Czary i zaklęcia

czary-i-zaklecia-2

Magia – to słowo budzi w nas różne emocje. Strach, przerażenie, ciekawość – to główne zachowania które kojarzą nam się z pojęciem czarów. W dzisiejszym czasach stosowane także w szeroko pojętym marketingu. Jeżeli coś budzi w nas ciekawość jest to idealnym pomysłem do zainteresowania docelowej osoby. Dlaczego więc nie skorzystać i nie spróbować w ten sposób zareklamować swój produkt lub usługę?

Zaklęcia mogą być przeróżne – od stosowanych w głowach autorów bajek do odpowiednich działań marketingowych. Te drugie to swoiste sposoby, które przyciągną oko klienta i zwrócą uwagę. Pierwsze, które są wykorzystywane w bajkach muszą zawierać w sobie coś interesującego. Popularna książka lub film Harry Potter i mnóstwo jego części również musiały mieć interesujące zaklęcia. Jednym z takich popularnych zaklęć jest: Accio czyt. „Aksjo” sprawia, że dany przedmiot przylatuje do osoby rzucającej zaklęcie. Może być używane na dwa sposoby: przez rzucanie czaru i wypowiedzenie nazwy pożądanego przedmiotu przez rzucającego zaklęcie, (np. “Accio Błyskawica” użyte przez Harry’ego podczas Turnieju Trójmagicznego) albo poprzez wskazanie różdżką na pożądany przedmiot podczas, lub natychmiast po wypowiedzeniu zaklęcia.

Zahaczając temat z innej strony warto wspomnieć o sferze uczuciowej. Czary i zaklęcia miłosne to także pewne zaklęcia, które są mniej lub bardziej poważane przez ludzi. Niektórzy w nie wierzą zaś inni tym gardzą. Jednak sporą część społeczeństwa zaciekawiają różne przesądy i mity na ten temat.

Czytając często różne strony w Internecie zauważyłam jedną ciekawą propozycję na czary miłosne. Potrzebne nam będą: dwie czerwone świece, dwie ozdobne wstążki, czerwona urodziwa róża, zdjęcie ukochanej osoby, kadzidełka lawendowe. W piątek, w nocy, pomiędzy nowiem a pełnią, czyli wtedy kiedy księżyc „przybiera” usiądź na podłodze przed zdjęciem ukochanego. Wycisz się i zapal kadzidełko. Następnie zawiąż wstążki na świecach, a potem zapal je. Weź do ręki różę i wypowiedz to zaklęcie: O Bogini, niech mnie pokocha, on, mój wybranek, jedyny. O Bogini, wspomóż mnie, bo kocham tylko jego! Świece niech wypalą się do końca. Zdjęcie postaw w ozdobnej ramce, na stoliczku w swojej sypialni, a przed zdjęciem połóż różę. Czy uważacie, że jest to dobra forma na to żeby osoba która nam się podoba nas zauważyła? Czy czary i zaklęcia są prawdziwe?

Uważam, że czary są potrzebne tak samo jak inne działania powodujące u nas różne emocje. Jednych to zaciekawi a drugich nie, jednak patrząc na to z boku to wszystko nastawione jest na nasze zainteresowanie. Jeżeli już nas to zaciekawi może popchnie nas to do działań, które przekonają nas wewnętrznie jak podejść do osoby na której nam zależy. I takie czary, które uaktywnią w nas pozytywne myślenie są jak najbardziej potrzebne.

Czary i zaklęcia na miłość bardzo często są nam podpowiadane jako wróżby. Wystarczy, że napiszemy do odpowiedniej osoby, która zajmuje się stawianiem horoskopów lub wróżeniem. Jeśli dokładnie opiszemy swój problem miłosny, z pewnością wskaże nam zaklęcia, które będą mogły sprostać naszym oczekiwaniom i spowodują, że nasze marzenia czy pragnienia sprawdzą się.

Jednakże mimo, że magia jest tak szalenie wciągająca warto pamiętać, by do tego typu wróżb odnosić się ze sporą rezerwą. Nie brak wszak obecnie „fałszywych” wróżek, które tylko czyhają by wykorzystać naszą niewiedzę a wręcz naiwność. Zaklęcia i czary lepiej odczytywać jako swego rodzaju podpowiedzi niż jako prawdziwe skuteczne sposoby na osiągnięcie szczęścia.

Was this helpful?

2 / 1