Darmowy test osobowości

Każdy człowiek wyróżnia się pewnymi cechami, które są jemu indywidualnie przypisane, co sprawia, że jesteśmy tak różni. Jednym z wyróżników tej inności jest z całą pewnością charakter i osobowość. I o ile na charakter mamy jakiś wpływ, ponieważ możemy nad sobą pracować, o tyle osobowość jest nam z góry przypisana i ciężko jest ją zmienić. Według psychologów na osobowość składają się nasz temperament, umysł, wola i właśnie charakter. Każda z tych składowych może być rozpatrywana oddzielnie, ale osobowość tworzą one wszystkie razem. Naszą osobowość często oceniają inni, gdyż widziana z boku jest chyba najlepiej rozpoznawana. Samym nam często trudno ustalić, jaką osobowość mamy, dlatego też powstają różnorakie testy osobowości, które mają na celu właśnie jej zgłębienie.

Najpopularniejszy darmowy test osobowości, jaki można znaleźć w Internecie nie jest długi. Składa się on z czterech prostych pytań, na które każdy musi odpowiedzieć według własnego uznania. Pytania, jakie on zawiera dotyczą spraw, na pierwszy rzut oka, błahych przez co wydaje nam się on niezbyt mądry. Kiedy jednak dotrze się do interpretacji wyników okazuje się, że trywialne pytania miały swój głębszy sens i podtekst. Tak właśnie jest w teście osobowości wg Dalajlamy. W jednym z pytań jesteśmy proszeni o to, by ustawić wymienione zwierzęta w kolejności od najbardziej przez nas lubianego do tego, za którym przepadamy najmniej. Wydawać by się mogło, że jest to zupełnie pozbawione sensu polecenie, a okazuje się, że w zależności od tego, jak je uporządkowaliśmy tak przedstawia się nasza hierarchia wartości w życiu. Do każdego zwierzęcia przypisana bowiem została jakaś określona wartość, np. miłość czy kariera.

Popularność takich testów wynika po pierwsze z faktu, iż ludzie zawsze chcieli dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, swoim wnętrzu. Po drugie, jest to po prostu dobra zabawa, rozrywka, która wspaniale sprawdza się w momentach nudy. Trzecim powodem tego, że test ten zyskuje na popularności jest to, iż jest to darmowy test osobowości. Jest więc przez to bardziej powszechny niż testy, w których za otrzymanie interpretacji wyniku wymagane jest wniesienie opłaty, często bardzo wysokiej.

Was this helpful?

1 / 0