Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

Nie raz zdarzyło się nam słyszeć, że zęby to podstawa, że należy o nie dbać, że należy je leczyć, że należy wiąż profilaktycznie je sprawdzać. Czy wiemy jednak dlaczego tak właśnie jest? Co jest spowodowane tym, że tak dużą wagę przywiązuje się do zębów? Otóż prawda jest taka, że zęby są podstawą, od której zależy nasze zdrowie. Każdy mówi, że jeżeli ktoś ma chore zęby, wówczas chorują również i inne części jego ciała. Czy jest to prawda, czy może tylko mit? Prawda! Prawda! Prawda! Zostało to bowiem udowodnione naukowo i każdy lekarz, dentysta, powie to każdemu pacjentowi. Faktycznie zęby są siedliskiem wszelkich chorób. Jeśli nie są wyleczone, wówczas możemy się spodziewać, że przyczyny innych chorób tkwią właśnie w nich.

Jak dbać o zęby mleczne?

Z pewnością jeśli chodzi o zęby mleczne, nie przywiązuje się do nich tak dużej wagi. Zazwyczaj większość dzieci ma zęby zniszczone, co jest spowodowane tym, że dzieci kochają słodycze i to w bardzo dużych ilościach. U dzieci więc wzrasta więc prawdopodobieństwo wystąpienia dziur oraz coraz bardziej popularnej próchnicy zębów.

U dorosłych sprawa wygląda nieco inaczej. Każdy, kto ma już stałe zęby robi wszystko co w jego mocy, żeby tylko mieć je jak najdłużej. Każda mała dziurka, powinna od razu być zgłoszona do stomatologa, który w odpowiedni sposób się nią zajmie.

Jak dbać o zęby w ciąży?

Dużą wagę należy również poświęcić również zębom w okresie ciąży. W tym okresie szczególnie, powinno się dbać o to, żeby były one zdrowe i nie miały żadnych ubytków. Wiadomo przecież, że jeżeli kobieta jest w ciąży, nie może zażywać żadnych tabletek. Wówczas jeśli ból zęba będzie tak duży, zawsze ząb będzie trzeba rwać, czy też go leczyć, bez żadnego znieczulenia.

W trakcie ciąży również zęby są bardziej narażone na zniszczenia. Należy więc profilaktycznie uczęszczać do stomatologa, by sprawdzać ich stan.

Wiadomo, że mycie zębów stanowi podstawę. Należy je myć po każdym posiłku, żeby nie zalegały w nich bakterie i inne drobnoustroje. Codziennie też, powinno się stosować nitkę dentystyczną, by wyczyścić obszar między zębami, do którego żadna szczoteczka nie jest w stanie trafić.

Wiele osób, które dba o swoje zęby robi wszystko, żeby tylko wyglądały jak najlepiej. Jedni je wybielają, inni stosują warstwy ochronne, jeszcze inni zaś zakładają aparaty, żeby wyrównać zęby i żeby mieć piękny uśmiech. Wiadomo nie od dziś, że wizyty u dentysty wcale nie należą do tanich. Jeśli robi się coś prywatnie, należy wiedzieć, że na fotelu dentystycznym,, oprócz nerwów i stresu, należy również zostawić dużo pieniędzy.

Ale jeśli zęby mają być zdrowe, a do tego również i piękne, wszelkie zabiegi są jak najbardziej wskazane. Nasze zęby to nasza wizytówka. Czyż nie pięknie jest, kiedy będąc w towarzystwie możemy śmiać się do woli, nie martwiąc się w ogóle, że nasze zęby wyglądają źle i nieciekawie. Z pewnością wszyscy chcemy, żeby było tak, że każdy będzie nam ich zazdrościł. Aby mogło tak być, należy dołożyć wszelkich starań, by o nie dbać i wiedzieć, że dentysta do lekarz, którego odwiedza się systematycznie, a nie tylko wtedy, kiedy boli nas ząb.

Was this helpful?

1 / 0