Czyszczenie uszu niemowląt

Kiedy na świat przychodzi pierwsze dziecko, każdą mamę przerażają czekające ją obowiązki związane z higieną dziecka. Pierwsza kąpiel, pielęgnacja po kąpieli, obcinanie paznokci czy też czyszczenie uszu niemowląt to nie lada wyzwanie. Jednak nie ma się czego bać, to naprawdę drogie mamy nic trudnego.

Czyszczenie uszu niemowląt

Do czyszczenia uszu nie zabieraj się już w pierwszych dniach po narodzinach dziecka. Odczekaj pierwsze dni, a mycie uszu dziecka rozpocznij od delikatnego przemywania małżowiny usznej. Pamiętaj by do tego zabiegu zakupić odpowiednie patyczki dla niemowlaków, które posiadają odpowiednią końcówkę, nie pozwalającą na wsadzenie patyczka do uszu zbyt głęboko. Jeśli obawiasz się użycia patyczków, możesz zakupić inne preparaty przeznaczone dla niemowlaków.

Jak czyścić uszy niemowlakowi?

Przewód słuchowy u niemowlaka nie wymaga jeszcze czyszczenia, a więc nie trzeba wkładać tam żadnych przedmiotów ani wymyślać sposobów na jego wyczyszczenie. Nie próbuj czyścić niemowlakowi ani też starszemu dziecku patyczkiem do uszu dla dorosłych. Sięgają zbyt daleko. Przewody słuchowe u maluchów są bardzo delikatne i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo je uszkodzić.

Preparaty do czyszczenia uszu niemowląt

1. Patyczki do uszu przeznaczone dla niemowlaków.

2. Izotoniczny roztwór wody morskiej przeznaczony do czyszczenia uszu. OTOMER jest bezpieczny i bardzo wygodny w użyciu. Można go używać już od 3 miesiąca życia. Jak go używać? Wystarczy wprowadzić aplikator do ucha dziecka (pamiętając o lekko przechylonej głowie). Buteleczkę trzymamy pionowo naciskając aplikator. Masując podstawę ucha należy odczekać kilka sekund. Ponownie przechylamy głowę w celu wypłynięcia nadmiaru płynu wraz z woskowiną. Delikatnie przecieramy ucho.

Was this helpful?

0 / 0