Energooszczędne, funkcjonale, z gwarancją trwałości – AGD

glownekonf_478774005

Energooszczędność urządzeń Samsung to przede wszystkim zasługa nowatorskich funkcji i inteligentnych rozwiązań. W przypadku lodówek, a także pralek i suszarek marki, dużą rolę odgrywa również odpowiednio kompresor Digital Inverter oraz silnik Digital Inverter, które od 1 lipca br. objęte zostały przedłużoną 20-letnią gwarancją. 

Na jakie parametry sprzętów AGD zwracać uwagę, aby zaoszczędzić prąd i zmniejszyć domowe rachunki? Kompresor Digital Inverter w lodówkach Samsung oraz silnik Digital Inverter w pralkach i suszarkach Samsung, stanowią serce urządzeń odpowiadając nie tylko za mniejsze zużycia prądu, ale także za cichszą pracę (w stosunku do starszych modeli Samsung). Energooszczędność, to jednak nie tylko Digital Inverter – zobacz co do zaoferowania mają wybrane urządzenia Samsung.

Gotowanie i przechowywanie żywności

Po co uruchamiać cały piekarnik, jeśli korzystamy tylko z jednej jego komory? Okazuje się, że korzystanie tylko z górnej komory pieczenia skraca czas przygotowania potrawy nawet o 22% i ogranicza zużycie energii nawet o 20% w porównaniu z użyciem całego piekarnika**. W piekarniku Samsung Dual Cook komory oddzielone są od siebie za pomocą specjalnego separatora zapobiegającemu przenikaniu się zapachów. Możemy więc piec jedną potrawę, w jednej komorze, lub dwie potrawy jednocześnie korzystając z całego piekarnika***. Dzięki wysokiej klasy efektywności energetycznej A+, także w tym drugim przypadku, oszczędzamy energię, ponieważ tryb Eco Termoobieg zużywa mniej mocy. Piekarnik jest funkcjonalny i działa niezwykle wydajnie, a my minimalizujemy negatywny wpływ naszego gospodarstwa domowego na środowisko naturalne.

W przypadku lodówki za niepożądaną utratę energii odpowiadają wahania temperatur, do których dochodzi szczególne latem. Dzięki systemowi All-Around Cooling w lodówkach Samsung chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka urządzenia, utrzymując w nim stałą temperaturę. Co więcej, technologia Metal Cooling gwarantuje lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury, nawet po otwarciu drzwi. Lodówki Samsung wyróżniają się najwyższą klasą energetyczną na rynku (modele Combi dostępne są w klasie A i B, Side-by-Side w klasie C). Kompresor Digital Inverter automatycznie dopasowuje prędkość pracy do realnego zapotrzebowania na chłodzenie. Urządzenie pobiera dzięki temu zdecydowanie mniej energii. Wyjeżdżając na urlop możemy ustawić tryb  Wakacje, w którym lodówka pracuje jeszcze oszczędniej.

Zmywanie naczyń i pranie ubrań

W ciągu roku szkolnego staramy się planować regularne posiłki dla całej rodziny. Zwykle zmywarka pracuje wtedy przynajmniej raz dziennie. W wakacje, gdy dzieci przebywają na koloniach lub na działce u dziadków, możemy sobie trochę odpuścić. W takich chwilach nadal chcielibyśmy korzystać z pomocy zmywarki, ale przy kilku talerzach i kubkach wydaje się to nieopłacalne. Na szczęście i na to Samsung znalazł rozwiązanie. Możemy bowiem ustawić funkcję zmywania tylko dla połowy załadunku urządzenia. Zmywarka sama ustawi optymalne funkcje mycia, optymalizując przy tym zużycie wody. Wysoka klasa energetyczna B to mniejsze zużycie energii bez wpływu na wydajność czy efektywność zmywania. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz wodę przy każdorazowym użyciu zmywarki.

Powrót z wakacji kojarzy nam się zazwyczaj ze stosami prania, tudzież wielogodzinną pracą pralki. Tu wkracza Samsung. Technologia QuickDrive™ pozwala na skuteczne pranie w czasie nawet o 50% krótszym, oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii). Ponadto, dzięki EcoBubble™, możemy obniżyć temperaturę prania – bez obaw o efekty – co dodatkowo przełoży się na oszczędność energii. Program Pranie Optymalne AI, za sprawą czujników, odmierza odpowiednią ilość wody i detergentu, a także dopasowuje czas płukania. Silnik Digital Inverter zapewnia ciche**** oraz wydajne działanie pralki, zużywając przy tym mniej energii niż tradycyjne silniki*****. Bezszczotkowa konstrukcja silnika zapewnia niezawodne działanie i bezawaryjność urządzenia. Zastosowana w wybranych suszarkach Samsung technologia pompy ciepła zapewnia im wydajność na poziomie A+++.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0