Dni płodne kalkulator

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Informacja o tym, że właśnie staniemy się mamami dla wielu z nas jest prawdziwym powodem do radości. Dzieje się tak gdy dziecko nie jest zaskoczeniem i kiedy oczekujemy na nie z radością. Inne z kobiet reagują na wieść o tym, że ich obowiązkiem będzie niebawem macierzyństwo, reagują rozpaczą, zdenerwowaniem – tak dzieje się u kobiet, które nie oczekiwały ciąży, nie spodziewały się jej i które nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji.

O tym, kiedy zajdziemy w ciąże decyduje przede wszystkim nasz organizm oraz rytm tak zwanego cyklu miesięcznego. Na każdy cykl miesięczny składają się dni płodne oraz dni niepłodne.

Dni płodne to jak sama nazwa wskazuje dni, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest dużo wyższe niż w pozostałych dni cyklu.

Cykl miesięczny trwa zazwyczaj 26-29 dni. Przebieg cyklu można śledzić poprzez codzienne pomiary temperatury ciała. Temperatura niższa niż 37 stopni jest najczęściej charakterystyczna dla pierwszej połowy cyklu. Wzrasta ona wyraźnie w momencie jajeczkowania oraz obniża się ponownie w czasie zbliżania się miesiączki. Pomiar temperatury wraz z obserwacją stanu śluzu pozwala nam na ustalenie, kiedy mamy dni płodne a kiedy nie. Jeśli nie zależy nam na szybkim zajściu w ciąże powinnyśmy przede wszystkim unikać współżycia w dni płodne, zaś bez większego problemu, ale także z zabezpieczeniem, możemy współżyć, gdy kalkulator jaki zastosujemy do pomiaru kiedy występują u nas dni płodne a kiedy nie, będzie obecny w naszym życiu dość regularnie.

To, co należy podkreślić to fakt, by, jeśli nie zależy nam na zajściu w ciążę, wybrać się wcześniej do lekarza ginekologa, który wskaże nam najlepsze dla nas środki antykoncepcyjne. Nigdy nie powinnyśmy o ich wyborze decydować samodzielnie, gdyż możemy sobie bardzo wyraźnie zaszkodzić. Dodatkowo możemy wspierać się tutaj właśnie metodą, jaką jest dni płodne kalkulator.

Codzienny pomiar temperatury oraz przestrzeganie regularnego zażywania środków antykoncepcyjnych to dość mozolne czynności. Dlatego też możemy sobie nieco ułatwić życie. w tym przypadku doskonale zda swoje zadanie obliczając dni płodne kalkulator, umieszczony w sieci.

Dni płodne kalkulator oblicza na podstawie wpisania w rubrykę daty ostatniej miesiączki oraz długość cyklu. Dni płodne kalkulator dzieli na trzy „szanse” zajścia w ciążę. dzięki tej wiedzy, dużo łatwiej unikniemy niechcianej „wpadki” lub też, jeśli zależy nam na zajściu w ciążę, będziemy wiedzieć, kiedy – w jakie dni najlepiej współżyć.

Was this helpful?

0 / 0