Inwestowanie w złoto

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Złoto w dzisiejszych czasach jest jedną z najlepszych inwestycji, które mogą być realizowane pośrednio lub bezpośrednio. Złoto można zakupić również w Polce przez Internet. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się seria złotych sztabek oraz monet okolicznościowych, które można również kupić za pośrednictwem banków. Dużo bardziej mniejszą marżę mają sztabki lokacyjne.

Inwestowanie w biżuterię

Dużo większej wiedzy wymagają inwestycje biżuterią, do której potrzebna jest osoby zajmująca się rzeczoznawstwem. Każdy wyrób jest inny i tylko rzeczoznawca potrafi konkretnie ją wycenić. Jest to inwestycja obarczona pewnym ryzykiem. Rozwiązaniem najskuteczniejszym jest przechowywanie drogocennych rzeczy ze złota w skrytkach bankowych, ale to wiąże się do regularnych opłat depozytowych. Taką usługę ma w ofercie na przykład Mennica. Bardzo istotny w tym wszystkim jest wybór odpowiedniego i zaufanego banku. Najbardziej popularne są banki w Szwajcarii, gdzie bardzo dużą wagę przywiązuję się do zachowania tajemnicy bankowej. Skup lub zakup złota jest zawsze dużym wydatkiem, niezależnie od ceny rynkowej, trzeba przy tym zachować dużą ostrożność. Najważniejszą rzeczą jest by kupić złoto od sprawdzonego źródła.

Inwestowanie w złoto to między innymi 1. AKCJE KOPALŃ ZŁOTA. 2. FUNDUSZE ZŁOTA.

3. PRODUKTY STRUKTURYZOWANE.

Inwestowanie w złoto – mennica

Jeśli chodzi o zakup złota inwestycyjnego to do wyboru jest kilka opcji. Po pierwsze można skorzystać z usług Mennicy, która ma sklep firmowy oraz oferuje dodatkowo płatną dostawę lub przechowywanie zakupionego złota – z czego klienci bardzo często korzystają.

Inwestowanie w złoto online Drugą opcją jest zakup na aukcjach internetowych Allegro. Sposób ten ma swoje wady ale i też zalety. Do zalet zaliczamy bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę, oraz także możliwość licytacji – dzięki temu czasem można kupić złoto taniej niż np. w sklepie mennicy. Trzeba oczywiście pamiętać by dobrze sprawdzić sprzedającego i oraz ofertę.

Zakup złota to bardzo spory wydatek więc trzeba być pewnym, iż sprzedawca jest godny naszego zaufania. Na Allegro prowadzi sprzedaż kilka popularnych sklepów, skorzystanie z oferty któregoś z nich może być na prawdę dobrym pomysłem. W innym wypadku trzeba pamiętać, że serwis Allegro może zwrócić Ci utracone pieniądze. ostatnią opcją zakupu złota jest korzystanie z oferty sklepów ze złotem i nie tylko, które oferują również inwestycyjne złoto, srebro oraz też platynę.

Was this helpful?

0 / 0