Gry w gotowanie

Ostatnimi czasy bardzo popularne nie tylko wśród dzieci, ale też i wśród młodzieży stały się gry w gotowanie, w szczególności w wersji on-line. Na czym polega ich fenomen? Co sprawia, że osobniki, które z uporem dążą do dorosłości siadają przed ekranem komputera i zaczynają bawić się w gotowanie?

Otóż, są to najprostsze gry z możliwych – na ogół chodzi o to, by z klikając na kilka kolorowych elementów na ekranie stworzyć wspaniale wyglądające, kreskówkowe danie – frytki, pizzę, ciasto, sałatkę – wszystko zależy tylko od fantazji gracza (oraz oczywiście wcześniej od fantazji programisty). W dzisiejszych czasach, gdy coraz młodsi ludzie zaczynają pracować, gonić za pieniędzmi oraz w coraz młodszym wieku interesować się seksualnością płci przeciwnej, gry w gotowanie okazują się wspaniałą odskocznią od szarej i brudnej rzeczywistości. Przypominają czasy dzieciństwa, gdy siedziało się w piaskownicy i robiło ciasto.

Jednak każdy nastolatek wie, że te czasy już nie wrócą, a pojawiając się w tej chwili w piaskownicy, z łopatką, wzbudziłby niemałą sensację (nie mówiąc już o tym, że zostałby najzwyczajniej wyśmiany). A gry w gotowanie online nie wywołają u rówieśników takich odczuć. Nie należy się tego wstydzić – przecież grywa każdy! I to dodatkowo jest gra za pośrednictwem Internetu – to przecież jest trendy! Do wyboru mamy wiele typów takich gier – są gry w gotowanie i pieczenie ciast, gry w gotowanie zup, gry w gotowanie pizzy, robienie sałatek. Są gry w gotowanie dla dziewczyn i gry w gotowanie dla chłopaków – do wyboru, do koloru.

Właśnie na tej prostocie i możliwości powrotu do czasów dzieciństwa polega urok tych gier. Jest to prawdziwa przyjemność znów być dzieckiem i znów gotować. Dorośli też powinni tego spróbować – może przypomną sobie, że życie kiedyś było beztroskie, łatwe. Na chwilę oderwą się od okropnej wrzawy rzeczywistości i po raz kolejny, tak samo jak w odległej przeszłości, “sprawdzą” jak smakuje herbata wymieszana z cukrem, mąką, majerankiem, i zmiksowanymi truskawkami z plastrem szynki. Smacznego grania!

Was this helpful?

0 / 1