Drink malibu

Malibu to jeden z ulubionych kobiecych alkoholi. Jest to likier kokosowy na bazie rumu, więc jego słodki smak idealnie nadaje się jako składnik do różnego rodzaju drinków. Najpopularniejszym połączeniem jest drink Malibu z mlekiem, jednak ilość kombinacji jest znacznie większa i nie warto ograniczać się wyłącznie do tej jednej. Alkohol ten ma smak, który idealnie komponuje się z egzotycznymi owocami i orzeźwiającymi dodatkami, takimi jak mięta czy gazowane napoje. Ciekawą propozycją jest drink Malibu z colą czy drink Malibu z sokiem bananowym. Podamy teraz kilka propozycji drinków z Malibu w roli głównej.

Pierwszą propozycją niech będzie Malibu (50-60 ml) z dodatkiem soku pomarańczowego i syropu z grenadyny (30 ml). W shakerze mieszamy alkohol z sokiem a na sam koniec ostrożnie wlewamy syrop, by opadł na dno, tworząc kontrast. Kolejny pomysł na wykorzystanie aromatyzowanego likierem kokosowym alkoholu z trzciny cukrowej jest dodanie doń soków żurawinowego i ananasowego i ozdobienie całości plastrami świeżej limonki i ananasa. Tutaj proporcje są następujące: alkohol 40 ml, sok żurawinowy 70 ml, sok ananasowy 30 ml. Całość uzupełniamy pokruszonym lodem. Idealny long drink na upalne popołudnia i ciepłe wieczory.

Malibu można także wykorzystać do zrobienia drinka o nazwie Malibu Limbo Lady. To idealna propozycja dla Pań, gdyż drink jest słodki a jednocześnie ma wyrafinowany, elegancki charakter. Będziemy do jego sporządzenia potrzebować jednej części Malibu, ginu i soku z owoców liczi oraz czterech części wody kokosowej, łyżeczki syropu różanego , płatków róż do dekoracji i lodu. W shakerze mieszamy alkohole, sok i wodę kokosową. Następnie przecedzamy miksturę do wysokich szklanek wypełnionych lodem, po czym dolewamy do każdej odrobinę syropu różanego i dekorujemy płatkami świeżych róż. Takim drinkiem zaskoczymy przyjaciółki i koleżanki podczas spotkań w kobiecym gronie.

Ciekawy smak ma również drink o nazwie Malibu Mint Surfer. To propozycja dla tych, którzy lubią orzeźwiające drinki o świeżym smaku. Do sporządzenia „Miętowego Surfera” potrzebne nam będą: Wódka Żołądkowa Gorzka miętowa (40 ml), Malibu (20 ml), likier melonowy (20 ml), sok wyciśnięty z cytryny (20 ml), sok jabłkowy (50 ml), gazowany napój o smaku cytrynowym do uzupełnienia oraz wisienki koktajlowe do dekoracji i pokruszony lód. Do szklanki wrzucamy sporo pokruszonego lodu. Wszystkie pozostałe składniki z wyjątkiem napoju gazowanego i wisienek wlewamy do shakera i dokładnie mieszamy. Wlewamy do szklanek i uzupełniamy cytrynowym napoje. Dekorujemy wisienkami i cząstkami cytryny lub limonki.

Możliwości zastosowania Malibu jest bardzo wiele. Tych kilka przepisów to jedynie nikły procent ze wszystkich propozycji drinków z głównym udziałem tego aromatycznego kokosowego alkoholu. Ważne jest, aby zachowywać odpowiednie proporcje Malibu do dodatków. Warto eksperymentować i odkrywać nowe, ciekawe połączenia, jednak trzeba pamiętać, by nie przesadzić, ponieważ możemy boleśnie odczuć nadmiar… Malibu nie jest przesadnie drogim alkoholem, więc raz na jakiś czas każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Ważne! Najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Was this helpful?

0 / 0