Doktor House

doktor-house-2

Serial Doktor House M.D. to obecnie jedna z najbardziej popularnych produkcji telewizyjnych. W telewizji polskiej serial emitowany jest obecnie dwa razy w tygodniu: w czwartek i w niedzielę. W Internecie z kolei możemy znaleźć liczne strony, na których emitowany jest najnowszy już ósmy sezon serialu.

Trzeba przyznać, że realizatorzy serialu naprawdę się starają by nie widzowie mieli co oglądać i czym się ekscytować w kolejnych odsłonach.

Doktor House – fabuła

Doktor House opowiada o losach, grupy doskonałych lekarzy – diagnostów. W każdym z odcinków, borykają się oni z innym przypadkiem. Podziwiamy ich za pomysłowość oraz szybkość działania.

Doktor House – postacie

Najwięcej uwagi przyciągają trzy główne postacie serialu. Są to: doktor Gregory House; administratorka szpitala Lisa Cuddy oraz przyjaciel House’a – James Wilson.

W role te wcielają się:

  • Hugh Laurie – z urodzenia i pochodzenia Brytyjczyk, odgrywa on postać tytułowego doktora House’a; jest on jednocześnie jednym z najchętniej oglądanych aktorów; mimo swych 52 lat radzi sobie na scenie filmowej wręcz doskonale;
  • Lisa Edelstein – utalentowana 45–letnia aktorka, wywodząca się z rodziny żydowskiej;
  • Robert Lawrence Leonard – 42–letni równie utalentowany amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.

Poza tym w serialu możemy też spotkać inne gwiazdy. Na przykład:

  • Piękną młodziutką aktorkę Olivię Wilde;
  • Robiącego aktualnie karierę polityczną Kala Penn’a;
  • Przystojnego czarnoskórego Omara Epps’a.

Nie tak dawno, po Internecie krążyły plotki jakoby na planie serialu działy się dość nieprzyjemne sytuacje. Podobno ekipa „źle się prowadziła” a na planie nie brakowało narkotyków i alkoholu. Na ile jest to prawda a na ile jedynie chwyt marketingowy … trudno powiedzieć. W każdym bądź razie serial, bez względu na pojawiające się plotki wciąż znajduje się wśród najchętniej oglądanych obecnie produkcji amerykańskich.

Doktor House – cytaty

Nie tylko główna obsada powiększa rzesze fanów niezłomnego doktora House’a. Największym zainteresowaniem cieszy przede wszystkim on sam. Gregory House odbiega daleko od wzoru tradycyjnego, miłego i grzecznego lekarza. Wielu mówi o nim: jednostka aspołeczna, gbur, ignorant. Ogromnie podobają się nam wszelkie cytaty z filmu. Niektóre z nich przyjęły wręcz postać „złotych myśli doktora House’a”. Jako takie krążą po sieci i dość łatwo mamy do nich dostęp. Najsłynniejszą maksymą Housa jest: “wszyscy kłamią” (“everybody lies“). Myśli te odzwierciedlają nie tylko zgryźliwy charakter Gregory’ego ale również są one ilustracją jego poglądu na świat, ludzi, Boga. Mimo, że są one specjalnie wyreżyserowane to nie można pozbyć się wrażenia, że są szalenie prawdziwe i oddają wiernie rzeczywistość, w której się obracamy na co dzień.

Przyglądając się samemu House’owi oraz jego relacjom zarówno z pacjentami jak i ze swoją wierną drużyną, nie można oprzeć się wrażeniu że ci ludzie doskonale się rozumieją. Tworzą świetny, zgrany team dzięki czemu my – widzowie możemy nie tylko podziwiać ich zwartość i gotowość ale również ich zaangażowanie.

Marzeniem wielu wiernych fanów serialu jest to, by w naszej polskiej służbie zdrowia pojawił się właśnie taki doktor House – który może nie grzeszy zbytnią grzecznością, ale za to jest doskonałym fachowcem i działa (chociaż niekiedy wbrew zasadom) wyjątkowo skutecznie.

Was this helpful?

1 / 0