Fotografowanie

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Lubisz robić zdjęcia? Masz pękające w szwach albumy ze zdjęciami? Ja również jestem fanką fotografii, jest ona moją wielką pasją i możliwością uwiecznienia chwil, tych które dla mnie są najważniejsze.

Fotografowanie

Od zawsze lubiłam fotografię, nie krępowałam się przed obiektywem, a i sama zawsze chętnie łapałam za aparat by fotografować innych w wyjątkowych chwilach ich życia. Można nawet powiedzieć, że częściej fotografowałam niż byłam fotografowana. Sprawiało mi to ogromną radość, zarówno pozowanie jak i pstrykanie zdjęć. Rodzina i znajomi zawsze zachwalali moje zdjęcia, a mnie właśnie wtedy cieszyły bardziej. By fotografować profesjonalnie musiałam mieć prawdziwy aparat z właściwymi funkcjami, nie jest to jednak tani zakup.

Fotografowanie lustrzanką, aparatem cyfrowym i aparatem tradycyjnym Oto kilka modeli doskonałych aparatów fotograficznych dla amatorów i specjalistów zajmujących się fotografią na co dzień: • OLYMPUS E-5, • SONY ALPHA 550 (DSLR-A550), • PENTAX K-7, • CANON EOE 7D, • NIKON D7000,

• I wiele innych.

Fotografowanie krajobrazu, twarzy, ptaków, fotografowanie nocne

Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model służący danemu celowi, robieniu zdjęć pięknych miejsc, ukochanych ludzi, przyrody itp. Do wszystkiego są inne parametry i potrzebne zalety aparatu, a więc nim zakupicie swój aparat, dobrze zapoznajcie się z jego możliwościami i określcie co będziecie szczególnie fotografować.

Moje fotografowanie

Moja przygoda z fotografią zaczęła się gdy urodziła się moja córka, wtedy nie wypuszczałam aparatu z rąk. Początkowo miałam zwykłą cyfrówkę, którą nie wiele mogłam zdziałać, ale i tak wiele dawała mi radości i pozwala uwiecznić wyjątkowe chwile w życiu. Upamiętniałam każdy dzień swojej córci, począwszy od chwili narodzin po dzień dzisiejszy. W dniu jej pierwszych urodzin mój aparat się zepsuł, może wydać się to śmieszne ale popłakałam się, wiedziałam, że jeśli ja nie zrobię tych zdjęć, nie będą takie jak powinny, nie pokażą tego co powinny. Miałam rację, żadne zdjęcie nie było tym wyjątkowym, nie ukazywało tego dnia tak szczególnie jak powinno. Później również wiele mnie mijało, pstrykałam zdjęcia telefonem ale to nie było już to samo, zrozumiałam , że zakochałam się nie tylko w swoim dziecku ale i w fotografii. Mąż nie mógł patrzeć jak cierpię, kupił mi nowy i bardziej profesjonalny aparat, a ja zaczęłam pstrykać wszystko. Zobaczyłam świat innymi oczami, dookoła tak wiele się dzieje, tak wiele rzeczy przeoczamy zajęci codziennością. Ja już je widzę, uwieczniam na fotografii i pokazuję światu.

Fotografia amatorska i profesjonalna Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści mogą pokazywać światu swoje fotografie. Ja założyłam foto bloga, gdzie umieszczam zdjęcia córki i miejsc wyjątkowych bądź ważnych. Taki blog może mieć każdy, a daje on wiele korzyści. Nie tylko nasze zdjęcia widzą inni, bierzemy również udział w konkursach, a i zdjęcia nie przepadają wraz z pamięcią komputera. Foto blogów jest wiele, a więc coś dla każdego, oto kilka z nich: – flog.pl – photoblog.pl – blog.onet.pl – foblo.pl – folog.pl – mypics.pl – i wiele innych

Mnie osobiście spodobał się flog.pl gdzie logowanie i cała zabawa są darmowe. Ludzie są sympatyczni, a większości ich zdjęcia bardzo zaskakujące i niezwykłe. Wiele z nich motywuje do większego zaangażowania w fotografię. To świetna zabawa, która wciąga pozytywnie, nie zatrzymuje w domu, a wyciąga na łono natury i pozwala stworzyć niezwykłe pamiątki z codziennego życia z udziałem naszych bliskich, a szczególnie dzieci. Zachęcam do fotografii, bo może być zarówno pasją, sposobem na życie jak i świetną zabawą.

Was this helpful?

0 / 0