Czakry

czakramy

W ciele ludzkim znajduje się siedem głównych centrów energetycznych (tak zwanych czakr), a każdej z nich przypisany jest jeden z siedmiu kolorów tęczy. Praktycy akupunktury wyróżniają oprócz tego jeszcze dużą liczbę mniejszych czakr w całym ciele, jest ich ponad 300.

Czakra (czakram) – to miejsce w ciele człowieka, gdzie zbierają się kanały energetyczne. Można wyobrazić je sobie jako połączone ze sobą wiry energii lub mechanizm składający się z kół zębatych (podobnie jak w zegarku lub silniku). Każde koło musi poruszać się płynnie i z określoną prędkością, jego ruch musi pozostać zsynchronizowany z pozostałymi, aby silnik, czy zegarek działał właściwie. Zatem dobre zdrowie jak również samopoczucie może być osiągnięte poprzez zrównoważenie i zsynchronizowanie wszystkich centrów energetycznych (płynny przepływ energii pomiędzy nimi).

Czakry – kolory

Terapia kolorem pomaga w synchronizacji każdej czakry. Każda czakra, jak zostało wcześniej wspomniane ma przydzielony swój kolor tęczy.

 1. Fiolet – Korony
 2. Indygo – Trzeciego oka
 3. Niebieski – Gardła
 4. Zielony – Serca
 5. Żółty – Splotu słonecznego
 6. Pomarańczowy – Genitalia
 7. Czerwony – Podstawy

Kolor jest odbierany przez oczy, skórę i czaszkę, a także nasze pole elektromagnetyczne, czyli aurę. Energia koloru może mieć wpływ na nas na wszystkich poziomach – fizycznym, duchowym, oraz emocjonalnym. Każda komórka w ciele potrzebuje energii światła, więc energia koloru ma duży wpływ na całe nasze ciało.

Czakry ziemi

Czakra ziemi to miejsce w którym znajduje się subtelna energia Ziemi. Podobnie jak czakry ludzkie utrzymują one siłę ziemską w odpowiedniej równowadze, transmitują energię, oraz podtrzymują zdrowe wiadomości. Na każdym kontynencie znajduje się jeden czakram, jest to tak zwane sekretne miejsce, gdzie gromadzi się zdrowa energia. Ziemski czakr, przypomina latający spodek, jest osadzony wysoko i głęboko. Każda z nich ma swoją rotację i wędruje w przeciwnych do siebie kierunkach, zachowując własny rytm i czas. Czakra serca to najbardziej witalny punkt Ziemi i najbardziej komunikacyjny. Podobnie jak ludzkich jest ich 7. Warto dodać, że na Ziemi znajduje się 158 sekretnych punktów.

Czakry – otwieranie

Czakra korzenia

Fizyczne przetrwanie, zdobywanie pożywienia, poszukiwanie warunków do życia, bezpieczeństwo. W procesie przebudzenia czuje się w tym ośrodku dużą wrażliwość, wibrację, kucie, swędzenie. Najmocniejsze odczucia idą z kości ogonowej. Kiedy jest gotowa uwalnia się z niej „ogień” i płynie pod górę. W chwili uwalniania ognia można poczuć silny ból w kości krzyżowej, w odbycie lub intensywny orgazm.

Czakra sakralna

Poziom emocjonalny, pragnienia, szukanie przyjemności i unikanie bólu. Produkuje ogromne seksualne odczucia. W chwili wpłynięcia Kriya do drugiego ośrodka uwalniają się negatywne emocje takie jak: nienawiść, opętanie, kiedy zostaje przebita następuje spontaniczny orgazm.

Czakra splotu słonecznego

Siedziba ego, ośrodek osobistych wyborów, dobrego instynktu, pomagającego w życiowych sytuacjach. Kiedy zostaje przebudzona uwalnia się z niej mnóstwo bólu, mogą nawet zdarzać się wymioty, biegunki, skurcze żołądka, nudności i inne problemy ze strony układu pokarmowego. Bywa, że przebudzenie tej czakry budzi telepatię i jasnowidzenie. Otwiera na kontakt z kosmicznymi bytami, które są połączone z trzecią czakrą. Splot słoneczny jest niczym radar rejestrujący wszystko co się dzieje na ciele mentalnym, emocjonalnym ,oraz fizycznym; tak zewnętrznie jak i wewnętrznie. Przebudzona trzecia czakra czyni człowieka nadwrażliwym. Mistycy wiedzą, że osoby z przebudzonym splotem słonecznym mają szybką naturę i większą wrażliwość.

Czakra serca

Jest ośrodkiem współczucia. Ten ośrodek wymaga większego wtajemniczenia. Kiedy zaczyna się budzić występują w klatce piersiowej trudności w oddychaniu, uczucie ściskania, wielkiego ciężaru, tępy ból, występuje nieregularne bicie serca, wibracje. Zdarzają się także ostre bóle w centrum klatki piersiowej. Są odczuwane jakby nagle przebicie serca. Otwieraniu czakry serca towarzyszą uderzenia gorąca. Potężny i święty ośrodek czakry czwartej budzi wyższą świadomość serca. Czwarty ośrodek reprezentuje poziom świadomości tak zwane. Złote Prawo – Żyjąca Prawda. Zdarza się, że czakram serca może otworzyć się tylko na kilka minut, kilka dni i ponownie się zamyka. Należy dbać o jej czystość. Osoba z przebudzoną czwartą czakrą ucieka przed ludźmi, którzy oszukują i ranią innych. Czakram serca w pełni aktywna wpuszcza do swojego ośrodka wyższe energie.

Czakra gardła

Wyrażanie, inspiracja poprzez komunikację, jest to poziom twórczy. Dobrze funkcjonujący piąta czakra jest odpowiedzialna za ośrodek mowy, myśli i nasze odczucia. Budzi się bardzo długo, objawia się sztywnością karku, trudnościami w połykaniu, pojawia się znienacka kaszel, towarzyszy uczucie uciskania jakby tam w środku gardła coś przeszkadzało. Z gardła wydobywają się spontaniczne odgłosy, dźwięki.

Czakra trzeciego oka

Realizacja, abstrakcyjne myślenie. W chwili budzenia się czakry szóstej czuje się nienormalny ucisk na całą głowę a szczególnie pomiędzy fizycznymi oczami i na czole. Bywają też bardzo silne bóle głowy w tej samej okolicy i drętwienie nosa. Występują silne wibracje, które potrafią skręcać mięśnie oczu. Oczy wykonują nienaturalne ruchy. Bywają problemy z powiekami, albo się same zamykają albo w środku nocy gwałtownie się otwierają. W oddali zaczynają majaczyć wewnętrzne wizje. Kiedy szósty czakram zostaje przebity rozpoczynają się spotkania z własnym opiekunem duchowym; może to być anioł albo inna Świetlista Istota, która opiekuje się daną osobą. W tej samej chwili osoba dostaje wgląd w przeszłe życia. Jeśli szósta czakra budzi się bardzo mocno będzie uczucie wirującej głowy, pojawia się tępy ból w okolicy kości nosowej. Cały nos jest bardzo wrażliwy, wypływa z niego wodnista wydzielina niczym podczas przeziębienia katar. Otwarcie trzeciego oka jest znakiem głębszego przebudzenia, sygnałem powtórnych narodzin.

Czakra korony

Złączenie Yang i Yin, budzi się tak zwana Boska świadomość. Budzenie się czakry korony jest bardzo bolesne, pojawiają się w głowie silne wibracje, swędzenie, kłucie, silny uciskający ból, uczucie pękania czaszki na tysiące kawałków. Zmienia się układ kości, szczególnie w górnej części głowy i okolicy czołowej. Na szczycie głowy uwypukla się długi korytarz, przez, który płynie energia Kundalini. Od momentu połączenia z Najwyższym Źródłem taka osoba będzie odczuwać silny „elektryczny deszcz”, który pada z „góry” i wnika w czakram korony. Budzenie się tej czakry jest niezwykłym przeżyciem. W ciało wpływa potężne światło przypominające eksplozję tysiąca słońc. Odtąd człowiek wypełnia się wewnętrznym światłem, rozpoczynają się głębokie mistyczne doświadczenia.

Czakry – medytacja

 1. Powinna odbywać się w absolutnej ciszy
 2. Powinna odbywać się na leżąco, lub siedząco (pełne wyprostowanie w obu przypadkach)
 3. Unormowanie oddechu
 4. Rozluźnienie się
 5. Wyobrażanie sobie każdej z 7 czakr etapami, tak jak zostały opisane powyżej.

Czakry – kamienie

 • Granat – dodaje witalności i dynamizmu, wzmaga seksualność, motywuje do działań.
 • Karneol – przynosi ulgę
 • Bursztyn – przyciąga sukces materialny
 • Cytryn – dodaje odwagi i zwiększa autoświadomość
 • Chryzopraz – dodaje żywotności
 • Kwarc różowy – dodaje duchowości
 • Chalcedon – ułatwia mówienie o lękach i potrzebach
 • Akwamaryn – daje otwartość
 • Lapis lazuli – zwiększa wiarę we własne siły
 • Ametyst – kieruje ku wyższym celom
 • Kryształ górski – wprowadza porządek w codziennym życiu

Jak więc widzimy ciało ludzkie skrywa wiele tajemnic, których na pewno wielu z nas nie jest świadomych. Warto zgłębiać sekrety ludzkiego ciała, oraz umysłu.

Was this helpful?

0 / 1