Herbata z bratka

Herbata z bratka

herbata-z-bratka_m-4408913O korzystnym działaniu bratka ogrodowego powstało już naprawdę wiele treści. Wielu z nas kojarzy tą roślinę jedynie z ozdobą ogródków wielu domów czy też balkonowych kwietników. Mało kto zastanawiał się i wie więcej na temat bratków, a przede wszystkim to, że mają one leczniczy wpływ przede wszystkim na dokuczający młodym ludziom trądzik. W dzisiejszych czasach gdy aż roi się od wielu przeróżnych reklam odnośnie „niezwykłych” środków na trądzik ludzie zapominają o najlepszych, naturalnych, domowych sposobach na takie przypadłości.

Bratek ogrodowy, fiołek ogrodowy lub po prostu bratek, to gatunek rośliny, która przetrwa przez dwa lata, pochodzi z rodziny fiołkowatych. Ten typ powstał w wyniku skrzyżowania aż trzech, dzikich gatunków fiołka (trójbarwnego, żółtego oraz ałtajskiego). W naszym kraju najczęściej wykorzystywany jako ozdoba.

herbata-z-bratka-opinie_m-2015013Nasiona bratków najlepiej jest wysiewać na przełomie czerwca i lipca, a dopiero na początku września, bądź na wiosnę roku następnego posadzić je w odpowiednie miejsce. Sadzonki tej rośliny są wyjątkowo mrozoodporne, jednak nie zaszkodzi zadbać o to, by nie pomarzły zimą. Roślina lub słońce, nie ma szczególnych wymagań odnośnie gleby, a czas kwitnięcia to kwiecień – koniec czerwca. Bratki po przekwitnięciu powinniśmy usuwać.

Bratek na trądzik najlepszym środkiem

Oczywiście nie chodzi o to byśmy na surowo jedli kwiaty bratków, leczniczo działa on jako napar. Napar z bratka bardzo korzystnie wpływa na organizm, jest bardzo moczopędny więc oczyszczanie organizmu naparem bratka możemy porównać do oczyszczania organizmu zieloną herbatą. Dodatkowo odpowiednio przygotowany napar z bratka zwiększa usuwanie toksyn poprzez skórę organizmu człowieka. Bardzo rzadko może to powodować tymczasowo zwiększenie się ilości pryszczy, szczególnie na twarzy, jednak to tylko dobry znak, że nasz organizm zaczyna się odpowiednio oczyszczać, więc jesteśmy na dobrej drodze i kontynuowanie leczenia naparem z bratka przyniesie tylko pozytywne efekty na dłuższą metę, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Podczas takie wysypu zaleca się przede wszystkim częste przemywanie twarzy naparem z innej, bardzo dobrze znanej ze swoich łagodzących właściwości rośliny, a mianowicie naparem z rumianku. Napar z rumianku bardzo dobrze łagodzi stany zapalne oraz znacznie przyśpiesza gojenie się pryszczy, które powstaną na skutek zaczęcia kuracji naparem z bratka.

herbata-z-bratka-efekty_m-2037456Oczywiście, stosowanie naparu z bratka nie daje żadnej gwarancji na to, że już nigdy nie znajdziemy na naszej twarzy żadnego pryszcza, jednak jakby nie spojrzeć na tą sprawę, systematyczne picie naparu z bratka pomaga znacznie zmniejszyć nasilenie trądziku i zapobiega powstawaniu hord pryszczów na czole nie jednej osoby, która do dziś korzysta z tego specyfiku. Stan cery będzie poprawiał się stopniowo więc nie powinniśmy wymagać natychmiastowych skutków od tej terapii, to ważne, ponieważ jak w większości przypadków ziołolecznictwa wszystkie efekty przychodzą z czasem.

Bratek pomoże także w oczyszczaniu organizmu

Napar z bratka zawdzięcza swoje właściwości oczyszczające przede wszystkim flawonoidom zawartym w kwiatach tej rośliny. Te organiczne związki chemiczne działają przede wszystkim moczopędnie, a ich właściwości oczyszczające łączą toksyczne związki w organizmie człowieka pozwalając na ich efektywniejsze, a przede wszystkim praktycznie nie zauważalne usuwanie z organizmu człowieka. Wszystkie toksyny są usuwane głównie przez skórę, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, napar z bratka powoduje znaczną potliwość organizmu, co nie oznacza niczego innego jak tego, że organizm wydala z siebie szkodliwe związki. Napar z bratka wykorzystuje się także dość często w przypadku ochrony wątroby gdy osoba przyjmuje duże ilości leków, antybiotyków i tym podobnych.

Gdzie dostać herbatę z bratka?

herbata-z-bratka-wlasciwosci_m-1322811

Gdzie więc najlepiej nabyć leczniczą herbatkę z bratka by móc w domowym zaciszu robić sobie z niego napar? Nie gdzie indziej jak w aptekach, sklepach z tak zwaną zdrową żywnością, a także chyba przede wszystkim w sklepach ziołowych. Koszt opakowania około pięćdziesięciu saszetek nie powinien przekroczyć dziesięciu złotych, wszystko jest zależne od marki, której to herbatkę będziemy chcieli kupić. Nie jest to duży koszt szczególnie zważając na fakt, że herbatę pije się przeważnie dwa do trzech razy dziennie po zjedzeniu posiłku, najlepiej rano, w południe i wieczorem. Niestety tak jak wcześniej wspominaliśmy pierwsze poważniejsze rezultaty nie będą widoczne od razu, a dopiero po około miesiącu stosowania naparu. Jednak długotrwałe stosowanie naparu z bratka przynosi naprawdę nieporównywalne efekty do tych super preparatów intensywnie reklamowanych przez koncerny farmaceutyczne.

Herbata z bratka może być także stosowana jako okład na zmienione chorobowo miejsce na skórze, schemat jest prosty, wystarczy namoczyć gazę w letnim roztworze i przyłożyć do tego miejsca. Istnieje również jeszcze jeden sposób stosowania leczniczego bratka, mianowicie w formie parówki. Stosuje się wtedy bardzo mocny napar, przelewa go do miski, zakrywa głowę ręcznikiem i pochyla nad miską. Taki zabieg powinien trwać około piętnastu minut.

Was this helpful?

0 / 0