Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym?

Z pewnością każdy z Was go pragnie! Ja również! Czy znam metodę na zdobycie szczęścia? Myślę, że tak. Myślicie pewnie, że nie ma takiej metody, bo raz są dni dobre, a raz złe. No cóż, tak jest, bywają w życiu gorsze chwile, jednak są one potrzebne, by docenić te lepsze i móc się nimi cieszyć. Jednak by tych złych było jak najmniej, musimy dążyć do szczęścia i nigdy nie przestawać. O co w tym wszystkim chodzi? Jak być szczęśliwym człowiekiem? No cóż, postaram się Wam wyjaśnić najlepiej jak potrafię.

Jak być szczęśliwym?

 1. Uwierz w szczęście i bez odkładania na jutro zacznij robić wszystko by je osiągnąć. Twoje szczęście zależy wyłącznie od Ciebie samego. Jeśli będziesz go pragnąć i dążyć do tego, nic nie stanie ci na przeszkodzie.
 2. Obierz sobie za cele swe marzenia i pragnienia. Dąż do ich spełnienia i nigdy się nie poddawaj. Choć spotkasz na swej drodze wiele przeszkód, tylko swą siłą i pragnieniem osiągnięcia szczęścia, zdobędziesz to czego pragniesz.
 3. Uszczęśliwiaj innych, a oni odwdzięczą ci się tym samym.
 4. Nie utrudniaj sobie zdobycia szczęścia. Wiele osób lubi rzucać sobie kłody pod nogi, wciąż się zniechęcać lub szukać powodów do rezygnacji. Nie tędy droga. Wystarczy postawić sobie cel, dążyć do niego i cieszyć się sukcesem.
 5. Zdobywaj szczęście krok po kroku, nie da się przecież od tak po prostu mieć wszystkiego od razu.
 6. Zawsze bądź sobą i nie rób nic wbrew sobie!
 7. Nigdy się nie poddawaj, tylko naprawdę wytrwali mają szansę osiągnąć szczęście.
 8. Nie bój się marzyć! Marzenia to sens życia, a ich realizacja to spełnienie!
 9. Często się uśmiechaj i sprawiaj sobie radość. Słuchaj ulubionej muzyki, zajadaj ulubione smakołyki, spędzaj czas z ludźmi którzy cię uszczęśliwiają.
 10. Znajdź pracę w której będziesz się spełniać. Praca powinna być przyjemnością, nie tylko obowiązkiem i sposobem na zarobki.
 11. Otaczaj się ciepłymi ludźmi i pogodnymi, niech zarażą cię optymizmem i chęcią życia.
 12. Każdy dzień zaczynaj tak jak lubisz najbardziej, jeśli dobrze się zacznie cały będzie udany, a ty szczęśliwa i promienna.
 13. Spełniaj swe pragnienia. Nie odmawiaj sobie przyjemności, bo to właśnie one cię uszczęśliwiają.
 14. Spędzaj wolny czas w ulubiony sposób, a jeśli nie możesz poświęcić go całego tak jak byś chciała, znajdź choć odrobinę czasu, by poświęcić go sobie.
 15. Pomagaj innym, sprawisz radość zarówno sobie jak i potrzebującym.
 16. Jeśli coś popsuje ci humor, szybko zrób coś co najlepiej na ciebie wpływa: posłuchaj ulubionej muzyki, obejrzyj śmieszny film, zadzwoń do przyjaciółki, która zawsze cię rozwesela lub zjedz wielkie pudło lodów i nie rób sobie z tego wyrzutów!
 17. Znajdź własny talizman szczęścia w który nigdy nie przestawaj wierzyć!
 18. Zrezygnuj z rzeczy, otoczenia bądź ludzi, którzy cię unieszczęśliwiają.
 19. Ciesz się chwilą i drobiazgami.
 20. Żyj tak by z każdego dnia wynieść coś pozytywnego!
 21. Szukaj we wszystkim plusów. Minusy zamieniaj w plusy! We wszystkim można znaleźć jakiś pozytyw.
 22. Niech Twoim postanowieniem będzie spełnienie wszystkich twoich marzeń, także tych, które dopiero znajda się na liście!

To czy jesteśmy szczęśliwi, czy też nie, zależy wyłącznie od Nas samych. Z pewnością zamykając się w sobie, czy też poddając po jednej porażce, nie osiągniesz szczęścia, a wręcz przeciwnie popadniesz w większe nieszczęście. Życie polega na dążeniu do spełnienia i uszczęśliwiania siebie oraz swoich bliskich. Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, zmień swoje życie! Nigdy nie jest za późno by być szczęśliwym. Nawet jeśli musisz wiele zmieniać, a droga do twego szczęścia ma wiele przeszkód, czy nawet w takim przypadku nie warto? WARTO! Zrezygnuj z życia, przedmiotów, ludzi i otoczenia, które uniemożliwia ci szczęścia. Każdy ma gdzieś swoje miejsce na ziemi oraz ludzi, którzy czekają by wraz z tobą je dzielić. Nie ma na co czekać, bo czas ucieka między palcami bardzo szybko, a po co zwlekać, skoro można być szybciej szczęśliwym? Doceń siebie i uwierz, że możesz wszystko! Twoje szczęście jest w zasięgu ręki, wystarczy po nie sięgnąć! Czy już wiesz, jak stać się szczęśliwym? Na co więc czekasz?

Was this helpful?

0 / 0