E-papieros

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

E-papieros to papieros elektroniczny, który służy pomaga w rzuceniu lub ograniczeniu palenia za pomocą podawania mniejszych ilości nikotyny, metoda inhalacji.

E-papieros – budowa Z wyglądu przypomina prawdziwego papierosa, jednak z czego się składa? Często można również zakupić e papierosa przypominającego wyglądem długopis. E papieros składa się głównie z dwóch lub trzech elementów: • Kartridż- ustnik (wymienny pojemnik na płyn), • Atomizer zwany sercem e papierosa (miejsce gdzie płyn zostaje podgrzewany),

• Źródło zasilania (akumulatorek).

E-papieros – działanie

E-papieros używany jest podobnie jak prawdziwy papieros, co pozwala poczuć iż nic się nie zmieniło. Ustnik e papierosa zawiera wkład, który wypełnia specjalny płyn zawierający około 0-4 procent nikotyny. Podczas zaciągania się jak zwykłym papierosem, e papieros uruchamia zasilanie atomizera, który wprowadza miniaturowe krople płynu do powietrza przez podgrzanie płynu do temperatury około 180°C. W ten sposób powstaje tzw. aerozol, który inhaluje użytkownik do organizmu. Dym powstaje dzięki glikolowi propylenowemu, tworzącemu mgiełkę przypominającą dym, a użytkownik może poczuć się jakby palił jak dawniej swoje papierosy. Niektóre e papierosy, wyposażone są w diodę LED, która imituje żarzenie się papierosa.

E-papieros – zalety i wady

Zalety

– E-papieros nie jest papierosem jednorazowym, pozwala więc na wielokrotne użytkowanie. – E-papieros jest bardzo prosty w obsłudze. – Nie zawiera tlenku węgla, co jest o wiele zdrowsze. – Koszt e papierosa jest o wiele tańszy od tradycyjnego palenia tytoniu. – Korzystanie z e papierosa w Polsce jest legalne w miejscach publicznych.

Wady

– E-papieros podczas codziennego użytku należy uzupełniać płynem i ładować jego akumulatora. – Co jakiś czas należy wymieniać kartridża i atomizera na nowy.

– Dodatkowe koszty na uzupełnianie płynów i wymianę koniecznych części.

Płyny do e-papierosów – Tytoniowy, – Owocowy np. jabłkowy, bananowy, wiśnia, cola, – Ziołowe np. mięta, – Imitujące smaki napojów np. RedBull,

– Smaki alkoholi np. Whisky.

Was this helpful?

0 / 0