Detoksykacja organizmu

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Detoksykacja organizmu

Podobno już co piąty Polak twierdzi, że każdy powinien poddać się oczyszczaniu organizmu z toksyn. Toksyny, to szkodliwe substancje chemiczne z czego zdaje sobie sprawę ponad 40 % palaczy, ale problem dotyczy każdego człowieka. Toksyny produkowane są wtedy, gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia. Dokładniej mówiąc jeśli przyjmujemy zbyt wysoką zawartość tłuszczów, konserwantów, cukrów oraz barwników. Do zanieczyszczenia organizmu przyczynić może się również częsty stres oraz nadużycie leków. Bardzo ważne jest to co jemy. Nie tylko ludzie, którzy odżywiają się nie prawidłowo, palacze, czy też osoby mieszkające w pobliżu fabryk, mają zanieczyszczony organizm. Decydując się na oczyszczanie organizmu doprowadzimy do tego, że poprawi się nasze zdrowie, samopoczucie oraz kondycja.

detoksykacja-organizmu-dieta_m-1234045 Działanie toksyn na nasz organizm

Toksyny działają bardzo niekorzystnie na nasz organizm, jesteśmy zmęczeni psychicznie i fizycznie, mamy wahania nastroju, nasza koncentracja jest zaburzona, często odczuwamy ból głowy. W przypadku zanieczyszczenia organizmu możliwe są także choroby skóry, alergie oraz obniżenie odporności organizmu.

Detoksykacja organizmu – sposoby • Musimy jeść więcej warzyw, owoców, produktów na bazie zbóż, dań rybnych. Bardzo ważnym jest żeby także pamiętać o kaszy i płatkach, bo są to produkty bogate w błonnik. Oczyszczanie z toksyn wiąże się ze wspomaganiem pracy przewodu pokarmowego. Przy detoksykacji organizmu możemy również zastosować produkty na bazie ziół. Zmieniając styl życia poczujemy się o wiele lepiej. • Trzeba szczególnie uważać na wątrobę ! • Być może z tego powodu bardzo popularne w ostatnim czasie jest szukanie różnych metod odtruwania, czyli detoksykacji i wydalania zanieczyszczeń z organizmu.

• Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża wątrobę, która w końcu nie jest w stanie skutecznie sprostać potrzebom codziennej detoksykacji. Dodatkowym zagrożeniem dla wątroby są powszechnie występujące zakażenia wirusowe. Mogą one znacznie ograniczyć wydolność tego narządu, co w sposób bezpośredni przekłada się na sprawny przebieg procesów detoksykacji organizmu.

Detoksykacja organizmu – terapia ○ Najważniejsze zasadą jest przez cały czas picie dużej ilość płynów – niegazowane wody mineralne, herbatki ziołowe, ciepłą czystą wodę. W miarę możliwości ograniczyć palenie oraz spożycie alkoholu do minimum. ○ Picie odpowiedniej ilości płynów. ○ Odpowiednia i zdrowa dieta. ○ Bakterie kwasu mlekowego. ○ Zioła lecznicze. ○ Działania wspomagające. ○ Język to pewnego rodzaju lustro całego układu trawiennego: – zaczerwieniony, żółtawy lub zielonkawy nalot na języku wskazuje na zaburzenia przemiany materii, – brązowo- czarne zabarwienie wskazuje na zaburzenie ruchu trawionego pokarmu i jego rozkład, – biały nalot sygnalizuje nagromadzenie substancji toksycznych w układzie trawiennym.

Prawidłowego rozpoznawania wymienionych objawów nauczymy się jedynie poprzez praktykę obserwując codziennie swój język.

Was this helpful?

0 / 0