrzyła jak więdną, poza tym czy wyobrażasz sobie 100 bukietów kwiatów w domu?

PODARUJ IM ŚWIĘTA LUB GODZINĘ CZASU

Jesteś samotna lub mieszkasz z ukochanym, a nie macie dzieci? Czekają was samotne święta? A co powiecie by zaprosić na nie dziecko lub dwoje z domu dziecka? Oczywiście to musi być przemyślana decyzja. Święta w prawdziwym domu dla tych dzieci będą z pewnością nie zapomniane, jednak musisz uważać by nie dały im zbyt dużo nadziei jeśli nie zamierzasz robić nic więcej. Jeśli nie na święta zabierz dzieci na lody, do kina lub odwiedź w domu dziecka i poświęć im trochę czasu.

PODARUJ IM ZABAWĘ

Jesteś właścicielem sali zabaw, kina lub teatru? Zaproś dzieci z domu dziecka na spektakl lub zabawę w Sali zabaw. Nawet nie masz pojęcia ile dasz im radości i szczęścia.

NIE BĄDŹ SKNERA

Rozumiem żałować tym, którzy na własne życzenie zmarnowali sobie życie. Ale dzieciom, które nie miały nic do powiedzenia, a zdecydowano za nie. Niczemu nie są winne, a do pomocy jakoś nikt się nie pcha. Dlaczego? Jak można tak obojętnie patrzeć na cierpienie dzieci. Pomyśl jak możesz im pomóc, na co cię stać. Jestem pewna, że każdego kto ma dom i rodzinę stać na mały gest. Wystarczy chcieć!

POMAGAJMY DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA! ONE NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA W SPRAWIE SWEGO ŻYCIA!

Was this helpful?

0 / 0